Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 15 lat!
Tatry
Re: Tatry
źródło: podroze.gazeta.plWspinacze mogą otwierać szampana. Nowa trasa na Mnicha otwarta.
Na Mnicha nie prowadzi żaden znakowany szlak turystyczny. Wejście jest możliwe tylko przez taterników, którzy posiadają nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i doświadczenie. Na szczyt prowadzi kilka dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, a najpopularniejszą jest szlak "Przez Płytę".
Trasa wspinaczkowa była przygotowywana od 2024 roku. Celem było wyznaczenie nowej bez zwiększania poziomu trudności. Została otworzona w czerwcu tego roku i rozpoczyna się na wschodnim krańcu tarasu Wyżnich Mnichowych Stawków. - Dolny odcinek oferuje pięć krótkich wyciągów prowadzących do Dolnych Półek. To teren mało znany. (...) Nasza linia częściowo pokrywa się z przebiegiem drogi nr 534A, jednak w górnym fragmencie wytyczona została inaczej - wyjaśnił Michał Trzebunia, współautor trasy.
Re: Tatry
"Z danych TPN wynika, że w czasie wakacji elektryczne busy wykonały 958 kursów na trasie Zakopane – Włosienica, przewożąc łącznie 11 tys. 789 turystów".
Wychodzi 12 osób na kurs.
Nie wiem co to za koncepcja, ale wynika z niej, że w drugą stronę nie ma statystyk ?
Wychodzi 12 osób na kurs.
Nie wiem co to za koncepcja, ale wynika z niej, że w drugą stronę nie ma statystyk ?
