Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
michalkrzak
User
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2020, o 20:46

Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Post autor: michalkrzak » 19 paź 2020, o 20:56

Witam serdecznie , piszę do Państwa bo chciałem zwrócić się z prośbą o małą pomoc w sprawieniu żeby wszyscy miłośnicy pieszych wycieczek , szczególnie w terenach górskich stali się bezpieczniejsi. Chodzi o niebezpieczeństwo wynikające z bezpośredniego zagrożenia porażeniem elektrycznym wskutek wyładowań atmosferycznych.
Jesteśmy małym startupem chcącym wprowadzić na rynek produkt mający zwiększyć nasze bezpieczeństwo na szlakach .
Udało nam sie zainteresować swoim pomysłem ludzi odpowiedzialnych za inkubację i pozyskać środki na stworzenie pierwszego prototypu tzw: MVP. Platforma Idealist.
Docelowo będziemy przeprowadzać testy w Hali wysokich napięć na Politechnice Warszawskiej.
Do wdrożenia na rynek produktu który jeszcze nie istnieje musimy na tym etapie przeprowadzić wstępne badania rynkowe które potwierdzą (lub nie:) zapotrzebowanie na taki rodzaj produktu.
Nie widzę lepszego portalu który mógłby pomóc w sprawianiu tego świata lepszym i równie zaangażowanym w tematykę gór i turystyki pieszej jak turystyczne forum .pl
Dlatego chciałem uprzejmie prosić o możliwość zamieszczenia na tym forum linku odsyłającego do ankiety ,która na podstawie krótkich pytań, udzieliłaby nam wskazówek pozwalających na dalsze prace.
Link do ankiety :)
https://forms.gle/81zCdnbnZwJywopv9

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Post autor: Comen » 19 paź 2020, o 21:23

Burza to jednak nieprzewidywalny żywioł. Prognozy pogody często mogą ją przeoczyć albo zwykłe ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burzy bywa lekceważone (bo w większości letnich gorących dni istnieje takie prawdopodobieństwo). Produkt z tego względu na pewno interesujący. Pytanie na ile skuteczny. Wolałbym się mimo wszystko nie przekonywać empirycznie jak dobry jest ten wasz piorunochron. W każdym razie biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na Giewoncie posiadanie takiego instrumentu mogłoby zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo na szlaku. I zapewnić większy komfort wycieczki, aby nie uciekać ze szlaku przy byle chmurce albo nawet pierwszym odgłosie, który nie zawsze przecież oznacza burzę w danym miejscu. Ankieta wypełniona.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Post autor: gar » 20 paź 2020, o 10:36

Ankieta wysłana

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Post autor: Adler » 20 paź 2020, o 12:05

gar pisze:
20 paź 2020, o 10:36
Ankieta wysłana
Również.

michalkrzak
User
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2020, o 20:46

Re: Nowy sprzęt mający ratować zdrowie i życie w czasie burzy.

Post autor: michalkrzak » 20 paź 2020, o 20:37

Dziekuję za wypełnienie ankiety ,przyda się , idea niestety musi skonfrontować sie z "bisnesowymi" realiami...
Czyste intencje i szczera chęć ochrony ludzi musi zmierzyć się z"rynkiem".....
Każda ,najmniejsza pomoc dobrych ludzi może okazać sie nieoceniona
Jeżeli masz taka możliwość udostępnij znajomym ankietowy link.
Pozdrawiam serdecznie
Michał Krzak
Ps.Comen !! Brawo!! Giewont i wydażenia z zeszłego roku zainicjowały cały projekt , NIGDY WIECEJ.
Trzymajcie kciuki:))

ODPOWIEDZ