Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Jacobsen
User
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2019, o 20:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: Jacobsen » 21 sie 2019, o 20:57

Witajcie.
Mam na imię Kuba i jestem nowy na tym forum.

Mam wielką prośbę byście pomogli mi zaplanować wyjazd samochodem z moim 5,5 letnim synkiem. Termin 23.09-06.09.
Startujemy z Zielonej Góry w Lubuskiem. Wstępny plan, bardzo ogólny to wpierw południe, potem wschód, brzegiem morza na zachód i do domu. Chciałbym odwiedzić na pewno Kraków, potem Bieszczady, potem myślałem pojechać w kierunku Mazur i nadwybrzeze. Może ktoś z Was jakieś doświadczenia. Najlepiej 4 Max 5 lokalizacji noclegowych. Atrakcje dla dziecka mile widziane ale nie konieczne.

Proszę o pomoc i wskazówki.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: Comen » 21 sie 2019, o 21:46

Rozumiem, że 23.09- 6.10. czyli około 2 tygodnie. Jak na trasę wokół całej Polski nie jest to specjalnie dużo, ale na pewno da się zwiedzić parę miejsc. W Krakowie oprócz stałego repertuaru Stare Miasto, Wawel, Kazimierz może warto z dzieckiem wejść w Podziemia Rynku, zwiedzić Muzeum Lotnictwa czy wystawy w dawnym dworcu kolejowym. Aby obejrzeć panoramę wybrać si9ę na któryś z kopców: Kościuszki albo Krakusa (ten drugi za darmo). W drodze z Bieszczadów na Mazury jakiś przystanek. Lublin? Puszcza Białowieska? Białystok z wypadem do Tykocina albo Supraśla?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: gar » 21 sie 2019, o 23:04

Na terenie Polski jest tyle różnorodnych atrakcji najwyżsej klasy, że proponowałbym wybrać tylko jeden kierunek wyjazdu na te 2 tygodnie. Zastanów się czy to ma być południe, północ czy wschód. I wtedy można myśleć bardziej konkretnie. A tak zobaczycie sporo po łebkach, czyli w gruncie rzeczy niewiele. A chyba nie o to chodzi.

Jacobsen
User
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2019, o 20:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: Jacobsen » 21 sie 2019, o 23:12

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Szanowni Państwo. Według planu wyjazd ten ma być podzielony na dwa, w nierównej proporcji. 51% na zwiększanie więzi z dzieckiem, 49% na zaszczepienie synkowi chęci i woli to bycia a nie posiadania.

Wiem, że to krótki czas a i cel wymagający. Dlatego też zwróciłem się do Was. Jak kawaler, dziki wilk, z plecakiem byłem w wielu miejscach. Jednak jako tata hamuje mnie rozsądek, którego w młodych latach brakowało.

Z niecierpliwością proszę o propozycję. Jestem pewien, że coś uda Nam się skleić.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: gar » 22 sie 2019, o 00:13

Jacobsen pisze:
21 sie 2019, o 23:12
Jednak jako tata hamuje mnie rozsądek, którego w młodych latach brakowało.
Dziecko niespełna 6-letnie, a Ty chcesz je przegonić po całym kraju robiąc w ciągu dwóch tygodni kilka tysięcy kilometrów ? Wzmacnianie więzi nie polega na pogoni tylko na spokojnym i ciekawym spędzaniu czasu wspólnie. Jedź na Mazury, Suwalszczyznę i Warmię. Trochę wspólnego pływania (rejs po 1 - 2 pochylniach Kanału Elbląskiego, rower wodny, kajaki), trochę zwiedzania tradycyjnego (atrakcji tam nie brakuje), zdobywania zamków krzyżackich - szczgólnie ruin, jakaś kolejka wąskotorowa, pieczenie tego i owego na ognisku, trochę lokalnej kuchni, różne noclegi (od hotelu przez pensjonat i agroturystykę po schronisko młodzieżowe i może namiot), jazda konna (jakby co mam fajny namiar - moja córka była zadowolona), zbieranie grzybów (jesień to świetny na to czas), koncert organowy w Świętej Lipce, może jakieś klimaty militarne itp. itd. I dwa tygodnie zlecą jak z bicza strzelił ...

Jacobsen
User
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2019, o 20:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: Jacobsen » 22 sie 2019, o 13:43

Mój syn jest przyzwyczajony do dłuższych podróży, poza tym zazwyczaj większe odległości pokonujemy w nocy i wtedy mały śpi.
Gar: dziękuję za trzeźwy myślenie. Muszę się dobrze zastanowić jak to wszystko poukładać. Niestety dużo pracuje i chciałbym ten czas wykorzystać w 100%. Krakowa sobie nie odpuszczę, ale Warmia i Mazury to rzeczywiście świetny pomysł. Mam co robić.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: gar » 22 sie 2019, o 15:44

Zakładając, że robisz objazd po Polsce (w stylu Sudety - Wrocław - Kraków - Wieliczka - Tatry - Bieszczady - Zamość - Białowieski PN - Mazury - Malbork - Gdańsk - Bory Tucholskie - Toruń - Warszawa - Poznań) raczej nocnych przejazdów nie będziesz planował, bo to zbyt krótkie odcinki do przejechania.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: Comen » 22 sie 2019, o 18:47

Tak z doświadczenia wiem, że człowiek jest głodny nowych atrakcji przez kilka pierwszych dni, natomiast później pojawia się pewne zmęczenie i przy bardzo napiętym programie jest tendencja aby sobie jednak sporo odpuścić.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Re: Proszę o pomoc wzaplanowaniu podróży po Polsce

Post autor: dinksiarz » 23 sie 2019, o 10:40

I ja dołączę się do tematu..... Moim zdaniem nie ma kompletnie sensu tłuc się po całej Polsce z 6 letnim dzieckiem. Będzie to męczące dla dorosłego a nie wspomnę o dziecku!!! Poza tym z takiej ilości atrakcji dziecko w takim wieku i tak zapamięta tylko jedną lub dwie atrakcje. Proponuje wybrać jeden kierunek i spędzić tam czas ciesząc się wspólnymi chwilami z dzieckiem, po prostu na spokojnie i bez pośpiechu.
Proponował bym kierunek Kraków, dlaczego? Otóż zabytki Krakowa, zawsze miło pospacerować po Rynku, iść na zamek, do Smoczej Jamy, pokazać Smoka Wawelskiego, czy rejs po Wiśle. A poza tym rzut beretem jest coś co dziecko zapamięta do końca życia - Zator!!!! 70 zł za cały dzień to nie jest jakiś wydatek ale za to dziecko będzie miało megaaaaaa frajde. Z Krakowa niedaleko (dosłownie kilkanaście kilometrów) jest do cudownego miejsca na ziemi czyli Ojcowskiego Parku Narodowego. Można tam pochodzić po górkach, zwiedzić jaskinie (dla dziecka będzie to mega przeżycie, zwłaszcza jaskinia Ciemna, gdzie chodzi się ze świeczką), zjeść pysznego pstrąga, zobaczyć Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale. Z braku laku jest Wieliczka i Dolinki Krakowskie. A w samym Krakowie jest coś a'la muzeum motoryzacji i coś mega dla dzieci czyli Klocko Land :D a o wejściu na Kopiec Kościuszki nie wspomnę. Ewentualnie jak zostanie nieco czasu to uderzyć do Zakopca i wjechać kolejką na Kasprowy plus jakaś dolinka. A z tego co pamiętam to chyba w Dolinie Chochołowskiej kursuje po części trasy pseudo kolejka. Więc miło spędzisz czas i wszyscy będą zadowoleni.

ODPOWIEDZ