Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Co powinien zrobić pilot?

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
TurystycznyStudent
User
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, o 22:01
Lokalizacja: Poznań

Co powinien zrobić pilot?

Post autor: TurystycznyStudent » 10 sty 2019, o 22:12

Witam. Jestem studentem i wraz z grupą osób musimy odegrać scenki "sytuacji nieprzewidzianych" które mogą zaskoczyć pilota podczas podróży.

Treść Zadania :


"Po przybyciu do hotelu na Cyprze, recepcja odmawia zakwaterowania grupy z powodu braku wymaganej
przedpłaty. Pilot próbuje bezskutecznie skontaktować się z właścicielem biura w Polsce. Kierownik hotelu
twierdzi, że właściciel polskiego biura do kilku dni jest nieosiągalny. Pilot dzwoni do ……. i mówi ……,
rozmawia z …… wraca do grupy i ……"


Wiemy że Biuro Podróży splajtowało, do kogo powinniśmy zadzwonić w takim przypadku ? Ubezpieczalnia, Ambasada?
Nie wiem czy to odpowiedni dział na taki temat ale wydawał się najbardziej zbliżony.

Pozdrawiam ! :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Co powinien zrobić pilot?

Post autor: Comen » 11 sty 2019, o 08:48

Ej piloci, organizatorzy? Ja się nie znam. Co powinien ten biedny pilot powiedzieć i komu? Kurna chata! - znowu mi pracodawcę szlag trafił czy coś w ten deseń? A może coś bardziej konstruktywnego, żeby mu grupa nie koczowała w opuszczonych domkach w strefie niczyjej na terenie Nikozji.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Co powinien zrobić pilot?

Post autor: Adler » 12 sty 2019, o 20:39

Pytanie jak najbardziej w dobrym miejscu.

Ambasada.
W porozumieniu z ubezpieczycielem pomogą zorganizować pomoc.
Biuro podróży nie plajtuje nagle. To pewien stopniowy proces. Trzeba przed wyjazdem sprawdzić (a są metody), z kim, z jakim organizatorem mamy do czynienia. Można też przed wyjazdem skontaktować się z miejscem noclegu w celu weryfikacji zamówionych noclegów i wyżywienia.

Też się nie znam. ;)
Nie miałem takiej sytuacji jeszcze.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co powinien zrobić pilot?

Post autor: gar » 14 sty 2019, o 14:23

Beskid pisze:
12 sty 2019, o 20:39
Też się nie znam. ;)
Nie miałem takiej sytuacji jeszcze.
Obyś nigdy nie miał.
W teorii można na takie pytania coś sensownego wymyślić i odpowiedzieć, ale w praktyce nawet nie chcę sobie pilota w takiej sytuacji wyobrażać.

ODPOWIEDZ