Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zakopane czy Krynica?

Ciekawe miejsca w Małopolsce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Zakopane czy Krynica?

Post autor: Comen » 3 lis 2018, o 22:18

Z ostatniego pobytu w Krynicy to odniosłem wrażenie, że życie miasta przeniosło się jednak trochę dalej na północ w kierunku pomnika Kiepury. Co prawda październik to trochę off sezon nawet w kurorcie. W pijalni trochę ludzi jednak było. Kolejka na Parkową nieczynna, ale tylko przejściowo (posezonowy przegląd). Deptak przejdziesz spokojnie w 15-20 minut. Krupówki to raczej nie są. Nie ma tam takiej koncentracji handlu, gastronomii czy innych tego typu usług - ale jest całkiem przyjemnie. Podświetlana fontanna, stare wille uzdrowiskowe. Dla dzieciaków polecam muzeum zabawek - na końcu deptaka przy drodze w kierunku Tylicza. Jeśli chodzi o narty to w tej chwili na topie są najpewniej stoki w Słotwinach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Zakopane czy Krynica?

Post autor: dinksiarz » 3 lis 2018, o 22:21

Głównie to faktycznie deptak i uliczki ościenne czyli głównie od starej pijalni przez cały Plac Dietla po Nową Pijalnie. Spacerkiem 20-30 minut plus dodatkowy czas na zdjęcia, straganiki i oscypka z grilla :) Czy podobne do Krupówek? Moim zdaniem raczej nie. Jest to zabytkowa zabudowa typowo sanatoryjna w stylu szwajcarskim.
Dla dzieci słyszałem, że jest dodatkowa atrakcja czyli Muzeum Zabawek, ale gdzie to i co tam jest ciekawego to nie wiem.
A jakby was naszło na domowe jedzenie to nie sugerujcie się napisem na barze po drugiej stronie ulicy Pasażu Krynickiego przy
ul. Kraszewskiego!!!! Domowe jadło góralskie jest tylko z nazwy!!!!!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 3 lis 2018, o 22:29

Poza wymienionymi przez dinksiarza jest też nowa atrakcja położona obok wyciągu: http://wiezawidokowa.pl/
Stan prac nad budową ponoć zaawansowany, ale nie wiem, czy do ferii otworzą. Generalnie zwróć uwagę na Słotwiny.
Namiastki życia nocnego w Krynicy w sezonie zimowym powinny być. Wspominani kuracjusze, ale też turnusy w czasie ferii zimowych. Koncerty często odbywają się w Pijalni Głównej (dość często koncertują znani polscy wykonawcy). Słynne są też tamtejsze dancingi w Starym Domu Zdrojowym, nie tylko dla emerytów. Z innych atrakcji polecam wizytę w Muzeum Nikifora – Galerii Sztuki „Romanówka”. Mam też kilka swoich ulubionych miejscówek w temacie gastronomii. Jeśli jesteś tym zainteresowany, mogę kilka ulubionych opisać.
sleepwalker pisze:
3 lis 2018, o 19:17
Czy tam miejskie życie koncentruje się na deptaku?
Ogólnie słabo w Krynicy z tzw. "miejskim życiem". Ale mnie to np. odpowiada.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Zakopane czy Krynica?

Post autor: Comen » 4 lis 2018, o 00:03

@beskid pisze:
3 lis 2018, o 22:29
Ogólnie słabo w Krynicy z tzw. "miejskim życiem".
No właśnie. To ciekawe. Mam wrażenie, że w Iwoniczu-Zdrój było z tym lepiej niż w Krynicy a byłem w podobnej porze roku - no może tym razem nie w świąteczny weekend.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Zakopane czy Krynica?

Post autor: sleepwalker » 4 lis 2018, o 09:46

Bardzo przydatne informacje, dziękuję. Ta wieża widokowa zapowiada się ciekawie, dobrze byłoby się na nią załapać już w te ferie.
Zadam jeszcze jedno pytanie. Otóż nauczony wspomnianym przeze mnie "syndromem ustrońskim" stałem się pod tym względem ostrożny. A zatem czy wieczorami (tak po 18) jest trochę przyjezdnych na ulicach, a te wszystkie stragany są jeszcze czynne, czy raczej wtedy już handlarze się zwijają, zaś ludzie chowają się po lokalach i bazie noclegowej? Tak dopytuję, gdyż stwierdziliśmy, że bycie jedynym żywym duchem w okolicy nam jednak nie odpowiada.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 4 lis 2018, o 17:38

sleepwalker pisze:
4 lis 2018, o 09:46
A zatem czy wieczorami (tak po 18) jest trochę przyjezdnych na ulicach, a te wszystkie stragany są jeszcze czynne, czy raczej wtedy już handlarze się zwijają, zaś ludzie chowają się po lokalach i bazie noclegowej?
Aktualnie, czyli po sezonie letnim, a przed zimowym po 18-tej są raczej pustki. Ludzie spędzają czas w miejscach noclegu i/lub w lokalach. Tych znowu też zbyt wiele tam nie ma. W czasie ferii zimowych może to się zmieni. Wskazówka: Podgląd aktualnej sytuacji możesz zobaczyć w kamerach internetowych z Krynicy. Deptak jest w miarę dobrze widoczny.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 4 lis 2018, o 19:28

Wieczory zazwyczaj w Krynicy są bardzo spokojnie. Latem jest sporo spacerowiczów i chętnych do zobaczenia grającej fontanny (marna, ale zawsze coś). Zimą sporo chyba będzie zależało od pogody. Jeśli zima dopisze to dopiszą też narciarze i pewnie trochę ludzi wieczorami będzie się po mieście włóczyć - choć mniema, że głównie w poszukiwaniu knajp. Jeśli pogoda nie dopisze to może być z tym krucho. W porównaniu z Ustroniem centrum Krynicy jest bardziej skoncentrowane, więc szansa na życie wieczorne zdecydowanie większa.
Nie wiem jak tam remont głównej drogi w Krynicy, bo wlecze się nie miłosiernie a jak się domyślasz ruchu zdecydowanie nie usprawnia.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Zakopane czy Krynica?

Post autor: sleepwalker » 8 gru 2018, o 17:34

Decyzja zapadła, w lutym jedziemy do Krynicy :) Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Oby tylko pogoda dopisała, bo to jak dla mnie 3/4 sukcesu :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 8 gru 2018, o 22:26

Też mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Wcześniej w styczniu możesz się z nami wybrać do Bukowca. Jadą rodziny z dziećmi - już zgłosiło się 25 osób. Miło by było Cię poznać w sudeckich okolicznościach.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 9 gru 2018, o 20:59

W ramach rewanżu liczymy na fotorelację z wycieczki. ;)

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: sleepwalker » 9 gru 2018, o 21:09

gar pisze:
8 gru 2018, o 22:26
Też mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Wcześniej w styczniu możesz się z nami wybrać do Bukowca. Jadą rodziny z dziećmi - już zgłosiło się 25 osób. Miło by było Cię poznać w sudeckich okolicznościach.
Co to za eskapada się szykuje?
admin pisze:
9 gru 2018, o 20:59
W ramach rewanżu liczymy na fotorelację z wycieczki. ;)
Da się zrobić :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 9 gru 2018, o 21:23

sleepwalker pisze:
9 gru 2018, o 21:09
gar pisze:
8 gru 2018, o 22:26
Wcześniej w styczniu możesz się z nami wybrać do Bukowca. Jadą rodziny z dziećmi - już zgłosiło się 25 osób. Miło by było Cię poznać w sudeckich okolicznościach.
Co to za eskapada się szykuje?
Tradycyjna w moim (naszym) wykonaniu. Raz na kilka miesięcy wybieramy się w góry w gronie rodzin, znajomych i nieznajomych, którzy podczas wyjazdu stają się znajomymi. I grupa nam się rozrasta. Zaczynaliśmy od kilku osób - ostatnio w październiku byliśmy prawie w 30 osób (w tym sporo dzieci). Tym razem mam nadzieję, że będzie podobnie.
Więcej o wyjeździe: viewtopic.php?f=207&p=42109#p42109

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 14 sie 2019, o 18:03

Takie rzeczy w moim ulubionym Zakopanem:


Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 14 sie 2019, o 18:19

Ciekawa sprawa. Ciekawe ile lat będzie trwało wyjaśnianie sprawy i czym się zakończy ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Comen » 14 sie 2019, o 18:23

Dziwne że nie mogę znaleźć żadnych recenzji na temat tego przybytku. Apartament dla miłośników ekstremalnych wrażeń.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Yoana » 15 sie 2019, o 16:33

Skandal, który trzeba nagłośnić!
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: sleepwalker » 25 sie 2019, o 19:58

Cześć wszystkim. Od grudnia, kiedy to męczyłem Was o informacje o Krynicy, minęło już sporo czasu, a mi się jakoś nie udało wrócić do tego wątku :( Pora to nadrobić.
Otóż pobyt w Krynicy uważam za jak najbardziej udany. Nie nudziliśmy się, pospacerowaliśmy, pojeździliśmy na nartach i łyżwach. Warunki śnieżne dopisały, bałwany zostały polepione :)
Kiedyś pewnie tam wrócimy, na razie jednak będziemy polskie góry eksplorować gdzie indziej. Wstępny plan na najbliższe ferie to Karpacz, w którym nie byłem ponad 20 lat.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 17 wrz 2019, o 21:20

Ktoś z Was odwiedził już może ścieżkę w koronach drzew (wieżę widokową)? (T)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Comen » 18 wrz 2019, o 22:44

Tej krynickiej nie. Bardziej celowałbym póki co w Magurę Spiską i to bynajmniej nie ze względu na samą wieżę, ale generalnie widok na Tatry oraz inne uroki regionu, np. żywy skansen w Osturni.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 19 wrz 2019, o 16:38

Jeśli ktoś będzie na tej krynickiej, prosiłbym o zdjęcia poglądowe z wycieczki.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 5 paź 2019, o 18:44

Możliwe, że zaglądnę w następny weekend. Cennik jednak trochę przesadzony.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 6 paź 2019, o 13:17

Ile sobie życzą ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 6 paź 2019, o 15:15


Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: gar » 6 paź 2019, o 23:02

U la la ! Ceny jak w sklepie koła fortuny.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: Adler » 17 paź 2019, o 22:41

W minioną niedzielę w Krynicy wiieeelkie tłumy. Nie dało rady zaparkować. Zakopane nr 2 niestety. :(

ODPOWIEDZ