Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 15 lat!

Skansen w Nowym Sączu

Ciekawe miejsca w Małopolsce.
Awatar użytkownika
regon30
Stały bywalec
Posty: 710
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54

Skansen w Nowym Sączu

Post autor: regon30 »

Skansen w Nowym Sączu -można wejść od ulicy Lwowskiej lub też od ulicy Długoszowskiego. To założone w 1975 roku muzeum na wolnym powietrzu prezentuje zabytkową architekturę drewnianą Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich i Łemków Nadpopradzkich. W sumie około 70 obiektów. W tym całe zagrody chłopskie, dwór szlachecki, folwark, szkołę, wiatrak, olejarnię i inne powszechnie spotykane dawniej zabudowania. Na uwagę zasługuję także Zagroda Cygana.

Prócz tego kapliczki, przydrożne krzyże, kościoły różnych wyznań. Zaaranżowano kilkadziesiąt wnętrz, w tym izbę weselną. Ciekawostką jest fakt, że obok tradycyjnego skansenu z dawną zabudową wiejską utworzono w 2011 roku zrekonstruowane "Miasteczko Galicyjskie", gdzie można oglądać ratusz, dwór szlachecki, karczmę serwującą dawne tradycyjne potrawy, dawne sklepy i warsztaty rzemieślnicze.

Dokładne informacje o skansenie, godziny otwarcia, ceny biletów na stronie :

http://www.muzeum.sacz.pl/



Autorka tekstu: Renata Gontarz
przedruk ze strony intrnetowej "Miejsca Polski"
Awatar użytkownika
Comen
Moderator
Posty: 10313
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37

Skansen w Nowym Sączu

Post autor: Comen »

Nie byłem tam jeszcze, ale jest to jeden z dość prawdopodobnych planów na jakąś bliższą lub dalszą przyszłość. Ciekawe na ile tamtejsze miasteczko galicyjskie różni się od tego z Sanoka?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 9589
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Skansen w Nowym Sączu

Post autor: gar »

Trochę się różni.
Na dokładne zwiedzanie całego skansenu wraz z miasteczkiem galicyjskim (z przerwą obiadową - jest gdzie) można zainwestować nawet cały dzień.
ODPOWIEDZ