Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Meksyk

Ciekawe miejsca na świecie.
Pawoo
User
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2021, o 11:37

Meksyk

Post autor: Pawoo » 21 lip 2021, o 11:58

Hej :)

Jest to mój pierwszy post na forum wiec po pierwsze witam wszystkich forumowiczów.

Planujemy z moja drugą połówką wyjazd wakacyjny, jak zawsze troszkę późno się zabieramy ale wpadł nam do głowy szalony pomysł a mianowicie Meksyk :D Urlop planujemy w połowie sierpnia i tutaj rodzi nam się parę pytań, może są tutaj bardziej doświadczeni podróżnicy lub osoby które były już w tym pięknym miejscu i mogą udzielić kilku wskazówek.

Była by to nasza pierwsza podróż gdzieś dalej niż Europa i tu rodzi się pierwsze pytanie czy lepiej na taką podroż skorzystać z opcji biura podróży czy wyjazd do Meksyku "na własną rękę" nie jest taki trudny, jak najlepiej "skompletować" taka podroż?
Czy najlepiej na taką podróż wybierać raczej hotele 5* czy standard "słabszych" miejsc jest również ok?
Myślimy o podróży do Cancun lub Riviera Maya - które miejsce jest bardziej polecane? Zależy nam na odpoczynku ale również na zobaczeniu paru pięknych miejsc tak jak ruiny majów czy miejscowej fauny i miejscowych atrakcji.
Co do terminu wakacji, czy sierpień jest to dobra pora na wyjazd do Meksyku?
Kolejne pytanie które chodzi nam po głowie to bezpieczeństwo, czy jako turysta można się czuć bezpiecznie w tak odległym miejscu?
Czy przez wszystkich zachwalane cudne lokalne jedzenie, czyli restauracje, bary są również bezpieczne? Czy może lepiej nie zapuszczać się do małych knajpek?

Za wszelkie rady oraz wskazówki z góry bardzo dziękuje, jeśli pominąłem jakaś ważna kwestie z która się ktoś spotkał a o niej nie wspomniałem to będę mega wdzięczny za wypunktowanie :D

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Meksyk

Post autor: Adler » 21 lip 2021, o 16:24

Witaj na forum. Nie ma u nas zbyt wiele o Meksyku, ale kilka ciekawych porad znajdziesz w relacji od amber: viewtopic.php?p=34204#p34204

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Meksyk

Post autor: Comen » 21 lip 2021, o 17:16

Na Jukatanie jest polskie biuro turystyczne. Nie chcę tu reklamować działalności komercyjnej, ale na popularnym vlogu wojownika z Chichen Itza macie namiary
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ