Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
chodzze_na_pole
User
Posty: 143
Rejestracja: 14 kwie 2020, o 12:59

Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: chodzze_na_pole » 30 maja 2021, o 17:42

Witajcie! Niedawno pojechaliśmy w przeurocze miejsce, do Doliny Wodącej niedaleko wsi Smoleń. Zaczęliśmy od zamku Pilcza, następnie żwawo przemieściliśmy się w okolice skały Biśnik, gdzie znajduję się bajkowe miejsce z drewnianymi schodkami miedzy skałami.
04.JPG
Potem przeszliśmy do Grodziska Pańskiego, skąd roztacza się całkiem ładna panorama,
dron1.jpg
Jednak najlepszy widok, i najwięcej emocji dostarczy wdrapanie się na Zegarowe Skały
03.jpg
dron2.jpg
Wszystko dokładnie możecie zobaczyć na filmie, który mam nadzieję pomoże wam tam trafi w łatwy sposób :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: gar » 31 maja 2021, o 10:30

Po raz kolejny widać jak ładnym terenem jest Jura. I w wielu miejscach wciąż jest spokojnie i pustawo. Pogoda świetna - długo na taką czekaliście ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: Comen » 31 maja 2021, o 15:53

Niestety zlikwidowali połączenie między Wolbromiem a Zawierciem i dostanie się pod zamek w Smoleniu bez własnego środka transportu jest mocno utrudnione. A tereny znam i lubię i mam tam jeszcze do obejścia choćby Skały Zegarowe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
chodzze_na_pole
User
Posty: 143
Rejestracja: 14 kwie 2020, o 12:59

Re: Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: chodzze_na_pole » 31 maja 2021, o 21:56

gar pisze:
31 maja 2021, o 10:30
Po raz kolejny widać jak ładnym terenem jest Jura. I w wielu miejscach wciąż jest spokojnie i pustawo. Pogoda świetna - długo na taką czekaliście ?
Trochę czekaliśmy ;) Na szczęście wyszła lepsza niż oczekiwaliśmy. Udało nam się wstrzelić w okienko pogodowe między deszczowymi dniami. Trzeba będzie bardziej tę Jurę pozwiedzać, tylko kiedy na to czas znaleźć? :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: Comen » 1 cze 2021, o 06:18

Na starej mapie mam zaznaczoną ścieżkę (jakby znakowaną), która prowadzi z Grodziska Pańskiego na Grodzisko Chłopskie. Kręciłem się dość długo wśród tamtych skałek, ale tej trasy nie udało mi się znaleźć. Wejście na Grodzisko Chłopskie wymagałoby chyba chaszczowania w lesie na GPS-a.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
chodzze_na_pole
User
Posty: 143
Rejestracja: 14 kwie 2020, o 12:59

Re: Małopolskie/Śląskie: Smoleń, Dolina Wodącej (20.05.2021)

Post autor: chodzze_na_pole » 4 cze 2021, o 15:16

Comen pisze:
1 cze 2021, o 06:18
Na starej mapie mam zaznaczoną ścieżkę (jakby znakowaną), która prowadzi z Grodziska Pańskiego na Grodzisko Chłopskie. Kręciłem się dość długo wśród tamtych skałek, ale tej trasy nie udało mi się znaleźć. Wejście na Grodzisko Chłopskie wymagałoby chyba chaszczowania w lesie na GPS-a.
Też mieliśmy ambicję tam iść, ale ścieżka zarosła, a nie wiem, czy widoki wygrodziłyby trud przedzierania się nie, więc Chłopskie odpuściliśmy ;)

ODPOWIEDZ