Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kwarantanna po wjeździe na teren RP

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Kwarantanna po wjeździe na teren RP

Post autor: Adler » 23 lip 2021, o 14:41

Myślałem, że podczas przejazdu przez Niemcy (ok. 100km), by dostać się do Świnoujścia od zachodu obowiązują odrębne przepisy. W tym celu zadzwoniłem do placówki SG w Świnoujściu. Jak to wygląda w praktyce:

Przy wjeździe na teren RP Straż Graniczna wybiera sobie wyrywkowo auta do kontroli i poucza o konieczności zgłoszenia do sanepidu w celu otrzymania 10-dniowej kwarantanny. Po wykonaniu testu (do 48h) lub będąc w pełni zaszczepionym kwarantanna nie obowiązuje. Co ciekawe, taka sama procedura podczas np. powrotu ze spaceru Świnoujście-Ahlbeck (plażą). Czyli co? Łapią wyrywkowo na plaży? Ustawodawca w ogóle nie uwzględnił tego typu niuansów. Co za czasy... (W)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwarantanna po wjeździe na teren RP

Post autor: Comen » 23 lip 2021, o 18:38

Co to znaczy poucza? Czy jest to w jakiejś ewidencji czy też można "pod wpływem stresu" zapomnieć o pouczeniu?
No cóż my jedziemy za granicę. Zobaczymy jak te kontrole wyglądają na granicach wewnętrznych UE.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwarantanna po wjeździe na teren RP

Post autor: gar » 23 lip 2021, o 19:57

Przepisów nie tworzą ludzie żyjący w normalnym świecie tylko urzędnicy oderwani od rzeczywistości. I dlatego wygląda to tak jak wygląda.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Kwarantanna po wjeździe na teren RP

Post autor: Adler » 26 lip 2021, o 08:15

Comen pisze:
23 lip 2021, o 18:38
Co to znaczy poucza? Czy jest to w jakiejś ewidencji czy też można "pod wpływem stresu" zapomnieć o pouczeniu?
No cóż my jedziemy za granicę. Zobaczymy jak te kontrole wyglądają na granicach wewnętrznych UE.
Myślę, że oni muszą tak mówić. Takie przepisy (ponoć do 31 sierpnia). Ale czy jest to egzekwowane, przekonamy się na miejscu. A my mimo wszystko przez Niemcy "uderzamy" na Uznam.

ODPOWIEDZ