Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tajlandia: Marzec 2019r.

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu za granicą.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Kraj: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Austria: Salzburg (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Tajlandia: Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 11 kwie 2019, o 18:48

Witajcie ponownie podróżnicy!
Obyłem już swoją 3 tygodniową wyprawę do Tajlandii i nadeszła najwyższa pora, aby standardowo podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami oraz materiałem foto oraz video (H)
Przede wszystkim muszę Wam powiedzieć, że na tą chwilę była to najlepsza wyprawa jaką w życiu odbyłem!
Tajlandia jest miejscem bardzo turystycznym i nawet w miejscach gdzie najmniej moglibyśmy się spodziewać turystów - oni tam są (D) Niemniej jednak, nie przeszkadzało mi to w żaden sposób (no chyba, że na Phuket - tam 90% społeczności stanowią Rosjanie :P).
Na pierwszy ogień poszedł Bangkok - spędziliśmy w nim 4 dni starając się każdy maksymalnie wypełnić pod kątem zwiedzania, przy okazji testując najróżniejsze potrawy na "street foodzie" :)
Poniżej wklejam kilka fotek z pierwszych trzech dni oraz na dokładkę trzy filmy, które już zdążyłem zmontować (H)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODCINEK #1

ODCINEK #2

ODCINEK #3

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 12 kwie 2019, o 23:25

No i dobra, idąc za ciosem mamy kolejny odcinek. Ktos gdzieś stwierdził, że trochę za długie te moje odcinki i że za dużo gadam ;) dlatego postanowiłem trochę skrócić czwórkę. Krótszy lepszy? :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Comen » 13 kwie 2019, o 08:44

Kraj wygląda na przyjazny turystom i w miarę tani - ceny chyba porównywalne do polskich. Swoją drogą 15 batów za banana to brzmi jak jakaś oferta sado-maso :-D Skoro upały są tam w marcu to co się dzieje w lipcu? Atrakcje różnorodne - zabytki ze złota robią wrażenie, kolorowe ulice zwłaszcza nocą.
Sporo egzotyki - zwłaszcza te wymyślne potrawy. Można się inspirować, choć pewnie w Polsce brak wielu składników. Czy stołowaliście się może w sieciówce, bo na dwóch filmach widać wnętrze z charakterystycznym malunkiem komiksowym na ścianie. Ile dni spędziliście w Bangkoku? Zawsze miasto to kojarzyło mi się trochę z Wenecją - w każdym razie leży w delcie rzeki i ponoć jest tam wiele kanałów a nawet targ na łodziach. Ciekawe czy jest tam jakaś dzielnica "czerwonych świateł", bo też się Tajlandia z tego typu biznesem kojarzy. Ruch jest jak widzę lewostronny - przynajmniej tak widać po kierownicy w taksówkach, chociaż ta riksza to chyba jechała jak chciała. Co to w ogóle za biznes z tym kierowcą - nie bierze pieniędzy za kurs, zakłada że każdy pasażer jest uczciwy i nie ulotni się mu po angielsku.
Filmy interesujące - w jednej z czołówek pojawił się błąd - pałac krolweski w tytule.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 14 kwie 2019, o 13:11

Z tymi "batami" to też wielokrotnie się śmiałem, że za wszystko trzeba przyjąć baty :D
Upały są w zasadzie cały czas, marzec to końcówka pory suchej czyli wysoka temperatura i słońce, od kwietnia zaczyna się pora deszczowa, czyli wysoka temperatura i deszcze :)
Także w Tajlandii mamy dwie pory roku :)
Zabytki - czyli głównie świątynie, piękne, wprawiają w ogromny zachwyt, aczkolwiek po kilku dniach uświadamiamy sobie, że są one na każdym kroku, wszystkie - brzydko mówiąc - na jedno kopyto ;)
Potrawy względnie proste, bazują na ryżu i makaronach, aczkolwiek dało się wyczuć przyprawy, czy może nawet warzywa, których nigdy wcześniej nie miałem okazji próbować. Odtwarzać potraw w Polsce jeszcze nie próbowaliśmy, ale myślę, że mogłoby być ciężko ;)
Restauracja z malunkiem na ścianie była jedną z lepszych w jakiej byliśmy, dlatego tam wracaliśmy :) tam jedliśmy najlepszego "Pad Thai" czyli makaron ( chyba ryżowy;)) z warzywami, kiełkami soi, prawdopodobnie kawałkami tofu oraz do wyboru z kurczakiem lub krewetkami, posypane orzeszkami ziemnymi - rewelacja :)
Spędziliśmy w Bangkoku pierwsze 4 dni oraz 2 dni przed powrotem do PL.
Ruch jest lewostronny, ale przepisy kodeksu drogowego raczej nie są przestrzegane :D
Nie wiemy dlaczego pan od tuk tuka sobie pojechał, ale robią tak, że ufają turystom i czekają bez zapłaty.
Ten błąd w tytule wyłapałem, ale dopiero po kilku dniach, dlatego nie będę już zmieniał ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Adler » 15 kwie 2019, o 13:36

Ciekawe te odcinki. (Y)
Mr.Wloczykij pisze:
12 kwie 2019, o 23:25
Ktos gdzieś stwierdził, że trochę za długie te moje odcinki i że za dużo gadam ;) dlatego postanowiłem trochę skrócić czwórkę. Krótszy lepszy? :)
O gadaniu to ja pisałem. Czym mniej słowa mówionego, tym lepiej.

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 16 kwie 2019, o 18:30

salewiak pisze:
15 kwie 2019, o 13:36
Ciekawe te odcinki. (Y)
Mr.Wloczykij pisze:
12 kwie 2019, o 23:25
Ktos gdzieś stwierdził, że trochę za długie te moje odcinki i że za dużo gadam ;) dlatego postanowiłem trochę skrócić czwórkę. Krótszy lepszy? :)
O gadaniu to ja pisałem. Czym mniej słowa mówionego, tym lepiej.
Pamiętam, pamiętam :) nie obiecuję, że nie będzie gadania, ale postaram się z każdym kolejny odcinkiem, aby było ciekawiej ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Adler » 16 kwie 2019, o 21:56

Myślałeś o takich filmikach po/w Polsce? (T)

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 18 kwie 2019, o 22:48

Pewnie, w weekend majowy coś stworzę, ale jeszcze nie wiem, z którego miasta 😁

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 16 maja 2019, o 22:00

Dawno mnie tu nie było 😁
A wyprawa pojawia się w kolejnych odcinkach. Poza tym pracuje nad pewnym projektem ,który będzie mam nadzieję serią odcinków z PL 😊

Ale wracając do tematu Tajlandii, przenieśliśmy się z Bangkoku na PHUKET, tam poza plażowaniem staraliśmy się oczywiście zobaczyć tą największa Tajską wyspę ;)
Poniżej linki do aż 4 kolejnych odcinków, oczywiście zaczynając od najstarszego - powinna playlista sama zaciągnąć kolejne ;)





Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Adler » 19 maja 2019, o 20:18

Mr.Wloczykij pisze:
16 maja 2019, o 22:00
Poza tym pracuje nad pewnym projektem ,który będzie mam nadzieję serią odcinków z PL 😊
Jestem ciekawy efektów. (T)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Relacja - Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Comen » 19 maja 2019, o 21:37

Jak zwykle fajnie się to ogląda aż mam ochotę wskoczyć do tego morza za wami. Plaża ostatnia zdecydowanie najlepsza. Zmiana hotelu planowana czy na miejscu znaleźliście okazję? 55 zeta za 5 gwiazdkowy hotel to raczej okazja. Pytanie co to u nich znaczy 5 gwiazdek. Ale i u nas, gdzie drogo raczej nie jest jak na światowe warunki, w takiej cenie tylko hostel.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Mr.Wloczykij
User
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2018, o 12:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajlandia - Marzec 2019r.

Post autor: Mr.Wloczykij » 21 maja 2019, o 20:09

Comen pisze:
19 maja 2019, o 21:37
Jak zwykle fajnie się to ogląda aż mam ochotę wskoczyć do tego morza za wami. Plaża ostatnia zdecydowanie najlepsza. Zmiana hotelu planowana czy na miejscu znaleźliście okazję? 55 zeta za 5 gwiazdkowy hotel to raczej okazja. Pytanie co to u nich znaczy 5 gwiazdek. Ale i u nas, gdzie drogo raczej nie jest jak na światowe warunki, w takiej cenie tylko hostel.
Dzięki wielkie :)
Plaża była super - dla mnie największym atutem był brak tłumów jak na każdej innej plaży.
Z tymi pięcioma gwiazdkami to taka aluzja to warunków jakie panowały w hotelu :) a w zasadzie Guesthousie ;)
Zmiana była podyktowana bardzo dużym hałasem za oknem w poprzednim hotelu, poza tym ten pierwszy rezerwowany był przed przyjazdem na Phuket, żebyśmy nie musieli szukać na szybko i tylko na 2 noce, żeby właśnie móc znaleźć coś lepszego na miejscu i ze śniadaniami ;)

ODPOWIEDZ