
Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 15 lat!
Turystyka ogrodowa
Turystyka ogrodowa
Zauważyłem że na forum jest dział "turystyka cmentarna" więc do kompletu proponuję "turystykę ogrodową
Może są miłośnicy flory w wersji naturalnej jak i ujarzmionej którzy by się chcieli podzielić swoimi zdobyczami
Na początek zachęcam tych którzy szukają kwitnących krokusów w tatrzańskich dolinach
a ja na zachętę wstawię wnuka- fotografa w kwitnącej dolinie Dwericzka...
...
Może są miłośnicy flory w wersji naturalnej jak i ujarzmionej którzy by się chcieli podzielić swoimi zdobyczami
Na początek zachęcam tych którzy szukają kwitnących krokusów w tatrzańskich dolinach
a ja na zachętę wstawię wnuka- fotografa w kwitnącej dolinie Dwericzka...
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Wiosna, panie sierżancie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Żonkil to gatunek narcyzów , jak je odróżnić ?
To kolejna zabawa w którą dają się wkręcić wędrowcy górscy .... i nie tylko
...
w pierwszym strzale pojawić się tu powinny łąki krokusów z tatrzańskich hal które ściągają miłośników fotograafi
Ale, na tym forum ich nie ma
Więc szukajmy szerzej
Dla mnie jest zagadką odnajdywanie na łące nazw kwitnących roślin
....

..

....
dla mnie jest to ta sama kategoria roślin kwitnących , ogrodowych ,parkowych
Czy specjalnie dla nich ludzie jadą do Doliny Chochołowskiej zobaczyć krokusy ?
Proponuję rozszerzyć i poszukać np gdzie pojawi się śnieżyca ...
a już wkrótce czosnek niedźwiedzi zielonymi łanami
...
dajcie znać gdzie można pocieszyć się takimi widokami
Re: Turystyka ogrodowa
Krokusy w parku w Jarocinie, zapewne sadzone
Przylaszczki z dzisiejszego wyjazdu na Jurę
Na zachętę łąka mniszków - ale to dobrych parę lat temu przy zejściu z Lubania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Turystyka ogrodowa
Piękne, coraz trudniej takie zobaczyć , czyżby wpływ nowoczesnego rolnictwa ?
A ja ostatnio wybrałem się do miasteczka Tyczyn
aby w tamtejszym parku zobaczyć łany kwitnącego zawilce.
Cudny widok.
. . .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Trafił akurat wysyp. W Bochni kiedyś widziałem coś takiego w parku na Uzborni.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Turystyka ogrodowa
Tatry i Gorce to domena krokusów, jak tam w tym roku ?
Wyszły spod śniegu ?
Kiedyś w maju trafiłem na wysyp w Rumunii
.

Wyszły spod śniegu ?
Kiedyś w maju trafiłem na wysyp w Rumunii
.

Re: Turystyka ogrodowa
Wiosenny Beskid Wyspowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Rozpoczął się czas kwitnienia różaneczników.
W ramach turystyki ogrodowej pogoniłem kiedyś aby zobaczyć je ( i nie tylko je)
do Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego, który leży na Kaszubach
Jest to prywatna placówka stworzona przez małżeństwo Butowskich
To 3 hektary podziwiania , jednocześnie przyrody i włożonej pracy właścicieli
... .
Warto było dołożyć kilometrów aby to zobaczyć
więc nic dziwnego że każdy chciał zrobić zdjęcie na pamiątkę
.
W ramach turystyki ogrodowej pogoniłem kiedyś aby zobaczyć je ( i nie tylko je)
do Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego, który leży na Kaszubach
Jest to prywatna placówka stworzona przez małżeństwo Butowskich
To 3 hektary podziwiania , jednocześnie przyrody i włożonej pracy właścicieli
... .
Warto było dołożyć kilometrów aby to zobaczyć
więc nic dziwnego że każdy chciał zrobić zdjęcie na pamiątkę
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Dosyć szybko ruszyły. Zazwyczaj to był początek maja.
Re: Turystyka ogrodowa
Marzeniem odległo kosmicznym jest wyjazd na " święto kwitnącej wiśni" w Japonii
Więc czasem warto pomarzyć i pojechać
Internet podpowie ......Jak zaplanować wycieczkę do Japonii na Święto Kwitnących Wiśni?
Więc czasem warto pomarzyć i pojechać
Internet podpowie ......Jak zaplanować wycieczkę do Japonii na Święto Kwitnących Wiśni?
Re: Turystyka ogrodowa
Internet podpowiada: przełom marca/kwietnia lub na Hokkaido przełom kwietnia/maja. Oprócz parków w miastach takich jak Tokio, Kioto czy Osaka ciekawym miejscem jest porośnięta wiśniami góra Yoshino w okolicach Nary, ewentualnie zamek w Himeji (blisko z Kioto lub Osaki). A u nas w Polsce też są ogrody japońskie. Fotka z łódzkiego.
Większy jest we Wrocławiu, a kojarzę jeszcze jeden pod Przesieką w Karkonoszach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Turystyka ogrodowa
Oh ! Jaka piękna ta Holandia skąpana w tulipanach
. .
a tu jakiś impresjonista przemalował kwiaty na barwne plamy
. .
Oh nie , to nie żadna Holandia , to rynek w Muszynie
.
. .
a tu jakiś impresjonista przemalował kwiaty na barwne plamy
. .
Oh nie , to nie żadna Holandia , to rynek w Muszynie
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
W połowie maja warto zrobić sobie wycieczkę do Woli Zarczyckiej koło Leżajska.
Jest tam unikalny rezerwat "Kołacznia"
z jedynym w Polsce stanowiskiem azali pontyjskiej która teraz kwitnie
Ponoć to najmniejszy rezerwat w Polsce
. ...
Jest tam unikalny rezerwat "Kołacznia"
z jedynym w Polsce stanowiskiem azali pontyjskiej która teraz kwitnie
Ponoć to najmniejszy rezerwat w Polsce
. ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
A jak jest z azaliami pod Lublincem. Kwitną w maju czy w czerwcu?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Turystyka ogrodowa
Masz na myśli Pawełki ?Comen pisze: 15 maja 2026, o 22:41 A jak jest z azaliami pod Lublincem. Kwitną w maju czy w czerwcu?
Re: Turystyka ogrodowa
Brzoza czy Pawełki jak zwał tak zwał. Muszę kiedyś tam wcelować w tą porę.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Turystyka ogrodowa
Tam są rododendrony. Najlepsza jest zazwyczaj ostatnia dekada maja, ale w tym roku wiosna nie jest przesadnie ciepła, więc sam początek czerwca wydaje się być dobrym terminem.
Re: Turystyka ogrodowa
Jeśli ktoś by wybrał się na początku czerwca na górę Cergowa (Beskid Niski)
to na szczycie można trafić na kwitnącą miesiącznicę trwałą
Jest tego mnóstwo, całe łany
... ...
Ten kwiatek wytwarza na jesień ozdobne nasionka nazywane "srebrnikami Judasza
...
to na szczycie można trafić na kwitnącą miesiącznicę trwałą
Jest tego mnóstwo, całe łany
... ...
Ten kwiatek wytwarza na jesień ozdobne nasionka nazywane "srebrnikami Judasza
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Turystyka ogrodowa
Faktycznie trafiłem na dobry czas:gar pisze: 16 maja 2026, o 07:31 Tam są rododendrony. Najlepsza jest zazwyczaj ostatnia dekada maja, ale w tym roku wiosna nie jest przesadnie ciepła, więc sam początek czerwca wydaje się być dobrym terminem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
