Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Podróżnicy a akcje charytatywne

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
SzlakiemPodróży
User
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2021, o 17:34
Lokalizacja: Katowice

Podróżnicy a akcje charytatywne

Post autor: SzlakiemPodróży » 27 sty 2021, o 17:39

Tak mnie naszło dziwne pytanie z racji zbliżającego się WOŚP. Abstrahując od akcji Owsiaka, co myślicie o różnych podróżnikach-blogerach, których celem jest promocja akcji charytatywnej? Dotąd wiele było typu akcji opartych to na pieszej wędrówce, to pokonaniu jakiejś trasy na rowerze, względnie jakiejś wyprawie w góry. Tak się zastanawiam, czy postrzegane jest to przez Was jako realna pomoc czy takie, jak by to ująć, „wożenie się” na ludzkiej krzywdzie? Z jednej strony niby szlachetna rzecz, z drugiej jednak kontrowersyjny sposób na zdobycie popularności...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróżnicy a akcje charytatywne

Post autor: Comen » 27 sty 2021, o 18:52

Ale wydaje mi się, że wiele takich akcji robionych jest tylko "przy okazji". Np. jeden z bloggerów co jakiś czas wspomina o jakiejś akcji charytatywnej prosząc o wsparcie, podając namiary na zbiórkę. Ale jego inicjatywa raczej nie ma nic wspólnego z nabijaniem sobie punktów popularności. Bez tego blog byłby tam jakoś zauważony.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13444
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Podróżnicy a akcje charytatywne

Post autor: Adler » 27 sty 2021, o 21:15

Nie chcę być niemiły, ale mam wrażenie, że w pierwszej kolejności zależy im na promocji nie samych akcji charytatywnych, lecz ich własnych blogów.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8156
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podróżnicy a akcje charytatywne

Post autor: gar » 27 sty 2021, o 21:46

Jeśli wychodzi z tego coś dobrego niech się w ten sposób promują. Nie widzę większych przeciwwskazań. Gdyby wszyscy promując się robili przy okazji coś dobrego i pożytecznego świat byłby zdecydowanie lepszy.

ODPOWIEDZ