Strona 1 z 1

Książki podróżnicze szczególnie polecane

: 19 sty 2016, o 06:09
autor: tango
Cześć! :)
Chciałem zapytać jakie książki o tematyce podróżniczej i turystycznej szczególnie byście mogli polecić ??

Mam tu na myśli nie przewodniki, ale książki o ludziach, wyprawach, poznawaniu świata z perspektywy podróżnika, alpinisty, żeglarza lub turysty, a zarazem takie, które można jeszcze dostać w księgarniach (albo przynajmniej nie zupełne starocie). Ważne jest przy tym, aby książkę - ze względu na styl pisania i treść - dobrze się czytało.

Dla przykładu "Na oceanie nie ma ciszy" Dominika Szczepańskiego, "Moja Afryka" Kingi Choszcz, "W skale i lodzie" Stefana Glowacza.

?? ?? ??

Książki podróżnicze szczególnie polecane

: 19 sty 2016, o 09:05
autor: evil
Dla miłośników wysokich gór:
Artur Hajzer "Atak rozpaczy"
i - jak dla mnie, absolutna rewelacja - Joe Simpson "Dotknięcie pustki". Na podstawie tej książki został nakręcony film "Czekając na Joe".

Książki podróżnicze szczególnie polecane

: 19 sty 2016, o 10:49
autor: Adler
Kilka ciekawych tytułów znajdziesz też w temacie ogólnym o książkach: viewtopic.php?f=159&t=2065