Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: Adler » 5 sie 2022, o 07:43

Wierchomla Mała (Małopolska).
Kilkanaście budynków mieszkalnych na krzyż, dwa sklepy spożywcze, wyciąg narciarski i pewien hotel, który powoduje, że nie słychać przepływającej obok rzeczki. Aktualne obłożenie: 260 miejsc zajętych z ok. 300 dostępnych.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: gar » 5 sie 2022, o 14:25

Osób w hotelu więcej niż mieszkańców wioski ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: Adler » 5 sie 2022, o 14:43

Dane aktualne. Od pracownika hotelu.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: gar » 13 sie 2022, o 12:51

Z ostatnio odwiedzonych bardzo pozytywne wrażenie zrobiło na mnie Wąbrzeźno. Ładnie położone pomiędzy jeziorami z wyremontowanym rynkiem, dwoma ciekawymi kościołami, wzgórzem zamkowym, deptakiem nadjeziornym, amfiteatrem i ładnie zorganizowana plaża. Widać że jest pomysł na rekreację w mieście, którego wielkość nie powala.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: Adler » 13 sie 2022, o 13:34

Idealna nazwa do nauki polskiej wymowy dla obcokrajowców. :-D

Awatar użytkownika
Robimik
User
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2022, o 15:05

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: Robimik » 12 wrz 2022, o 11:09

Z małych miasteczek mogę zarekomendować:

Tykocin - zachowany klimat małego miasta z rynkiem, drewnianą zabudową, pięknym kościołem, synagogą oraz... średniowiecznym zamkiem. Ostrzegam, że weekendami w sezonie jest dosyć tłoczno i głośno, dlatego najlepiej wybrać się tam wiosną lub jesienią (zresztą ta rada dotyczy wszystkich miejsc które wymieniam).

Próchnik - miasto nad Podkarpaciu z pięknie zachowaną drewnianą zabudową podcieniową wokół rynku. Warto sobaczyć jak kiedyś wygladały miasteczka w tym rejonie.

Wojsławice - miejsce dla fanów fantastyki i Jakuba Wędrowycza: wokół mnóstwo miejsc znanych z opowiadań + wspaniałe krajoobrazy i miejsca do wycieczek pieszych i rowerowych

Zwierzyniec - doskonała baza wypadowa na wędrówki po Roztoczu. Baza nocelgowa i restauracyjna. Do zwiedzenia browach, do zobaczenia kościół na wyspie. Z miasta wychodzi kilka szlaków pieszych.

Włodawa - gdy staniecie na rynku macie w zasięgu wzroku: kościół, synagoge oraz cerkwie. Czuć dawną wielokulturowość, po której niestety zostały tylko wspamnienia...

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najpiękniejsze małe miejscowości w Polsce

Post autor: gar » 15 wrz 2022, o 08:58

Tworków - wieś zadbana z cennymi zabytkami i pomysłem co z nimi zrobić. Jest fantastyczny kościół barokowy (mój ulubiony wiejski kościół murowany na Górnym Śląsku) z zachowanymi pochówkami Reiswitzów (ewangelicy legalnie pochowani w katolickim kościele), które są jednym z najważniejszych pochówków dziecięcych w Polsce, odrestaurowane ruiny zamku (pałacu) z możliwością wejścia na wieżę (przy dobrej pogodzie super widoki), pięknie położony kościół św. Urbana nad wsią, sporo małej architektury uprzyjemniającej życie.

ODPOWIEDZ