Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jesień - gdzie na wycieczkę?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Jesień - gdzie na wycieczkę?

Post autor: Adler » 5 paź 2015, o 19:26

Wiadomo - Bieszczady to taka krajowa powinność jeśli chodzi o wyjazdy październikowe...
Może znacie jakieś inne tego typu "powinności"?
Dokąd jeździcie w jesieni?
Jakie kierunki polecacie?
Krajowo, czy za granicę?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Jesień - gdzie na wycieczkę?

Post autor: Comen » 6 paź 2015, o 20:20

Jesień to przede wszystkim kolorowe lasy, no więc najlepiej udać się w okolice leśne. Ciekawe jak wygląda o tej porze roku Puszcza Bukowa pod Szczecinem, lasy Roztocza czy Kampinosu, a może Puszcza Białowieska? W początku jesieni warto pamiętać o lokalnych festynach typu dożynki, które kiedyś były obchodzone z wielką pompą i udziałem władz, potem o nich zapomniano, ale dziś tradycja pewnie się odradza, bo zawsze jest to okazja żeby trochę poświętować i pobiesiadować. W listopadzie warto też pamiętać o Poznaniu i imprezie na św. Marcina. Najlepiej przeglądnąć kalendarze, gdzie opisane są rozmaite festiwale muzyczne, filmowe czy artystyczne. Wydaje się że jesień to także dobry czas na zwiedzanie skansenów. Kolorowe liście na drzewach, tradycyjne budownictwo i wiejskie jadło jakoś ze sobą współgrają. Dlatego takie kierunki jak Wygiełzów, Kłóbka, Sierpc, Kolbuszowa, Łowicz, Tokarnia, Ciechanowiec czy Stróże mogą być interesującymi celami jesiennych podróży.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Jesień - gdzie na wycieczkę?

Post autor: Yoana » 9 paź 2015, o 20:17

Może wyjazdy do miast typu Toruń, Wrocław, Poznań, Lublin, Kraków... :)

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Jesień - gdzie na wycieczkę?

Post autor: amber » 10 paź 2015, o 08:13

Zgadzam się Bieszczady to perełka jesiennych wypraw. Podobnie Bieszczadzy Ukraińskie, wyjście na Pikuj (jesień tam tez jest wspaniała).Ogólnie miejsca, które sa obfite w lasy, trawy tworzą jesienią swoisty klimat. Ojcowski Park Narodowy tez jest wspaniały jesienią, byłam tam dwa razy właśnie tą porą.
Co do krajów zagranicznych to jesienia zawsze na południe czyli Bałkany.

ODPOWIEDZ