Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Szerszenie

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Szerszenie

Post autor: Comen » 19 lip 2013, o 13:49

Po wczorajszej walce z takim jegomościem w pokoju hotelowym mam moralne prawo spytać czy znacie jakieś sposoby na ujarzmienie takiej bestii? Skubany nie chciał się wynieść, jak światło było zaświecone to latał jak opętany, jak zgaszone to siedział w kąciku
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

nowicjusz230

Re: Szerszenie

Post autor: nowicjusz230 » 22 lip 2013, o 15:58

Dezydorant w sprayu, zapalniczka i miotacz ognia. Nie żartuje, sprawdzone, tylko trzeba być pewnym że się trafi :)

KolumbS

Re: Szerszenie

Post autor: KolumbS » 20 sie 2013, o 11:14

Ostatnio miałem podobną przygodę w hotelowym pokoju. Pomogła najnormalniejsza w świecie siatka na motyle :)

Awatar użytkownika
Traper
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2013, o 22:00
Lokalizacja: xxx

Re: Szerszenie

Post autor: Traper » 20 sie 2013, o 21:08

nowicjusz230 pisze:Dezydorant w sprayu, zapalniczka i miotacz ognia. Nie żartuje, sprawdzone, tylko trzeba być pewnym że się trafi :)
gorzej jak sie nie trafi a on sie wkurzy (może zaboleć)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Szerszenie

Post autor: Gollum » 23 sie 2013, o 18:48

Dla zabezpieczenia - ziele wrotycza lub piołunu. Owady, w tym szerszenie, nie lubią ich zapachu. Ja osobiście polecam piołun, bo ma znacznie przyjemniejszy zapach (jakby nie było, robi się zeń absynt). A gdy już się wkurzy i udziabie, to przede wszystkim należy sobie pomyśleć, że jad szerszenia to słabizna w porównaniu z pszczołą; jest przeciętnie dziesięciokrotnie (!) słabszy od pszczelego. I kiedy już mamy dobrze przygotowanie psychiczne, można zacząć skutecznie działać. Jad szerszenia jest zasadowy, więc dobrze podziała ocet albo rozgnieciony liść rojnika. I tradycyjne metody zwalczania skutku działania jadów owadzich: sok mniszka lekarskiego (mlecza) lub piołunu, liście psianki czarnej, babki zwyczajnej bądź lancetowatej czy ziele macierzanki. No i oczywiście cała chemia apteczna, jeśli akurat mamy ja pod ręką.

Lukrecja
User
Posty: 14
Rejestracja: 6 lis 2013, o 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szerszenie

Post autor: Lukrecja » 9 lis 2013, o 20:50

Mieszkam nie daleko lasu właściwie las ma po drugiej stronie ulicy co roku latem przylatują strsznie sie ich boję... wręcz panicznie , założyłam siatki na drzwiach balkonowych, uciekam jak wlatuje zamykam się w łazience a mąż walczy z nim czasami nie może go dopaść, - boimy się ze ma uczulenie jego brat ma... najgorsze jest to że jak wlatuje to go nie słychać , chociaż generalnie, strasznie bzyczą jak się znajdą nie daleko... Nie wiemy gdzie jest gniazdo czy gdzieś koło dachu czy gdzieś w lesie... sa już od 2 lat.. łudzę się że może się wyniosą w przyszłym roku i zmienią swoje gniazdo

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Szerszenie

Post autor: Comen » 10 lis 2013, o 01:20

Ja mam wrażenie, że ostatnio zrobiło się jakaś plaga i nie dotyczy to tylko szerszeni ale także dziwnych grecko-włoskich ślimaków a nawet żółtych biedronek
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Szerszenie

Post autor: Gollum » 10 lis 2013, o 10:06

Rzeczywiście, i jedno i drugie należy bezwzględnie tępić, bo to cholerstwo ekspansywne i niszczy nasze gatunki

ODPOWIEDZ