Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Komary

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Traper
User
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2013, o 22:00
Lokalizacja: xxx

Re: Komary

Post autor: Traper » 1 sie 2013, o 23:57

przy odpowiednim towarzystwie i odpowiednich "dopalaczach" komarów niema :P

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Komary

Post autor: Comen » 2 sie 2013, o 00:11

Traper pisze:przy odpowiednim towarzystwie i odpowiednich "dopalaczach" komarów niema :P
Czyli rozumiem whisky w towarzystwie nietoperzy ;)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Komary

Post autor: Gollum » 2 sie 2013, o 00:23

Komary mają wyraźne preferencje co do grupy krwi. Najchętniej żrą grupę 0, a najrzadziej grupę A. Ofiar szukają głównie za pomocą termowizji, więc chętniej gryzą sportowców (bo zmachani), kobiety w ciąży (wyższa temperatura ciała) i chorych (jak wyżej). Jak przystało na smakoszy, lubia też niektóre zapachy, a innych nie. Profesorowie Ruud de Jong i Bart Knols z Uniwersytetu Rolniczego w Wageningen (Holandia) za badania nad komarami dostali nawet IgNobla. Ustalili bowiem, że komary bardzo silnie przyciągają dwie, cokolwiek mało przyjemne wonie, spoconych stóp i sera limburskiego.

pejonarska

Re: Komary

Post autor: pejonarska » 16 wrz 2013, o 16:18

Podobno nie gryzą ludzi którzy są pod wpływem amfetaminy (ale zastrzegam, że nie wiem ile w tym prawdy)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Komary

Post autor: Comen » 16 wrz 2013, o 18:09

Mimo wszystko nie polecałbym zażywania amfetaminy jak środka przeciw komarom <nie>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ