Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ankieta książki-przewodniki

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!

Na co zwracam największą uwagę przed kupnem przewodnika Ankieta

Czas głosowania minął 2 lut 2013, o 08:26

marka (wydawnictwo, seria)
3
33%
osoba autora
0
Brak głosów
cena
1
11%
rekomendacje w mediach
0
Brak głosów
opinie znajomych
0
Brak głosów
sprawdzone informacje praktyczne
1
11%
szczegółowe opisy atrakcji i zabytków
2
22%
dokładne plany i mapy miejsc
1
11%
grafika (fotografie, rysunki)
0
Brak głosów
elementy oceny obiektów, atrakcji (pochwały, krytyka)
1
11%
ciekawostki, anegdoty
0
Brak głosów
oryginalny pomysł albo design
0
Brak głosów
inne czynniki (jakie?)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ankieta książki-przewodniki

Post autor: Comen » 23 sty 2013, o 08:26

Przewodników turystycznych na rynku księgarskim jest bardzo dużo. Co wg Was decyduje o wyborze takiej a nie innej konkurencyjnej pozycji. Na co zwracacie największą uwagę przy zakupie. Można wybrać max 2 opcje. Oczywiście możecie także szerzej skomentować przyjęte przez Was kryteria, zwłaszcza jeśli wybraliście opcję: inne czynniki. Czas trwania ankiety 10 dni
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta książki-przewodniki

Post autor: Gollum » 24 sty 2013, o 09:31

Wysłałem, zaznaczając jedną opcję: wydawca. Jeśli przewodnik wydał National Geographic czy Pascal, to odkładam na półkę. Dwa razy się na nich przejechałem. Przewodnik NG po Chorwacji to najgorszy gniot, jaki kiedykolwiek miałem. Z kolei stare przewodniki Pascala uważam wciąż za najlepsze, choć nie było w nich ani jednego zdjęcia, za to rewelacyjne opisy. I zapewne wspominając dawną renomę, kupiłem jakiś przewodnik tej firmy całkiem niedawno. I omal szlag mnie nie trafił. Był to szajs zbliżony do tego NG. Wyrzuciłem toto, bo nawet zapomniałem, co to za przewodnik był.
Zresztą po zakupie przewodnika po Maderze, nie wierzę już żadnym. Według przewodnika w Ribeiro Frio najważniejsza jest hodowla pstrąga i platforma widokowa Balcoes. No wybaczcie, ale hodowli pstrąga to ja już parę widziałem w Polsce. Tymczasem już po powrocie, zobaczyłem na zdjęciu niesamowitych kształtów małe domki, o których przewodnik nie wspominał. Przecież to jest niesamowite! I ja ich nie widziałem, bo nie wiedziałem o ich istnieniu.
Po doświadczeniach ostatnich lat, od dwóch lat nie kupuję żadnych przewodników. Bazuję na tym, co mam, szukam w internecie, układam schematyczny plan a resztę uzupełniam na miejscu po konsultacjach z miejscowymi biurami turystycznymi.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ankieta książki-przewodniki

Post autor: amber » 8 lut 2013, o 19:43

Może to zabrzmi mało profesjonalnie ale zanim kupię przewodnik sprawdzam przejrzystość, czy jest kolorowy i czytelny a także patrze na spis treści. W sumie posiadam przewodniki różnych wydawnictw, ponieważ czasem się zdarza, że pomimo kilku wcześniejszych nieudanych przewodników, uda im się wydać całkiem fajny. Raczej więc nie opieram się na jednej marce.
Jednak i tak przed podróżą najczęściej korzystam z internetu, na mapie zaznaczam co na PEWNO chce zwiedzić a reszta - cóż to kwestia przypadku. Poza tym przysłowie "koniec języka za przewodnika" - zawsze się sprawdza - miejscowi to najlepsi przewodnicy, którzy wskażą miejsca, których nie znajdziemy w książkowych atrakcjach.

ODPOWIEDZ