Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Lubliniec

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Lubliniec

Post autor: Comen » 1 paź 2019, o 11:18

Czy znacie jakieś ciekawe miejsca w Lublińcu oraz jego bliskiej okolicy? Miasto jest dość łatwo dostępne ze względu na trasy pociągów Kraków-Wrocław, pytanie tylko czy warto się udać w te okolice na jednodniową wycieczkę?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Re: Lubliniec

Post autor: evil » 1 paź 2019, o 12:01

Nie wiem, jak Ty, ale ja przygotowuję się merytorycznie do wyjazdów w sposób następujący:
jeśli już wiem, gdzie chcę jechać, zaglądam na wiki i z niej biorę wiadomości ogóle, a jeśli mnie coś zainteresuje, to drążę temat dalej. W Lublińcu jeszcze nie byłam, nawet przejeżdżaliśmy teraz w pobliżu, ale nie było czasu.
Gdybym się tam wybierała z pewnością poszłabym na rynek i do muzeum Edyty Stein, jest tam też drewniany kościół z XVII-XVIII w., pozostałości cmentarza żydowskiego, zamek (obecnie hotel). A w sąsiedztwie Lublińca odwiedziłabym Kochcie, Koszęcin i Krupski Młyn (pałace z parkami, obecnie niestety to hotele, oprócz Koszęcina, tam jest siedziba zespołu Śląsk).
"...wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..."

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Lubliniec

Post autor: Comen » 1 paź 2019, o 13:11

Ja generalnie zaglądnąłem na stronę domową Lublińca i nawet podglądnąłem miejsce w Google Street View, ale zakładam, że jest może coś interesującego co przegapiłem. Patrząc na te atrakcje to na tym etapie jest niestety tego trochę za mało, żeby jechać tak daleko.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lubliniec

Post autor: gar » 1 paź 2019, o 16:46

Lubliniec - warto jako jeden z punktów programu. Poniżej przesyłam kilka takowyc punktów do zobaczenia:
Lubecko - sanktuarium z wizerunkiem maryjnym na ryngrafie w kościele ze średniowiecznymi freskami
Koszęcin - zespół pałacowy oraz drewniana świątynia z ciekawą legendą i niczego sobie wyposażeniem (zazwyczaj kościół jest otwarty)
Kochcice - zespół pałacowo- parkowy
Pawełki - drewniany kościół z niezwykłą historią oraz rododendrony w parku Ballestremów (ale to bardziej wiosną)
Cieszowa - drewniany kościół oraz kirkut przez który w XXI wieku przeszła trąba powietrzna
Sadów - gotycki kościół oraz murowano - drewniana dzwonnica

ODPOWIEDZ