Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

spanie we Wrocławiu

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

spanie we Wrocławiu

Post autor: regon » 12 cze 2019, o 08:56

Czy znacie miejsca, gdzie tanio można przenocować we Wrocławiu. Chodzi mi o konkretne adresy i sprawdzone miejsca. Jadę z dzieckiem i zależy mi by nie trafić na jakąś melinę czy oszustwo. Gdyby było za mniej niż 40 od osoby to byłoby super.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8156
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: gar » 12 cze 2019, o 09:38

Na naszym forum są informacje o co najmniej 4 hostelach we Wrocławiu. 3 tańsze przyklejam poniżej:
Wrocław
Hostel Bemma
Rewelacyjnie położony - jakieś 200 - 300 m od Rynku (na Kazimierza Wielkiego), ceny jak na wrocławskie standardy dobre, pokoje całkiem przyjemne, czyste łazienki, kuchnia niczego sobie, miła obsługa.
Big City Hostel (Wrocław)
Hostel w dawnych poniemieckich budynkach jakiegoś zakładu.
W pokoju wieloosobowym (z obcymi ludźmi) nocleg 30zł/os.
Do centrum jakieś 30 min. pieszo.
Łazienki na korytarzu, kuchnia, bezpłatna kawa i herbata, sala telewizyjna, darmowe wi-fi.
300 metrów od hostelu sklep spożywczy, 500 metrów bar mleczny.
Wrocław
Hostel Corner
Znakomicie położony (ul. Świdnicka 13) - około 1-2 minut do Rynku. Hostel duży - łazienek niezbyt wiele, co na minus. Ale jest wiele plusów. Cena: jak na tą lokalizację i warunki bardzo dobra - wyszło mi poniżej 30 zł za nocleg w pokoju wieloosobowym. Pokój duży, zadbany i czysty. Kuchnia do dyspozycji. Na stanie komputer z dostępem do internetu oraz sala telewizyjna. Obsługa bezproblemowa. Miejsce warte rozważenia w trakcie poszukiwania noclegów we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: regon » 12 cze 2019, o 10:45

Dzięki

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: Comen » 12 cze 2019, o 12:49

Ostatnio nocowaliśmy w hostelu Trio na Trzemeskiej. 2 osoby plus dziecko 90 zł. Obiekt jest duży więc raczej tam miejsc nie zabraknie. Do centrum dość blisko - do rynku spacerkiem 15 minut. Pokoje standardowe jak w hostelu bez jakichś wygód. Najgorsze prysznice tak gdzieś wczesny Gomułka z dziwacznym systemem uruchamiania. Na awarię warto znać adres - polecić nie polecę. Dziecko w każdym razie "przeżyło" bez większych problemów.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: regon » 13 cze 2019, o 06:12

Znaleźliśmy noclegi w schronisku młodzieżowym. Warunków nie znam, ale cena jest zachęcająca - 60 złoty za 2 osoby.

Mam jeszcze pytania typowo praktyczne. Kto z Was wie jak poruszać się po mieście komunikacją publiczną. Czy obowiązują inne bilety na tramwaje i autobusy, czy da się kupić jeden bilet na cały pobyt, czy na każde wsiadanie musi być osobny. Czy polecacie jakieś miejsca, gdzie warto wejść na obiad (niedrogo i smacznie), czy prócz typowych wrocławskich hitów jak Ostrów Tumski, ZOO i Panorama Raclawicka są miejsca, mniej znane które też warto zobaczyć. I w ogóle wszystko co może sie przydać na wycieczce w tym temacie. Będziemy we Wrocławiu 3 dni, jakoś musimy sobie wypełnić czas.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13435
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: Adler » 13 cze 2019, o 09:08


Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: regon » 13 cze 2019, o 09:37

ok, dzięki

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8156
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: gar » 14 cze 2019, o 15:41

Tanich i przyzwoitych knajp jest sporo, szczególnie jeśli chodzi o bary mlecvzne i jedzenie na wagę. Można takie znaleźć nawet w ścisłym centrum (choćby na Kuźniczej).

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: spanie we Wrocławiu

Post autor: Comen » 14 cze 2019, o 17:41

Jeśli chodzi o komunikację zbiorową na pewno bilety miejskie obowiązują i na tramwaje i na autobusy. Na przystankach i w pojazdach (raczej nie we wszystkich) są automaty biletowe. Można też nabyć bilety czasowe, więc nie trzeba ich kupować za każdym razem. Najlepiej wszystkie szczegóły wytłumaczą w informacji turystycznej w hali dworca PKP tuż przy wyjściu z pieszego tunelu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ