Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zacisze Leśne w Knurowie

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Zacisze Leśne w Knurowie

Post autor: regon » 4 lip 2017, o 17:08

DSCN0201.jpg
DSCN0198.jpg
Większości ludzi zwłaszcza takich, którzy nigdy w życiu nie byli na Górnym Śląsku region ten kojarzy się tylko z ciężkim przemysłem, górnikami i zanieczyszczonym powietrzem. Wielu myśli, że są tu tylko duże osiedla mieszkaniowe, typowe blokowiska, betonowe pustynie. Tymczasem wbrew pozorom jest tu także sporo terenów zielonych - parki, ogrody i lasy. Nawet w tak bardzo przemysłowych miastach jak Ruda Śląska, Zabrze czy Katowice niemałą część powierzchni zajmuje las.

Jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Knurowa koło Gliwic jest Zacisze Leśne. Sporo tu ścieżek spacerowych, z których kilka prowadzi do stawu Zatopy. Ten dość duży akwen (ponad 26 hektarów powierzchni) jest dobrym miejscem dla lubiących spokój spacerowiczów i wędkarzy. Kąpać się tu nie można, ale nie szkodzi w pobliżu jest nowoczesne kąpielisko. Przy jednej z dróżek prowadzących do stawu ustawiono tablice ścieżki dydaktycznej.
Atrakcją, zwłaszcza dla dzieci na terenie zacisza będzie "Ranczo Sahara", którego właściciele oferują przejazdy bryczką, kuligi, jazdę konną. Są też kozy, świnki i inne zwierzęta, koło których żaden maluch nie przejdzie obojętnie.
Na terenie Zacisza Leśnego jest też z restauracja i możliwość zarezerwowania noclegów.

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Zacisze Leśne w Knurowie

Post autor: regon » 4 lip 2017, o 17:09

DSCN0233.jpg
Jeszcze spotkanie z koziołkami

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Zacisze Leśne w Knurowie

Post autor: Comen » 4 lip 2017, o 20:45

Z pewnością ciekawe miejsce. Staw jest wynikiem szkód pogórniczych czy to sztucznie stworzony zbiornik, rybnik?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Zacisze Leśne w Knurowie

Post autor: regon » 4 lip 2017, o 21:31

Niestety nie znalazłam wiarygodnego źródła informacji, też chciałabym to wiedzieć. Zafrapowałeś mnie tym pytaniem, przy najbliższej okazji sprawdzę czy coś pisze na tych tabliczkach ściezki dydaktycznej

ODPOWIEDZ