Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gliwice

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gliwice

Post autor: gar » 7 lut 2016, o 20:29

W Gliwicach - jednym z najstarszych i najciekawszych miast Górnego Śląska - pojawiła się nowa atrakcja turystyczna. Kilka dni temu otwarto Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, który mieści się w przepięknie odremontowanym domu przedpogrzebowym (architekt Max Fleischer) z początku XX wieku. Stała wystawa ma się pojawić za jakiś czas. Warto wejść (mężczyźni też mogą) do damskiej toalety. Kto pojedzie przekona się czemu. Poza sobotami przez dom przedpogrzebowy można wejść na gliwicki kirkut (w dobrym stanie). Cena wstępu do Domu Pamięci Żydów Górnośląskich: symboliczna złotówka. A to tylko jedna z wielu atrakcji Gliwic. O innych następnym razem.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Gliwice

Post autor: Yoana » 7 lut 2016, o 23:03

A jesteś w posiadaniu zdjęć z Gliwic? Przyznam, że nigdy nie byłam i chętnie bym pooglądała. <lol>
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gliwice

Post autor: gar » 7 lut 2016, o 23:16

Ja zasadniczo robię mało zdjęć chyba że są mi do czegoś potrzebne, więc za bardzo zdjęciami z Gliwic nie dysponuję.
Dla chętnych do odwiedzenia Gliwic: pod koniec marca bieżącego roku ma być gotowa tzw. średnicówka (droga nr 902 - format drogi szybkiego ruchu, czyli po 2 pasy w każdą stronę - miejscami nawet 3), która będzie prowadziła do samego centrum Gliwic. Ze ścisłego centrum Katowic do samego centrum Gliwic bez szaleństw na drodze myślę że będzie można zajechać w jakieś 20 minut (z Krakowa nie będzie więcej niż 1,5 h). Zabytków, ładnych miejsc i wartych uwagi knajp w tym mieście nie brakuje. Może zrobi się o nim głośniej.

ODPOWIEDZ