Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Poznań

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Poznań

Post autor: Comen » 15 cze 2020, o 10:48

Na dworce to jeszcze blisko, ale rozumiem że w ogóle komunikacja miejska już nie działa późnym wieczorem. W ogóle mam wrażenia, że gdyby w Wielkopolsce nie było pociągów to komunikacja byłaby gorzej jak koszmarna.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poznań

Post autor: gar » 15 cze 2020, o 21:39

Jestem przyzwyczajony do tego, że na Górnym Śląsku o 23 nawet w dni wolne od pracy tramwaje jeszcze jeżdżą. A w Poznaniu taka niemiła niespodzianka.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Poznań

Post autor: Adler » 22 cze 2020, o 09:09

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna pod hasłem "Poznań wraca do gry" uruchamia kampanię zachęcającą do spędzenia wakacji w Poznaniu i okolicach. Na stronie internetowej www.poznan.travel znajdują się atrakcyjne oferty wakacyjne, a także setki inspiracji dotyczących wakacyjnych aktywności.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Poznań

Post autor: Comen » 17 lip 2020, o 23:05

Stary Browar trochę mnie rozczarował. Do łódzkiej Manufaktury temu miejscu daleko. Nawet ten Mitoraj w atrium jakiś taki pretensjonalny. Ale nie chodzi nawet o architekturę ale o ogólną bylejakość mieszczacych się tam sklepów. Ciezko się też w tym wszystkim połapać co gdzie jest. Połowa punktów gastronomicznych istnieje z nazwy bo na miejscu okazuje się że zamknięte albo w ogole ich nie ma. Z kolei przydworcowa Avenide zamknęli już o 21. Także płatne toalety.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poznań

Post autor: gar » 4 lis 2022, o 18:39

W tym roku w związku z remontami prowadzonymi w centrum Poznania nie odbędzie się tradycyjny pochód św. Marcina. Dla mnie decyzja niezrozumiała. Rozumiem remonty, ale tradycja jest tradycją, więc według mnie pochód powinien odbyć się - może w ograniczonej formie i miejscu zastępczym, ale jednak władze miasta powinny się postarać. Widocznie nie bardzo im zależy, a szkoda.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Poznań

Post autor: Comen » 4 lis 2022, o 20:22

Rzeczywiście dziwna decyzja żeby rezygnować z flagowego święta Poznania z którego jest kojarzony pewnie nie tylko w Polsce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poznań

Post autor: gar » 13 lis 2022, o 14:45

Centrum Poznania rozkopane nieprawdopodobnie. Raczej szybko się te remonty nie skończą. W związku z tym (nie ma miejsca żeby turyści mogli w dużej liczbie stanąć i obserwować) koziołki na ratuszu trykają się dodatkowo o godzinie 15.

ODPOWIEDZ