Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Poznań

Pas południowo-zachodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Poznań

Post autor: Adler » 6 lis 2010, o 10:20

Dla mnie Poznań także posiada wyjątkową atmosferę.
Lubię to miasto.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 6 lis 2010, o 10:40

Raz w życiu przejeżdżałem samochodem przez Poznań. Nie pamiętam dokładnie, którymi dzielnicami. Była to trasa z województwa lubuskiego do kujawsko-pomorskiego. Przyznaję, nie spodziewałem się, że to miasto - przynajmniej w okolicach tej drogi - jest takie brzydkie. Jakkolwiek zakładam, że starówka jest pewnie urocza, to jednak sądziłem, że gród, o którym mówi się, że wygląda jak miasto w Europie Zachodniej wygląda trochę inaczej.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 6 lis 2010, o 10:43

Koniecznie musisz zawitać na Starówkę...np. w drodze do Hamburga (St.Pauli).

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 6 lis 2010, o 10:49

Liczę na Twoje towarzystwo. Przyda mi się w St. Pauli osoba potrafiąca porozumiewać się z tambylcami.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 6 lis 2010, o 10:50

Wybierzemy się większą ekipą, bo trasa bardzo bogata w ciekawe miejsca:)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 6 lis 2010, o 10:54

Mam nadzieję, że w przyszłym roku, gdy zrobi się cieplej. Chętnie zwiedziłbym Bundesrepublikę. Do tej pory byłem jedynie w Cottbus.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ania
User
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania » 17 lis 2010, o 19:17

Ale po drodze chociaż zróbcie przerwę na kawę w Palmiarni :-D myślałam,że to wątek o Poznaniu :-D

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 18 lis 2010, o 12:17

=) Ania

A jeżeli ktoś nie przepada za kawą, to czy w tejże Palmiarni znajdzie dla siebie cuś innego, równie fajowego, a jeśli tak, to co?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

ania
User
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania » 18 lis 2010, o 15:59

Abderyta pisze:=) Ania

A jeżeli ktoś nie przepada za kawą, to czy w tejże Palmiarni znajdzie dla siebie cuś innego, równie fajowego, a jeśli tak, to co?
:-) między innymi pewną wiktorię (moją faworytkę)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 19 lis 2010, o 10:52

Zachęciła mnie Pani. Już sobie podśpiewuję "o, Wiktorio, moja Wiktorio, dlaczego mam cię tylko w snach"?

Pozdrawiam serdecznie.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: Lubel » 4 paź 2011, o 07:08

German pisze:Dla mnie Poznań także posiada wyjątkową atmosferę.
Lubię to miasto.

Ale od kilku dni na przystankach autobusowych pojawiły się plakaty miejskie z ... plemnikami. A oprócz tego to mamy kilka fortów, kamienice do remontu, Stary Rynek, sprzedaną zajezdnię autobusową z 1880 roku, która przyciągała mieszkanców jak magnez, teraz będzie tam market. Po prostu miasto nie szanuje mieszkańców.
A do zabytkó wpoście wyżej można dołączyć:
Owińska- opuszczony zakład psychiatryczny, pałąc von Treskov

maciejka250

Re: Re:

Post autor: maciejka250 » 4 paź 2011, o 07:25

Sandy pisze:
German pisze:Dla mnie Poznań także posiada wyjątkową atmosferę.
Lubię to miasto.
zajezdnię autobusową z 1880 roku,
Hmmm...
To w 1880 roku już były autobusy ?

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Wielkopolskie

Post autor: Lubel » 4 paź 2011, o 07:26

Nie, wtedy to ona tramwajowa była ;-D A po wojnie tramwajowo-autobusowa.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielkopolskie

Post autor: Yoana » 12 kwie 2012, o 11:34

W Poznaniu w kwietniowy weekend (28-29.04.2012r.) będzie można skozrystać z akcji promocyjnej miasta "Poznań za pół ceny", która odbywa się cyklicznie w różnych miastach w kraju.

Więcej informacji dotyczących bazy noclegowej oraz gastronomicznej biorącej udział w projekcie znajdziecie na stronie internetowej: http://www.poznan.pl/mim/publikacje/pag ... tance=1017" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Reisebus
User
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2012, o 16:57

Poznań

Post autor: Reisebus » 5 maja 2012, o 10:10

Tak, Poznań to zdecydowanie piękne miasto, które nie jest doceniane pod względem turystycznym. Jak sami widzimy jest bardzo dużo ciekawych miejsc, które są na prawdę wartę zobaczenia.

Polecam wszystkim to cudowne miasto.

Pozdrawiam.

OliwiaGru

Re: Poznań

Post autor: OliwiaGru » 23 kwie 2014, o 17:20

A ja jako mieszkanka Poznania jednak go pochwalę. W wielu miastach byłam i Poznań naprawdę jest wyjątkowy. Plakaty na przystankach....a Malta? Nie ma sobie równych:) A nowe Zoo? Owszem na starówce ostatnio nie dzieje się ciekawie-2 moioch kolegów w przeciągu 3 lat zostało tam zamordowanych...Są plusy i minusy. A WTC? Masz gdzieś lepsze centrum handlowe? Jest ono tak duże jak World Trade Center w Sztokholmie.

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań

Post autor: Lubel » 17 cze 2014, o 18:55

Gdyby nie młodzież to oczywiście Poznań byłby stokrotnie lepsze, mimo to w tym roku otwarta została Brama Poznania, mamy linie turystyczne obsługiwane taborem z lat powojennych (jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej więc to coś dla mnie). A już nie chce wspominać o przepięknej Cytadeli.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Poznań

Post autor: gar » 16 lis 2016, o 16:51

Brama Poznania odwiedzona - bardzo ciekawa sprawa, choć dla mnie ciut przekombinowana z technicznego punktu widzenia. Warto odwiedzić. W środku sklepik i bardzo przyjemna kawiarenka z przyzwoitymi cenami.
Przy okazji wizyty na św. Marcina zawitałem do bistro La Cocotte, która specjalizuje się w kuchni francuskiej, ale w ten szczególny dzień proponowała również gęsinę. Palce lizać. Jeśli ktoś będzie warto wejść. Knajpka niewielka, przyjemna z szybką i miłą obsługą.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Poznań

Post autor: Adler » 16 lis 2016, o 19:20

Ile teraz w Poznaniu kosztuje średnio taki Rogal Świętomarciński?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Poznań

Post autor: gar » 16 lis 2016, o 23:12

Ok. 40 zł /kg - na 1 kg powinny wchodzić mniej więcej 4 rogale. Pyszotka ...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Poznań

Post autor: Adler » 5 lut 2019, o 22:30

Miasto Poznań wśród najlepszych celów podróży w Europie (w dziesiątej edycji konkursu "European Best Destinations"). (B)
Poznań, jedyny polski kandydat w tym roku, zajął wysokie piąte miejsce, dołączając do turystycznej europejskiej czołówki. Konkurował z takimi miastami jak Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin. Łącznie w konkursie oddano ponad 515 tysięcy głosów ze 153 krajów, a pierwsze miejsce zdobył Budapeszt.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poznań

Post autor: gar » 6 lut 2019, o 13:46

Ostatnio (2018) wygrał Wrocław czy źle mi się wydaje ?

Zapalonyturysta
User
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2019, o 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznań

Post autor: Zapalonyturysta » 27 cze 2019, o 17:32

Też wybieram się do Poznania, aby trochę pozwiedzać i poznać to miasto. Tak się składa, że ostatnio bardzo lubuję się w polskiej kuchni, i chciałbym wybrać się na jakieś fajne, smaczne, jedzenie w Poznaniu. Naszła mnie ochota na pierogi, natrafiłem na artykuł o pierogach w mieście Poznań i naszła mnie ochota by je zjeść :D
Czy jest tutaj może ktoś kto mógłby mi wskazać, gdzie zjeść najlepsze pierogi w mieście Poznań?

marta66
User
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2019, o 13:44
Lokalizacja: Poznan

Re: Poznań

Post autor: marta66 » 31 lip 2019, o 13:46

Jeśli chodzi o pierogi to wybierz się do Pierożak na Wrocławskiej ;)
A jak potrzebujesz noclegu to polecam tanie noclegi w centrum Poznania - hostelpoznan

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8121
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poznań

Post autor: gar » 14 cze 2020, o 23:53

Późny wieczór przy pięknej pogodzie, knajpy na Rynku otwarte, ale tłumów nie ma (studenci w domach, turyści wyjechali, mieszkańcy na rano do pracy). Niemniej klimacik jest. Zaskakującą niespodzianką im minus jest brak po godzinie 23 komunikacji tramwajowej z centrum miasta na dworce (kolejowy i autobusowy).

ODPOWIEDZ