Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kurozwęki

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Kurozwęki

Post autor: Comen » 13 cze 2020, o 08:31

Pałac w przeszłości był w posiadaniu kilku rodów szlacheckich. Ostatnim była rodzina Popielów. Obecnie jest to hotel, restauracja, ale z szerszym turystycznym programem. Jest minizoo (aktualnie niestety w przebudowie), są trasy zwiedzania samej posiadłości, w sezonie labirynt roślinny i tzw. safari z bizonami. Krystianowi się safari podobało. Mnie trochę mniej bo za cenę 50 zł od rodziny przejeżdżamy kawałek na trzęsącym się wozie ciągniętym przez traktor, wjeżdżamy do zagrody i obserwujemy trochę znudzone stado. Przewodnik recytuje kilka zdań tonem informacji. Całość trwa podobno 45 minut. Myślę, że uwinęli się w pół godziny z czego 15 minut to przejażdżka trzęsącym się pojazdem w te i wewte. Zastanawia mnie za co dodatkowo pobiera się opłatę za wstęp na teren posesji, skoro praktycznie brak jakiejkolwiek atrakcji w tej cenie. Pałac można sobie obejrzeć z mostu, ogród wokół niego nie powala. Na recepcji płatne pamiątki, jak się jednak okazuje lepsze kupić można w parkowym kramie, o którym jednak sprzedająca bilety milczy. Dziecięce wesołe miasteczko jest w przebudowie a obejrzenie pałacu z bliska no to nie przesadzajmy, ale lepszych kompleksów tego typu jest w Polsce przynajmniej kilkadziesiąt i raczej żaden nie pobiera opłat za oglądanie ich z zewnątrz, np. Puławy, Gołuchów, Pszczyna, Łańcut, etc... etc...
Pałac z parku.jpg
Platan.jpg
Pałac.jpg
Kucyki i wóz.jpg
Stado bizonów.jpg
Bizon.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Kurozwęki

Post autor: Adler » 28 lip 2021, o 13:49

http://www.kurozweki.com/pl/atrakcje/labirynt
Ten labirynt z kukurydzy (od 20 lipca do końca września) wygląda bardzo ciekawie. Nie wiem, czy nie zabiorę tam dzieci. (Y)
Pałac i park warty zwiedzenia? Widzę, że mają tam też browar Popiel. Butelka za 10 zł. Ktoś był, degustował?

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Kurozwęki

Post autor: petruss1990 » 28 lip 2021, o 18:45

Ciekawe z tym browarem. W okolicznych restauracjach można zjeść coś z mięsa bizonów (ponoć miejscowych). Kiedyś (niw wiem jak teraz) kształt labiryntu zmieniał się. Jak był rok jakubowy to miał kształt muszli etc...
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

ODPOWIEDZ