Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Twierdza Modlin

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca.
Tom
User
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, o 12:54

Twierdza Modlin

Post autor: Tom » 20 wrz 2019, o 12:59

Hej. Zwiedzaliście Twierdzę Modlin? Ja kilkukrotnie, ponieważ mam stosunkowo niedaleko. Szczerze polecam, mimo że ostatnio trochę trudniej, ze względu na zagospodarowanie budynków.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Twierdza Modlin

Post autor: Comen » 20 wrz 2019, o 16:48

Będąc ostatnio w Warszawie miałem taki projekt, aby pojechać do Modlina któregoś popołudnia. Logistycznie to nie wypaliło ze względu na brak bezpośrednich połączeń z konkretnych miejsc do Nowego Dworu Mazowieckiego. Zresztą Modlin to temat na przynajmniej 1 cały dzień, więc postanowiłem że taką trasę zrobię innym razem. Faktycznie jest to jedna z większych atrakcji pod Warszawą której jeszcze nie udało mi się odwiedzić.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8156
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Twierdza Modlin

Post autor: gar » 22 wrz 2019, o 21:46

Byłem. Zwiedzałem sam, ale z tego co się orientuję jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 238
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twierdza Modlin

Post autor: sleepwalker » 4 wrz 2022, o 18:56

Obiekt zaliczony 21 sierpnia podczas Dni Twierdzy Modlin. Organizowany był piknik rodzinny z paroma atrakcjami, co spowodowało jednak, że w tym czasie nie było zwiedzania z przewodnikiem, więc niestety nie wycisnęliśmy z tego pobytu tyle, ile byśmy chcieli (tym bardziej, że są specjalne godziny zwiedzania dla dzieci - może innym razem). Być może miałem za duże oczekiwania, być może spowodowała to nieumiejętność samodzielnego zwiedzania, ale jakoś mnie to miejsce nie zachwyciło.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Twierdza Modlin

Post autor: Comen » 4 wrz 2022, o 19:50

Chodzi się po korytarzach w środku twierdzy czy tylko ogląda na zewnątrz?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 238
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twierdza Modlin

Post autor: sleepwalker » 4 wrz 2022, o 21:44

Z obiektów wewnętrznych (płatnych) zaliczyliśmy wieżę czerwoną i prochownię. Z wieży jest przyjemny widok: ledwo zarysowana panorama Warszawy i ujście Narewu do Wisły (w blasku słońca woda się pięknie błyszczała). W prochowni był kawałek historii: ciekawe eksponaty, film edukacyjno-dokumentalny, urządzenie do robienia zdjęć na wybranym tle historycznym czy symulator strzelania z karabinu maszynowego.
Oprócz wyżej wymienionych oraz muzeum obiekty ogląda się z zewnątrz, teren jest dość rozległy. Można jeszcze zaliczyć podziemia (na pewno z przewodnikiem, indywidualnie chyba też, ale nie podczas weekendu, w którym tam byliśmy).

ODPOWIEDZ