Bieżące wydarzenia sportowe

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Re: Bieżące wydarzenia sportowe

Post autor: Adler » 5 wrz 2022, o 16:44

Szkoda tylko, że mecz o tak wczesnej porze. Nie ma jak go obejrzeć. (Z)

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 5 wrz 2022, o 21:59

Jutro z Holandią też o 14.00. Z Izraelem na ostatnią kwartę się załapałem - jutro też zamierzam co nieco obejrzeć. Póki co Iga Świątek dramatycznie męczy się z Niemeier (108 w rankingu), ale powoli zaczyna to wyglądać lepiej.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 6 wrz 2022, o 17:45

Holandia – Polska 69:75. Awans do grona 16 najlepszych zespołów zapewniony. (Y)

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 7 wrz 2022, o 07:56

Mecz z Holandią kosztował furę nerwów - wszak po 3 kwartach przegrywaliśmy 48:55. Jutro mecz z Serbia - teoretycznie o pierwsze miejsce w grupie, czego nikt się nie spodziewał, ale tu na zwycięstwo bym nie liczył. Ciekawostką jest to, że w grupie możemy zająć (w zależności od wyników meczów ostatniej kolejki) każde z 4 miejsc premiowanych awansem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 7 wrz 2022, o 21:56

Robert do przerwy dwie bramki z Viktorią Pilzno plus jedno fenomenalne zagranie piętką po którym czeski obrońca wybił piłkę tuż sprzed pustej bramki. Viktoria Pilzno gra zresztą całkiem nieźle, strzeliła bramkę, prawie zarobiła karnego. Dobry mecz.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 15 wrz 2022, o 08:11

Szok, mega-sensacja, sportowy cud - nie wiem jak to jeszcze nazwać. Polska w półfinale ME w koszykówce po zwycięstwie nad Słowenią 90:87. Nie dawałem im najmniejszych szans a tu taki numer. W Słowenii chyba żałobę ogłoszą.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 15 wrz 2022, o 09:43

Oglądałem. Szacun za pierwszą połowę. Potem było tragicznie, ale dobrze, że dowieźli to do końca (w prawdziwych męczarniach). Słaba postawa gwiazdora NBA. Bardzo słaba.

"Trzech wspaniałych" już poza turniejem. To tylko dowodzi, że w turnieju ważna jest drużyna, a nie jednostka.

Z Francją będzie ciekawie i wcale nie jesteśmy bez szans.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 18 wrz 2022, o 19:18

Po blamażu z Francją i nieco lepszej grze dzisiaj przeciwko Niemcom ostatecznie 4 miejsce w ME w koszykówce. :(

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 19 wrz 2022, o 08:32

Niemców dali radę postraszyć. Miejsce świetne - jak na realny potencjał drużyny zdecydowanie na wyrost, więc nic tylko się cieszyć z najlepszego miejsca od półwiecza. Siatkarze na podium, koszykarze w "4". Ciekawe co ugrają kopacze szmacianki w Katarze ?

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 19 wrz 2022, o 10:15

Grupę mamy najtrudniejszą od MŚ 2002, więc może paradoksalnie tym razem z niej wyjedziemy. Ciekawostką będzie dyspozycja drużyn z Europy i piłkarzy w niej na co dzień grających, skoro tegoroczne mistrzostwa odbędą się w trakcie sezonu, a nie już po nim, co wyklucza tradycyjne zgrupowania przygotowawcze. Z jednej strony bohaterowie nie powinni być jeszcze zmęczeni, z drugiej terminarz ligowy, pucharowy i reprezentacyjny jest wyjątkowo gęsty.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 9 paź 2022, o 17:53

Takiego losowania grup w eliminacjach do ME 2024 nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści. Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze i Mołdawia. Z tych pięciu drużyn aż dwie bezpośrednio awansują do turnieju.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 31 paź 2022, o 12:23

Mistrzem jesieni w polskiej ekstraklasie Raków Częstochowa. Co prawda do końca rundy jeszcze 2 kolejki, ale w tym temacie nic się już nie zmieni.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 2 lis 2022, o 08:13

Grupa Azoty Unia Tarnów bardzo dobrze radzi sobie (póki co) w Superlidze Piłki Ręcznej. Na 14 zespołów aktualnie miejsce 6.
Jednak w najbliższym czasie dwa bardzo ciężkie wyjazdy do Pułw i Kielc. (Z)

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 2 lis 2022, o 10:23

Adler pisze:
2 lis 2022, o 08:13
Grupa Azoty Unia Tarnów bardzo dobrze radzi sobie (póki co) w Superlidze Piłki Ręcznej. Na 14 zespołów aktualnie miejsce 6.
Jednak w najbliższym czasie dwa bardzo ciężkie wyjazdy do Pułw i Kielc. (Z)
Jeśli z tych 2 wyjazdów przywiozą choćby 1 punkt to będzie to można uznać za sensację.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 3 lis 2022, o 22:56

Lech gra dalej w europejskich pucharach. W decydującym meczu bez problemu wypunktował faworyzowany Villareal 3-0.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 3 lis 2022, o 23:13

Ten zespół jest dziwny, nieobliczalny. Tu wygrywa z Villarreal, a na drugi dzień dostaje baty na krajowych boiskach. Hiszpanie (to swoją drogą) zlekceważyli przeciwnika.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 4 lis 2022, o 18:22

Adler pisze:
3 lis 2022, o 23:13
Ten zespół jest dziwny, nieobliczalny. Tu wygrywa z Villarreal, a na drugi dzień dostaje baty na krajowych boiskach. Hiszpanie (to swoją drogą) zlekceważyli przeciwnika.
Nie wiem czy zlekceważyli czy wyszli drugim składem. Do tego nie mieli noża na gardle, że muszą ten mecz wygrać- wszak pierwsze miejsce w grupie mieli już zapewnione.
Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet (16 drużyn). Polki pierwszy mecz (w trudnej grupie) zagrają jutro wieczorem z Niemkami.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 18 lis 2022, o 14:36

Podobno Katar próbował kupić mecz otwarcia z Ekwadorem. Nie wiem czy to prawda czy fake news, ale przypominają się mistrzostwa w Korei. Jest ryzyko, że szejkowie zechcą kupić awans z grupy. Trzeba będzie obserwować co gwiżdżą sędziowie, bo to może być kluczowe.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 21 lis 2022, o 08:47

Pierwszego gola nieuznano. Na oko spalonego nie było ale po głebszej analizie jednak był. Bo:
1 bramkarz Kataru "poleciał w kosmos" więc nie było go między słupkami
2 krótkie podanie w gąszczu nóg dotarło do zawodnika ekwadorskiego którego noga była może 2 cm za daleko. Jak określił to trener Ekwadoru powinien sobie obciąc paznokcie.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User

Post autor: sleepwalker » 22 lis 2022, o 08:41

W rozgrywkach ligowych któregoś kraju (USA, Meksyk? Nie jestem pewien) ustalili, że VAR interweniuje tylko wtedy, gdy popełniony został ewidentny błąd sędziego, natomiast gdy jest np. spalony o 2 cm, którego ludzkie oko nie ma prawa wychwycić bez cienia wątpliwości, to wówczas nie korygują decyzji z boiska. Pewnie takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 22 lis 2022, o 14:55

Dla mnie spalony o 2 cm to bzdura. W takim przypadku powinno się traktować sytuację jako przywilej korzyści dla drużyny atakującej, bo jak dla mnie wysunięcie którejś części ciała o 2 cm przewagi nie daje i powinno być traktowane że obaj zawodnicy stoją w tej samej linii.
Co powiecie na wynik Argentyna - Arabia Saudyjska 1:2 ? Bukmacherzy za zwycięstwo Arabów płacili 25:1. Drugi mecz z Meksykiem Argentyna będzie grała o wszystko czego nikt się nie spodziewał. Przy okazji stajemy się faworytem do zajęcia ostatniego miejsca w grupie czy kopacze nas pozytywnie zaszokują wynikami ? Gdyby z naszej grupy wyszły Polska i Arabia Saudyjska uznano by to chyba za gigantyczną sensację.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 22 lis 2022, o 19:32

Z Meksykiem na remis. Mogliśmy przegrać, ale mogliśmy też wygrać bo Lewandowski nie trafił z karnego. Jakby nie było scenariusza z poprzednich turniejów przerabiać raczej nie będziemy, bo ostatni mecz powinien być jeszcze o awans. Ale teraz to my powinniśmy wygrać z Arabią. Biorąc pod uwagę, że będą zmęczeni po Argentynie to jest jak najbardziej możliwe.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 22 lis 2022, o 20:43

Nasi też będą zmęczeni. Spacerek to dzisiaj nie był.
Niestety byłem w pracy i spoglądałem na telefon ze streamem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 22 lis 2022, o 21:59

Ja też prawdę mówiąc z Krystianem na zajęciach. Od czasu do czasu podgląd na smartfonie.

Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 22 lis 2022, o 22:45

Dobrze, że mieliśmy jeszcze ostatnią bośniacką rakiję, bo na trzeźwo tego meczu nie dało się oglądać. Antyfutbol najwyższej klasy. Meksykanie słabiutcy, a nasi jeszcze gorsi.