
Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 15 lat!
Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Na forum w różnych wątkach przewijał się temat komunikacji w Bieszczady i w Bieszczadach.
Ciekawym i pomocnym może być zapoznanie się i korzystanie z propozycji Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego.
Wchłonął on trochę prywaciarzy, a dla pozostałych (przeważnie dzikich) jest konkurencją. Rozpychają się w Bieszczadach, zapowiadają uruchomienie nowych linii (trafiłem w sieci na ich zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na 25 liniach komunikacyjnych na terenie Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego.
W sieci można znaleźć jakieś ich rozkłady. Jednak już czytałem, że do solidności im daleko: jeżdżą niezgodnie z rozkładem, skracają trasy. Coś w tym jest ze zwyczajów znanych mi usług prywaciarzy z przed wielu lat.
Namiar, taki ogólny:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieszczad ... unikacyjny
Ciekawym i pomocnym może być zapoznanie się i korzystanie z propozycji Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego.
Wchłonął on trochę prywaciarzy, a dla pozostałych (przeważnie dzikich) jest konkurencją. Rozpychają się w Bieszczadach, zapowiadają uruchomienie nowych linii (trafiłem w sieci na ich zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na 25 liniach komunikacyjnych na terenie Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego.
W sieci można znaleźć jakieś ich rozkłady. Jednak już czytałem, że do solidności im daleko: jeżdżą niezgodnie z rozkładem, skracają trasy. Coś w tym jest ze zwyczajów znanych mi usług prywaciarzy z przed wielu lat.
Namiar, taki ogólny:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieszczad ... unikacyjny
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Jeśli są niesolidni to trudno na nich liczyć więc trzeba planować tak jakby ich nie było.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Skracanie trasy powinno kończyć się takimi karami po których przewoźnikowi odechce się podobnych praktyk. Podobnie było kiedyś pod Wałbrzychem. W Golińsku busy miały być, ale zazwyczaj kończyły kursy w Mieroszowie. I czekaj w takiej sytuacji na rozkładowego busa.
Rozkład to w Bieszczadach osobna atrakcja - spóźnienia to rzecz naturalna (zator, remont, wypadek itp.). ale pamiętam PKS-y które potrafiły odjechać nawet 20 minut przed czasem, bo tak im wyszło.
Rozkład to w Bieszczadach osobna atrakcja - spóźnienia to rzecz naturalna (zator, remont, wypadek itp.). ale pamiętam PKS-y które potrafiły odjechać nawet 20 minut przed czasem, bo tak im wyszło.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Jeśli wszystko dobrze się ułoży to jest szansa że jutro skorzystam z usług BZK i wtedy sprawdzę co jest rzeczywiście warty.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Sprawdziłem - w ciągu jednego dnia skorzystałem z 3 połączeń oferowanych przez BZK. Spóźnienia w normie (1, 2 i 7 minut). Ceny przystępne. Połączeń zadziwiająco dużo, choć część z nich zniknie od listopada. Z minusów: w wielu miejscach brakuje tabliczek przystankowych. Niestety boję się likwidacji kursów, bo za każdym razem byłem jedynym pasażerem.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Podejście do BZK numer 2 zdecydowanie mniej udane. Bus do Czarnej Górnej nie pojawił się na przystanku. Pozostałe połączenia z których korzystałem (3) działały (jeden odjechał 3 minuty przed czasem), ale niesmak pozostał. O dziwo dziś tylko w jednym z busów byłem jedynym pasażerem.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Do Mucznego i Tarnawy w dolinie Sanu będzie kursowała w sezonie komunikacja publiczna. Tego jeszcze nie było, ale pomysł świetny. Zobaczymy czy będzie zainteresowanie. Busiarze nie będą zadowoleni.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Nie wiem, czy świetny. Moim zdaniem zainteresowanie będzie niewielkie. Większość i tak będzie dojeżdżać samochodem...gar pisze: 14 cze 2025, o 13:40 Do Mucznego i Tarnawy w dolinie Sanu będzie kursowała w sezonie komunikacja publiczna. Tego jeszcze nie było, ale pomysł świetny. Zobaczymy czy będzie zainteresowanie. Busiarze nie będą zadowoleni.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Dla tych którzy nie chcą robić pętli pomysł świetny (np. można z Mucznego dojść do Ustrzyk Górnych lub Wołosatego przez Tarnicę). Dla tych którzy nie korzystają z samochodów też. Jedyna niewiadoma to ilu takich ludzi jest.
Re: Bieszczadzki Związek Komunikacyjny
Tematycznie...
źródło: wbieszczady.plAlternatywą dla prywatnych busów pozostaje komunikacja publiczna obsługiwana przez PKS Jarosław. W okresie długiego weekendu czerwcowego (4-7 czerwca) uruchomione zostaną kursy na trasie Wetlina – Wołosate – Wetlina. Autobusy z Wetliny do Wołosatego będą kursować siedem razy dziennie: 07:08, 08:18, 10:28, 12:33, 15:08, 16:48 i 17:58. W kierunku powrotnym, z Wołosatego do Wetliny, zaplanowano odjazdy o godzinach: 07:41, 08:51, 11:01, 13:06, 15:41, 17:21 oraz 18:31 Przejazd pomiędzy końcowymi przystankami trwa około 30 minut.
Warto pamiętać, że obecne kursy pomiędzy Wetliną a Wołosatem będą realizowane wyłącznie w dniach 4, 5, 6 i 7 czerwca. Po zakończeniu długiego weekendu połączenia zostaną czasowo zawieszone. Ich ponowne uruchomienie planowane jest od 27 czerwca, czyli wraz z rozpoczęciem wakacji.
