Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pustelnia św. Jana z Dukli

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu.
Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Pustelnia św. Jana z Dukli

Post autor: Norden » 20 wrz 2022, o 23:09

Dojazd: z Dukli drogą krajową w stronę Barwinka, w Trzcianie 300 metrów za drogowskazem z nazwą miejscowości skręcamy w prawo i wygodną drogą asfaltową dojeżdżamy na duży parking ze straganami, stąd jeszcze około 400 metrów pieszo lekko pod górę do Pustelni.
PJD1.jpg
PJD2.jpg
Wieża na Cergowej z Pustelni
PJD3.jpg
Pustelnia z wieży na Cergowej
PJD4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Pustelnia św. Jana z Dukli

Post autor: Comen » 20 wrz 2022, o 23:45

Ciekawe miejsce w okolicach Dukli. Kiedyś muszę tam wstąpić.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Jan M.
Ekspert
Posty: 163
Rejestracja: 10 lut 2017, o 08:37
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Pustelnia św. Jana z Dukli

Post autor: Jan M. » 21 wrz 2022, o 08:27

Pamiętam ostatniego na stałe mieszkającego tam w latach 80-tych pustelnika z zakonu Bernardynów z Dukli. Gdy wytyczaliśmy nowy zielony szlak z pustelni na Dziurcz(586) początek zaczynał się właśnie obok jego domku. Miał do mnie pretensję (zresztą słuszną), ze uciąłem gałąź pod znak na drzewie które przez lata pielęgnował. W końcu pozwolił przybić nowe kierunkowskazy na jego "terytorium".
Gdy klasa syna po komunii miała mieć tradycyjny wyjazd do Częstochowy, zmieniliśmy plany i mieliśmy specjalną mszę w pustelni dla naszych małolatów, oraz rzadką możliwość zwiedzenia samego klasztoru z mini muzeum pamiątek po Janie Pawle II. Widok na Cergową z pokoju w którym Papież zatrzymał się podczas swojej pielgrzymki naprawdę przedni.
I taka ciekawostka z ostatnich czasów:https://plus.nowiny24.pl/niezwykla-hist ... 1-15611003

ODPOWIEDZ