Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 11 lat!

Dworce autobusowe w Polsce

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Adler »

Z różnych przystanków i zajezdni MPK. Rozumiem, że tymczasowo. (T)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen »

Powrócę do tematu dworca autobusowego w Kielcach. Po rewitalizacji zrobiło się tam całkiem przyjemnie. Dolny i górny poziom łączą wygodne schody ruchome. Są kasy międzynarodowe i biuro informacji firmy Darjan obsługującej większość linii lokalnych. Tablice świetlne we wnętrzu i na peronach a przede wejściem fajna rzeźba tematyczna, ogrody i fontanna. Barek w nowoczesnym stylu oraz kiosk z gazetami. Przy wejściach (wyjściach) dość osobliwie przeciwcovidove komory detekcyjne (chyba mierzą temperaturę ciała). Szkoda tylko, że część busów nadal jeździ z padoku po drugiej stronie ulicy.
2 PKS2.jpg
1 PKS1.jpg
3 PKS3.jpg
4 PKS4.jpg
W Końskich jest z kolei tzw. centrum przesiadkowe. Duży przystanek z parkingiem dla busów. W pobliżu targ oraz hipermarkety. Są też toalety. Dużo połączeń do Kielc i sporo kursów lokalnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler »

Wygląda to teraz całkiem fajnie w środku.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

W Siedlcach jest nowiutki dworzec autobusowy. Jego otoczenie nie jest jeszcze zupełnie urządzone. Zaprojektowany z rozmachem na 15 stanowisk z czego aktywne jest może 5. Da rady pojechać do Lublina Olsztyna Łosic i kilku wsi w okolicach. Mizernie.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

W Rzeszowie poza głównym ciasnym dworcem PKS przy stacji PKP jest też tzw. dworzec lokalny skąd odjeżdża całkiem spora liczba autobusów, m.in. Flixbusy oraz linie lokalne do Mielca, Tarnobrzega, Leżajska itp. Dworzec leży pod wiaduktem na ulicy Krakowskiej za nowo wybudowaną Galerią Rzeszowską. Z PKP dojście zabrało mi około 10 minut ale szedłem szybko i bez wielkiego bagażu. Na spokojnie trzeba liczyć na dojście 20 minut. Można też podjechać jakimś autobusem bo na samym dworcu staje kilka miejskich linii. Po remoncie całkiem ciekawie. Na wysepce stoi niewielki klimatyzowany budynek kas z małą poczekalnią i toaletą. Stanowiska w większości po drugiej stronie. Elektroniczne tablice świetlne. Ciekawe czy miasto planuje tutaj docelowo przenieść wszystkie kursy. Tak mamy jednak spore rozdwojenie jaźni i trzeba się zastanawiać z którego dworca odjeżdża dany autobus.
Dworzec podmiejski Rzeszów.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.