Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Termosy/ kubki termiczne

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Yoana » 5 paź 2012, o 22:36

Ten temat poświęcony jest termosom oraz kubkom termicznym, które bardzo często przydają nam się w podróży. Macie jakieś ulubione marki, bądź możecie polecić sklepy, gdzie można zakupić tego typu "gadżety"?

Ja np. polecam firmę Contigo. Mam również w domu, do użytku codziennego kubek termiczny zakupiony w jednym z supermarketów-czasem bardzo się przydaje :)


P.S. Ostatnio na szczycie Babiej Góry ciepła kawa okazała się wybawieniem <hura>
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Comen » 5 paź 2012, o 23:14

Yoana pisze:P.S. Ostatnio na szczycie Babiej Góry ciepła kawa okazała się wybawieniem <hura>
O tak. Kawka była zdecydowanie ożywcza na tym "wygwizdowie" <brawo>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BeCool
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: BeCool » 16 lip 2013, o 08:54

Nie wyobrazam sobie zimy bez czegos cieplego do picia. Ale ostatnio spodobaly mi sie tylko nie pamietam w jakim sklepie fajne nowe pojemniki łączone ze soba. Takie pojemniki na zywnosc i zastanowilam sie jak milo byloby i zjesc cos cieplego oddzielonego zebym sobie mogla wybierac :) Wiem ze to juz jest od dawna na rybku ale jakos tak mi teraz wpadlo w oko

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Yoana » 16 lip 2013, o 13:10

Jeśli ktoś planuje zakup, to chyba największy wybór kubków znalazlam TUTAJ.

Znajdziecie tam nie tylko funkcjonalność,praktyczność ale też ciekawe wzory produktów :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

basia1227

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: basia1227 » 7 sie 2013, o 14:09

Ja używam tego termosu: regulamin forum mówiący o linkach i uważam, że jest na prawdę dobry i nie ma sensu kupować droższego.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Termosy/ kubki termiczne

Post autor: yaretzky » 20 lis 2014, o 21:10

Wszystkim w dalszym ciągu zainteresowanym wyborem dobrego termosu proponuję zajrzenie do tego wątku... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rozalind
User
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2015, o 09:02

Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Rozalind » 23 sty 2015, o 09:33

Yaretzky dobrze prawi, jak termos to tylko Esbit :) mam od nich Vacuum Flask oraz Food Jug - perfekcja.

Masert3
User
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2020, o 09:23

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Masert3 » 13 lut 2020, o 09:55

Bardzo fajne termosy można znaleźć w serwisie Ceneria .pl, jest to porównywarka outdoorowa. Ja tam często kupuje sprzęt na wyprawy górskie, akurat pasuje mi ta witryna, gdyż w łatwy sposób mogę tam dokonywać zakupów np, te termosy na żywność, nie muszę przeglądać różne strony i porównywać, mam wszystko w jednym miejscu i to różnych producentów. Tam macie fajną wyszukiwarkę, więc na pewno znajdziecie termos taki jaki wam pasuje

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: Adler » 13 lut 2020, o 10:23

Masert3 pisze:
13 lut 2020, o 09:55
Bardzo fajne termosy można znaleźć w serwisie Ceneria, jest to porównywarka outdoorowa.
Mieliśmy kilka lat temu współpracę z Cenerią. (D)
Porządna porównywarka sprzętu.

89staryJowej
User
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:37

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: 89staryJowej » 17 mar 2020, o 09:28

Czy ktoś jest w stanie podzielić się wrażeniami z używania kubka termicznego lub termosu marki Klean Kanteen? Nie ukrywam, że w zasadzie najbardziej w przypadku produktów tej marki zaciekawił mnie design. Po wstepnym zapoznaniu się z ofertą okazało się, że marka oferuje też ciekawe rozwiązania takie jak wymienne zamknięcie o różnych funkcjach. Tylko pytanie czy te produkty są szczelne i czy faktycznie trzymają temperaturę napoju?

krzysiekkkk12
User
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2020, o 13:42

Re: Termosy/ kubki termiczne

Post autor: krzysiekkkk12 » 11 maja 2020, o 13:52

jakieś pół roku temu zakupiłem flask 1 l.jeszcze nie miałem z nim żadnych przygód. Kupiony w ... ale dostępny też na allegro. Trzyma bardzo dobrze temperaturę przez cały dzień. Wypad na narty czy w góre - zawsze ciepła herbatka :)Z całą pewnością mogę każdemu polecić też mniejsze pojemności.

ODPOWIEDZ