Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Potrzebuję porady eksperta - skałki jurajskie

Kącik miłośników fotografii podróżniczej oraz wymiana informacji o zastosowaniu smartfonów w turystyce.
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Potrzebuję porady eksperta - skałki jurajskie

Post autor: regon » 25 sty 2020, o 14:15

Witam, potrzebuję pomocy kogoś, kto potrafi odróżniać skałki jurajskie - Rzędkowickie, Mirowskie i Podlesickie. Pomieszały mi się zdjęcia i nie potrafię prawidłowo oznaczyć. Jeśli jest tu ktoś na forum, kto ma o tym pojęcie będę wdzięczna za kontakt.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8824
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebuję porady eksperta - skałki jurajskie

Post autor: Comen » 27 sty 2020, o 09:37

Jeśli zdjęcia cyfrowe mają jakąś kolejność (godzina, data w EXIF-ie) to może da się odtworzyć marszrutę i na tej podstawie zdecydować, które są które. Podejrzewam że wszystkie do siebie są raczej podobne i musiałbym tam bywać co tydzień żeby znać je na pamięć. A swoją drogą tak ogólnie jest to dla was jakiś problem jeśli robicie serię zdjęć np. przez kilka dni i potem ciężko sobie przypomnieć które gdzie były robione? Niektóre aparaty mają chyba wbudowane GPS-y...
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potrzebuję porady eksperta - skałki jurajskie

Post autor: regon » 27 sty 2020, o 10:26

No niestety mój aparat GPS -a nie ma. Trudno zamiast trzy wpisy zrobimy jeden, a zdjęcia wstawimy wszystkie na raz. Tak będzie najprościej. Dzięki

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Re: Potrzebuję porady eksperta - skałki jurajskie

Post autor: dinksiarz » 27 sty 2020, o 10:52

programy do przeglądania i obróbki zdjęć mają taką opcje, która pokazuje datę wykonania zdjęcia, to samo ma programik systemowy Windows 10 do przeglądania zdjęć. Po otworzeniu zdjęcia kliknij myszką, otworzy się lista i tam jest pozycja "informacje o pliku". Jest tam podana data wykonania zdjęcia.

ODPOWIEDZ