Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nocleg w Sudetach

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
iimek
User
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2019, o 10:21

Nocleg w Sudetach

Post autor: iimek » 16 lip 2019, o 10:29

Wybieramy się jesienią w Sudety i szukamy jakiegoś sensownego noclegu dla 3-osobowej rodziny z małym (2-letnim) dzieckiem. Czego szukamy? Miejsca, gdzie odpoczniemy po górskiej wędrówce, ale również, gdzie będzie co robić (z dzieckiem), kiedy pogoda będzie mniej przychylna na wyjście na szlak.

Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: gar » 16 lip 2019, o 13:59

Który rejon Sudetów, bo to dość duży obszar ?

iimek
User
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2019, o 10:21

Nocleg w Sudetach

Post autor: iimek » 24 lip 2019, o 22:01

To może tutaj uzyskam pomoc. Zostałem w jednym poście oskarżony o "nieudolną próba szeptanej reklamy obiektu", co nijak nie było celem, choć mogło tak wyglądać... Za co przepraszam.

Niemniej Sudetów prawie nie znamy, wymyśliliśmy sobie, że może fajnie spędzić "tutaj" jesień - w sumie okolice Kotliny Kłodzkiej. Zrobiliśmy już rekonesans i jest kilka fajnych szlaków, które chcemy przejść. A teraz szukamy sensownego noclegu dla 3-osobowej rodziny z małym (2-letnim) dzieckiem - miejsca, gdzie odpoczniemy po górskiej wędrówce, ale również, gdzie będzie co robić, kiedy pogoda będzie mniej przychylna na wyjście na szlak. I ma to znaczenie kluczowe. Ktoś, coś?

Dziękuję.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Adler » 24 lip 2019, o 22:21

Pytania o konkretny obiekt z nazwy (co sądzicie?, czy byliście?) w pierwszym poście są na forum źle postrzegane. Temat sklejam i otwieram ponownie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Comen » 24 lip 2019, o 23:03

Międzygórze jest na swój sposób magiczne. My nocowalismy w Gigancie przypominającym wielkie bajkowe zamczysko. Sama wioska nie jest jakimś centrum rozrywek poza bazą gastronomiczną ale mając samochód dojazd do atrakcji w Kłodzku Polanicy a nawet do Czech nie jest problemem. Dla dziecka ogród bajek na pobliskim Toczku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

iimek
User
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2019, o 10:21

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: iimek » 26 lip 2019, o 10:25

@Andy - jasne i jak najbardziej zrozumiałe to jest :)
@Gar - myśleliśmy o okolicach Kotliny Kłodzkiej, konkretnie Bielicach - jest tam całkiem sporo szlaków, ale ma minusy, bo w sumie to wszędzie daleko :)
@Comen - sprawdzimy. Kiedyś nawet siostra była w Międzygórzu, więc dopytam. Z tego co piszesz, brzmi dobrze!

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: gar » 26 lip 2019, o 12:21

Lądek-Zdrój i okolice to świetna baza wypadową na rzadziej odwiedzane fragmenty Ziemi Kłodzkiej. Sprawdź np. Radochów MaJa - cisza, spokój, dobre warunki, dostęp do kuchni.

iimek
User
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2019, o 10:21

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: iimek » 27 lip 2019, o 23:23

Dziękuję bardzo!

Kasia89
User
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2019, o 15:33
Lokalizacja: krakow

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Kasia89 » 31 paź 2019, o 15:40

I jak, udało się znaleźć fajny nocleg? Na przyszłość polecam sprawdzić także jakieś noclegi na .... Często korzystam z serwisu przy okazji różnych wyjazdów i nigdy się nie zawiodłam, więc mogę podać dalej :) -
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, o 21:35 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reklamy portalów komercyjnych tylko za opłatą.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Adler » 31 paź 2019, o 23:03

Kasia89 pisze:
31 paź 2019, o 15:40
Na przyszłość polecam sprawdzić także jakieś noclegi na ....
www.turystycznie-forum.pl (D)

iimek
User
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2019, o 10:21

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: iimek » 2 lis 2019, o 00:01

Nocleg udało się znaleźć, ale aby nie robić reklamy, nie wspomnę o nim :). Niemniej ostatecznie zdecydowaliśmy się na Bielice i było uroczo! Tereny naprawdę ciekawe górsko, a i można wyskoczyć trochę dalej. Dla nas Sudety to nieznane tereny, więc pewnie wszędzie bylibyśmy oczarowani.
I pewnie wrócimy na zimę, bo już wiemy, że w okolicach jest wiele szlaków narciarstwa biegowego.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Adler » 2 lis 2019, o 00:10

Jest szansa na krótką fotorelację z wycieczki?
-> viewforum.php?f=199

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Comen » 13 cze 2020, o 12:07

Czy w Sudetach są bacówki? Czy to jest tylko kwestia nazwy - ale czy są małe obiekty noclegowe o skromnym standardzie położone w wyższych partiach gór?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Adler » 13 cze 2020, o 14:46

Comen pisze:
13 cze 2020, o 12:07
ale czy są małe obiekty noclegowe o skromnym standardzie położone w wyższych partiach gór?
Są. Np. chatka pod Śnieżnikiem, do której ostatnio nie doszliśmy, czy chatka AKT (Hutniczy Grzbiet w Karkonoszach).
Ciekawa lektura:
http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/1010 ... oszach.pdf
http://e-karkonosze.eu/turystyka/wspomi ... rkonoskie/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: gar » 13 cze 2020, o 15:51

Bacówka na przełęczy Okraj - to chyba jedyna istniejąca bacówka w Sudetach choć formalnie nie jestem pewien czy to jest bacówka. Funkcjonowała kiedyś bacówka pod Trójgarbem, ale już nie istnieje.
Z małych schronisk o skromnym standardzie jest jeszcze Kochanówka nad wodospadem Szklarki.
Są jeszcze schroniska, które bacówkami nie są, ale liczba miejsc noclegowych jest bacówkowa (czyli około 30 miejsc). Wśród takich są Andrzejówka, Zygmuntówka, Orlica i Szwajcarka.
Do tego dochodzą chatki działąjące na różnych zasadach o których napisał salewiak.

Cudaczek
User
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 12:28

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Cudaczek » 4 wrz 2020, o 12:37

A jest gdzieś jakaś lista takich chatek w różnych rejonach, czy za każdym razem trzeba zasięgać informacji wśród znajomych?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: Comen » 8 wrz 2020, o 11:46

Większość tych chatek jest zamknięta na cztery spusty. Opiekują się nimi rozmaite stowarzyszenia korzystając z ich wnętrza od wielkiego dzwonu. Park narodowy też jest zresztą tu mocno uwikłany. Inna sprawa, że gdyby zostawić je otwarte dla przygodnych gości to pewnie padłyby ofiarą wandalizmu. A w Skandynawii na szlakach tego typu "chatki" normalnie funkcjonują jako nieodpłatny sposób na nocleg w górach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

skalyspaly
User
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2022, o 19:43
Lokalizacja: Przesieka

Re: Nocleg w Sudetach

Post autor: skalyspaly » 10 sty 2022, o 19:50

Akurat chatka AKT na Hutniczym (Bażynowego Towarzystwa) jest czynna cały rok.

ODPOWIEDZ