Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kampania- Pompeje, gdzie spac i schudnac

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Alberto
User
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2019, o 12:05
Lokalizacja: Wlochy

Kampania- Pompeje, gdzie spac i schudnac

Post autor: Alberto » 7 cze 2019, o 10:28

Wyczytalem w swiadectwach ogloszonych w dniu 6./06.2019 a dotyczacych skutecznosci odmawiania nowenny pompejanskiej , ze jedna z pan pozbyla sie otylosci okolo 8 kg modlac sie na ròzancu przez 54 dni, bo tyle ta nowenna trwa. Nie wchodzac w meritum sprawy chce dodac, ze ja bywam w okolicach Pompejow minimum dwa razy na rok, a ostatnio zatrzymuje sie tam nawet poza sezonem i to na okres dluzszy niz jeden miesiac. Nocuje w mieszkaniu wynajetym prywatnym, nie w hotelu, wiec nie mam zapewnionego wyzywienia, i tak za kazdym razem wracam lzejszy o mniej wiecej 10 kg. W zeszlym roku wlasciciel chcial juz to mieszkanie sprzedac , zaczalem wiec rozgladac sie nawet za jakims miejscem w instytucie religijnym, ale przerazila mnie cena bowiem pobyt u siostr w pobliskiej Cava kosztowal az 96 euro na dzien z wyzywieniem i termin pobytu nie mògl byc kròtszy niz tydzien. Za te cene to ja zyje conajmniej trzy dni, odzywiajac sie godnie tzn nie z zupkami torebek oraz nocuje w dobrych warunkach. Otoz pozbycie sie zbednych kilogramòw nie jest wcale takie trudne o ile ktos zechce sie dostosowac do specyficznych warunkow zamiast schodzic na diety. Przede wszystkim w Kampani jest suchy klimat w okolicach Salerno, a w miejscowosci Baronissi z uwagi na to, ze miejsce polozone jest w gorach ale do morza nie jest daleko jest specyficzny klimat, lagodny. Ta miejscowosc oddalona jest okolo 30 km od Pompejow, jest dosc rozlegla i sklada sie z kilku frakcji. Frakcja Antessano polozona jest najblizej Salerno 7km i w gorach w przeciwienstwie do samego miasta polozonego w dolinie rzeki Irno. O ile ktos chcialby poglebic wiadomosci to w sieci znajdzie filmik telewizji wloskiej Baronissi- piccola grande Italia. Otoz dlaczego ja chudne tam nocujac i zyjac pomimo bardzo czestego pobytu w miejscowej kawiarni popijajac kawe i konsumujac trzy niewielkie ciastka z rumem i smietana za kazdym razem? - Klimat nie zacheca do obfitych posikow, za to do duzego picia wody- w okolicach jest mnostwo zabytkow wiec w dzien udaje sie na jednodniowe wycieczki zarowno komunikacja publiczna jak i samochodem, ale podròz samochodem wyklucza dluzsze chodzenie. Ogromny wybòr owocow i duzy wybòr dan z tzw szybkiego jedzenia sprawia, ze na obiad wystarczy przekaska, za to wieczorem mozna sobie pozwolic na pizze i inne przysmaki, ktòrych ceny sa umiarkowane. Ale najwazniejszy jest ruch - w okolicy sa restauracje i sklepy ale brakuje duzych markietow. Do tych nalezy udac sie albo piechota - najblizszy 2 km w jedna strone albo autobusem, ktòry tylko w okreslonych godz podjezdza pod sam dom. Nie nosze niczego w reku bo w mieszkaniu do dyspozycji gosci jest wòzek o 3 kòlkach pokonujacy z latwoscia schody. Jesli wiec nie ma autobusu, albo zostawi tylko przy glownej ulicy trzeba podejsc pod niezbyt stroma gòrke okolo 500 m a laczy sie to z pewnym wysilkiem, a to z kolei wplywa na spalanie kalori. Dotychczas udawalem sie do Kampani ze wszystkich innych wzgledow niz pozbycie sie zbednych kilogramow- ale obecnie polecam taka alternatywe. We frakcji Antessano jest b&B cena za lozko pojedyncze 35 euro, niezaleznie od sezonu, podwojne 26 na osobe plus podatki, ja place mniej. W razie pytan slusze rada, dodam, ze komunikacja publiczna autobusy chodza od godz 5-ej rano do 23-ej co pol godziny. Pociagi sa o wiele rzadsze.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8832
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kampania- Pompeje, gdzie spac i schudnac

Post autor: Comen » 7 cze 2019, o 11:21

A do samych Pompejów jest stamtąd dojazd komunikacją publiczną?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Alberto
User
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2019, o 12:05
Lokalizacja: Wlochy

Re: Kampania- Pompeje, gdzie spac i schudnac

Post autor: Alberto » 7 cze 2019, o 13:08

Dojazd jest niesamowicie prosty. Co pòl godziny autobus do Salerno za jeden euro z groszami, odleglosc 7 km. Wysiada sie przy stacji kolejowej. Stamtad najszybszy dojazd pociagiem te tez ida z frekwencja co pol godziny wszystkie w kierunku Neapolu . za dwa euro i chyba 20 centow kupuje sie bilet. W pociagach sa ekrany pokazuja przystanki . Pierwsza stacja to juz wybrzeze Amalfi - urocze Vietri sul mare. Sam dojazd trwa ponad 30 minut bo turystow masy przy tym bardzo czesto na wozkach inwalidzkich, przeciez Pompeje to nie tylko wykopaliska a slynne sanktuarium MB. Inna obcja to dwa autobusy z Salerno jeden szybki jedzie autostrada inny objezdza wszystkie miasteczka i zabiera uczniow ze szkol - cena za oba przejazdy taka sama.

ODPOWIEDZ