Strona 1 z 1
Ślęża najkrótszym szlakiem
: 27 sie 2024, o 11:10
autor: Adler
Przełęcz Tąpadła - Ślęża.
Te parkingi leśne są płatne? W soboty spory ruch pewnie. Miejsc parkingowych sporo?
Re: Ślęża najkrótszym szlakiem
: 16 cze 2025, o 16:35
autor: FranekNawski79
Ja nie pamiętam, zebym płacił za parking. Chociaż ? Kurczaki.... byłem tam ostatnio jakieś 5 lat temu. wgl średnio lubię Ślężę.
Re: Ślęża najkrótszym szlakiem
: 17 cze 2025, o 10:27
autor: Adler
Tam jest kilka parkingów. W lesie za darmo (wszystko pozajmowane), na innym - przy głównej drodze więcej miejsca, ale płatny. Jeśli dobrze pamiętam 20 zł/dzień.
Re: Ślęża najkrótszym szlakiem
: 17 wrz 2025, o 09:13
autor: J.Birdwood
Parking w Przełęczy Tąpadła jest za darmo, jest bardzo dużo miejsca, ale trzeba się pojawić rano (7-8), w dni normalne nie ma problemu z parkingiem.
Obok są też 2 płatne parkingi, ale to dla spóźnialskich.
Jest to też najkrótszy szlak, ja wchodzę 40 minut. Ale też są tam tłumy i najmniej go lubię. lepiej przejść z Przełęczy czarnym szlakiem i wspiąć się czerwonym.
Z kolei najlepszy szlak to żółty od strony Sobótki, przez Wieżycę, ale idzie się 2 godziny w jedną stronę.