Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Łysica 13.07.2013r

Ciekawe miejsca w Sudetach i Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Łysica 13.07.2013r

Post autor: Yoana » 8 lip 2013, o 22:06

W najbliższą sobotę (13.07) wybieramy się (razem z Przemkiem) w Góry Świętokrzyskie. Plan jest nastepujący:

-wyjście ok. godz. 08:00 z Nowej Słupi lub z Trzcianki (opcjonalnie);
-wyjście na Święty Krzyż, następnie czerwonym szlakiem dalej w stronę Łysicy.

Jeśli ktoś ma wolny weekned i ma ochotę się wybrać-zapraszam! :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: creamcheese » 8 lip 2013, o 22:12

A powrót którędy? Z Nowej Słupi (i z Trzcianki również) w obie strony to około 8 godzin. Taki jest plan?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: Yoana » 8 lip 2013, o 23:31

Myślę, że nie będziemy się wracać, tylko pójdziemy do Św. Katarzyny. Ewentualnie wybierzemy trasę: Św. Katarzyna-Łysica- Przełęcz Św. Mikołaja-Św. Krzyż-Nowa Słupia. Tylko jeszcze nie wiem jak z połączeniami między tymi miejscowościami, żeby podjechać do punktu wyjścia np. busem.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8838
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: Comen » 9 lip 2013, o 00:13

Obawiam się że bezpośrednio może być ciężko
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: creamcheese » 9 lip 2013, o 07:56

I będzie ciężko. Wprawdzie dreptałem po Świętokrzyskich jesienią, zimą i wiosną ale nigdy latem, więc nie mam pojęcia o komunikacji wakacyjnej. Z drugiej strony to nie Bieszczady, gdzie w wakacje roi się od rozkładowych i nierozkładowych busów. Sądzę, że będzie trudno wrócić ze Świętej Katarzyny do Słupi.

O ile mogę coś zasugerować to, przy założeniu, że jedzie Was więcej niż jedna osoba i macie auto i ma być to wycieczka jednodniowa, to:

- podjedźcie do Huty Szklanej, tam zostawcie auto na parkingu. Idźcie czerwonym świętokrzyskim na zachód czyli w stronę Kakonina i Łysicy. Będzie pusto i cicho, mimo wakacji, aż do przełęczy św. Wojciecha...no może do Kakonina. Na Łysicy zawróćcie. Szlak do Świętej Katarzyny...ciekawy ale zatłoczony, bo i wakacje i weekend (zakładam, że pogoda będzie jak drut). W obie strony zajmie Wam to ok 6 h.

- odpuście sobie asfalt z Huty na Święty Krzyż...na taras widokowy na gołoborze można dojść od góry (od klasztoru)

- jak macie jeszcze siły i ochotę to pojedźcie lub do Św. Katarzyny, żeby wdrapać się na Łysicę z drugiej strony (2 h dojście + powrót) lub do Nowej Słupi i wejdźcie na Łysiec niebieskim (dojście i powrót 2 h)...stamtąd można zejść kawałek w stronę Huty (asfaltem) i wejść na taras widokowy na gołoborze (odpłatnie).

- jeżeli jest ktoś ambitny (poza kierowcą) to może z Huty Szklanej deptać asfaltem na Łysiec, a szofer z autem przejedzie w tym czasie do Nowej Słupi i podejdzie do klasztoru trasą jw (niebieskim)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: Adler » 11 lip 2013, o 17:34

Ok, tak więc w sobotę ruszamy w Świętokrzyskie. :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Łysica 13.07.2013r

Post autor: Adler » 13 lip 2013, o 23:12

Wyjazd zakończony. :)
Fotorelacja jutro.

Zablokowany