Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Plany inwestycyjne w górach

Rozmowy o sprawach związanych z górami.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Plany inwestycyjne w górach

Post autor: gar » 22 kwie 2020, o 12:34

Ludzie mają chwilę czasu, więc pojawiają się kolejne pomysły na inwestycje w polskich górach.
Ostatnio czytałem o takiej:
Między Białką Tatrzańską a Czarną Górą ma powstać nowa kolejka widokowa, dzięki której turyści będą mogli spojrzeć na piękno podhalańskich rejonów z innej perspektywy. "To inwestycja, jakiej nie ma w Polsce, a podobną można spotkać poza granicami naszego kraju, np. w Barcelonie" - mówi sołtys Białki Tatrzańskiej. Główny inwestor (nowo powołana spółka Białka Ski Resort) poinformował, że plan zakłada budowę stacji początkowej na terenie Kotelnicy Białczańskiej, zaś końcowej na Litwince, w pobliżu tamtejszej stacji narciarskiej Grapa-Ski. Dodatkowo na Litwince ma powstać taras widokowy, a w centrum Białki Tatrzańskiej wysoka na 80 m wieża widokowa.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Plany inwestycyjne w górach

Post autor: Adler » 22 kwie 2020, o 12:39

A jak tam wieża na Śnieżniku? (T)
Był plan, ale pieniędzy nie było. Coś się zmieniło?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8821
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Plany inwestycyjne w górach

Post autor: Comen » 22 kwie 2020, o 12:50

"Naszo podhalańsko Barcelono". Pytanie czy przy okazji nie spieprzą dokumentnie krajobrazu jak to ma miejsce w przypadku gargamela z Krynicy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Klapkowicz
User
Posty: 54
Rejestracja: 18 maja 2017, o 17:55

Re: Plany inwestycyjne w górach

Post autor: Klapkowicz » 29 kwie 2020, o 20:15

Bardzo dobra inwestycja, im więcej Januszów i Grażyn w kolejce tym mniej w Tatrach. Mnie to się marzy aby codziennie w Zakopanem był koncert sylwestrowy, tylko nie w nocy, a od rana do wieczora :D

ODPOWIEDZ