Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pierniki w Toruniu

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Pierniki w Toruniu

Post autor: Adler » 14 maja 2023, o 19:25

Możliwe, że w drodze powrotnej znad morza zaglądniemy do Torunia. Poza starówką jest plan (pod dzieci), aby odwiedzić Muzeum Piernika. Pytanie, które?
Muzeum Toruńskiego Piernika (Muzeum Okręgowe)
czy
Żywe Muzeum Piernika (komercyjne)? (T)
Byliście w tych miejscach? Zależy mi głównie na warsztatach i własnych wypiekach (frajda dla dzieci).

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pierniki w Toruniu

Post autor: Yoana » 14 maja 2023, o 21:24

Mile widziane pomysły na jedno popołudnie,wieczór w Toruniu.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierniki w Toruniu

Post autor: gar » 14 maja 2023, o 23:34

Byłem w tym drugim. Niezłe. Dzieciakom powinno się podobać. Niestety wykonanego piernika nie można zjeść, bo to piernik dekoracyjny.
Wieczorem proponuję pierogarnię (chyba Stary Młyn) a w niej pieroga z nadzieniem piernikowym.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierniki w Toruniu

Post autor: Adler » 25 maja 2023, o 12:52

W tym pierwszym (miejskim) są warsztaty? Można zjeść własnoręcznie zrobione pierniki?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13449
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierniki w Toruniu

Post autor: Adler » 24 lip 2023, o 14:08

Miałem okazję zwiedzić Muzeum Piernika (miejskie) i jestem rozczarowany. W ciągu godziny krótkie warsztaty pieczenia pierników, których później nie wolno jeść, szybkie zwiedzanie bez degustacji pierników, bo podczas wcześniejszych godzin zwiedzania wszystko zostało wyjedzone. Koszt biletów niemały (dorośli 36,50 zł, dzieci 15,50 zł), a wrażenia słabe. Nie polecam.

ODPOWIEDZ