Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Mazurskie wieże widokowe

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mazurskie wieże widokowe

Post autor: gar » 20 maja 2022, o 15:16

Coraz więcej wież widokowych pojawia się na północy Polski. Jedne lepsze, drugie gorsze, jedne wyższe, inne niższe, jedne z rozległymi widokami, inne z ograniczonymi, jedne płatne, inne bezpłatne, niektóre nawet z windą, zdarzają się ze starymi zdjęciami a nawet knajpka na górze. Jest w czym wybierać.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurskie wieże widokowe

Post autor: Comen » 21 maja 2022, o 08:35

Jakieś przykłady. Z ubiegłorocznego wyjazdu kojarzę wieżę vis a vis wiaduktów w Stańczykach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mazurskie wieże widokowe

Post autor: gar » 22 maja 2022, o 20:55

Ryn - dawna wieża wodna, bezpłatna z tarasem widokowym i winda oraz zdjęciami przedwojennego miasteczka
Mikołajki - współczesna wieża kościoła św. Mikołaja, wstęp 3 zł
Giżycko - dawna wieża wodna, taras widokowy, knajpka, toalety, winda, sklepik z pamiątkami, na piętrach coś w rodzaju galerii, wstęp płatny 15 zł
Łuknajno - dwie drewniane niewysokie, bezpłatne wieże widokowe na jezioro Łuknajno i podobna wieża z widokiem na jezioro Śniardwy (płatna 5 zł, dla gości tamtejszego gościńca i knajpki bezpłatna)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurskie wieże widokowe

Post autor: Comen » 22 maja 2022, o 22:57

W sumie 15 zł za wieżę w Giżycku to chyba przesada, zwłaszcza że jest tam knajpa i sklep z pamiątkami. Czyli z handlu i wyszynku się ten biznes jednak nie utrzymuje?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mazurskie wieże widokowe

Post autor: gar » 23 maja 2022, o 23:40

15 zł w Giżycku też uważam za przegięcie, ale jest to obiekt prywatny i właściciel ustala takie ceny jakie uważa za stosowne. Na pewno przez taką politykę knajpka świeci pustkami, bo do ceny kawy i ciasta trzeba doliczyć koszt wstępu. Na osłodzenie parking dla zwiedzających bezpłatny.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mazurskie wieże widokowe

Post autor: gar » 23 maja 2023, o 21:37

Wieża w Rynie jeszcze bezpłatna, ale nie wiadomo czy to nie ostatni rok takiej miłej sytuacji. Cena wstępu na wieżę kościoła św. Mikołaja w Mikołajkach to obecnie 5 zł.

ODPOWIEDZ