Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Atrakcje turystyczne Podlasia

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: regon » 13 paź 2021, o 19:59

W liście atrakcji brakuje sanktuarium w Różanymstoku oraz Suchowoli - geograficznego środka Europy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: Comen » 14 paź 2021, o 20:11

Jeśli chodzi o Suchowolę to atrakcja trochę marna. Kamień pamiątkowy. Mogliby miejscowi włodarze wymyślić coś a propos. Jakiś europejski park miniatur albo ścieżkę edukacyjną związaną z Europą.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: Adler » 20 paź 2021, o 22:13

Są plany budowy Muzeum bł. ks. Popiełuszki w Okopach, jego rodzinnej miejscowości. Trwa zbiórka na ten cel. Będzie to już bodajże trzecie muzeum tego błogosławionego (Włocławek, Górsk).

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: regon » 22 paź 2021, o 09:09

Sanktuarium i Muzeum i grób księdza Popiełuszki jest w Warszawie na Żoliborzu - parafia św. Stanisława Kostki

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13382
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: Adler » 22 paź 2021, o 16:41

O tym, że jest przy sanktuarium biletowane muzeum, przyznam, nie wiedziałem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: Comen » 22 paź 2021, o 17:34

Jest w tym coś dziwnego. Cztery muzea w Polsce powstały dla postaci głośnej, ale summa summarum bez wielkiego wpływu na rzeczywistość. A ja się pytam ilu polskim wynalazcom poświęcono w tym kraju jakiekolwiek muzeum? Chyba tylko Marii Skłodowskiej-Curie bo była kobietą i jeszcze zdobyła dwa Noble, co jest rzadkością. Czemu Tarnów nie weźmie się za Szczepanika a np. Opoczno za Biernackiego. I jak mamy doścignąć Europę skoro jedynym wzorem u nas jest buntownik, który jak zwykle ginie tragicznie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: regon » 23 paź 2021, o 13:26

Myślę,że ludzie wierzący spojrzą na temat zupełnie inaczej. Dla katolika wyniesienie na ołtarze, beatyfikacja jest nieporównanie większym osiągnięciem niż nagroda Nobla. Nieprawdą też jest, że nie miał wielkiego wpływu na rzeczywistość. Gdyby rzeczywiście tak było nie miałby w SB tak wielu wrogów i nie byłby aż tak niewygodny dla ówczesnej władzy. Nie bez powodu go uciszono. Może właśnie jego Msze za Ojczyznę były jednym z największych świateł nadziei dla Solidarności i tego wszystkiego co się dokonało w 1989 nie tylko w Polsce ale też w całej Europie. A Europy... nie musimy wcale gonić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8796
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: Comen » 23 paź 2021, o 18:37

Ale tu nawet nie chodzi o to czy był to ksiądz czy osoba świecka, wierzący czy nie wierzący. Chodzi o to że w dzisiejszych czasach potrzebujemy wzorców pozytywnych. Czyli nie tyle jak walczyć i przeciwstawiać się nieistniejącemu już przecież reżimowi, tylko jak zmieniać świat, aby żyło nam się lepiej. Gdzie dzisiaj jest Solidarność? Bardzo daleko od miejsca w którym była w latach 80-tych. Uważam, że właśnie dlatego, że nie mamy żadnych wzorców pozytywnych także i w tym względzie jak prowadzić instytucję aby pozostała moralna kiedy nie walczy już o rzeczy wielkie. Jak zrobiło się w miarę normalnie to wszyscy się podzielili i zaczęli kłócić o władzę
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 690
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Atrakcje turystyczne Podlasia

Post autor: regon » 23 paź 2021, o 23:48

Może nie tyle brak wzorców co brak autorytetów. Ludzi mądrych i pozytywnie zakręconych jest całkiem sporo ale mało kto chce ich naśladować. Ludzie zbyt często myślą co się opłaca. A niestety bycie bohaterem prawie zawsze wiąże się z narażeniem na niezrozumienie i ciągłą walkę o wartości. Coraz mniej ludziom chce się tego chcieć

ODPOWIEDZ