Postaw mi kawę na buycoffee.to
Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 15 lat!

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Ciekawe miejsca w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 9971
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Post autor: gar »

tadeks pisze: 13 lis 2019, o 10:11 A na teren przysklepowy wchodzić nawet nie wolno, aby tam posiedzieć, bo to teren prywatny. W ub. roku z drugiej strony ulicy przyleciała kobieta i pogoniła siedzących przed sklepem.
Połączenie wisi na włosku. 10 lat temu do szkół dojeżdżało z tego zakątka BN ok 20, później 15 osób. Rok temu 5, może 7.
Linia była do likwidacji. Może coś zmieni(ło) się po programie rządu w temacie przywracania i dofinansowania lokalnych kursów autobusowych.
Źle się dzieje w Beskidzie Niskim. Życzliwości coraz mniej. Komunikacyjnie jak tak dalej pójdzie będzie to Beskid tylko dla posiadaczy aut (może poza Wysową i okolicami Komańczy) i pokonujących GSB.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 16283
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Post autor: Adler »

Jeśli chodzi o brak transportu publicznego w tamtych stronach, znak czasów. Analogicznie do wiejskich bryczek. Kiedyś nieodłączny element polskiej wsi (Beskidu również), teraz nowoczesne traktory, względnie nieuprawiane pola, "bo do miasta wyjechali".
Awatar użytkownika
Comen
Moderator
Posty: 10743
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Post autor: Comen »

Alan pisze: 13 lis 2019, o 12:14 Jeśli chodzi o brak transportu publicznego w tamtych stronach, znak czasów. Analogicznie do wiejskich bryczek. Kiedyś nieodłączny element polskiej wsi (Beskidu również), teraz nowoczesne traktory, względnie nieuprawiane pola, "bo do miasta wyjechali".
Akurat transport publiczny to nie bryczki czy furmanki. I nie domagam się przecież metra pod każdą chałupę. Ale powinien być alternatywą już choćby ze względów ekologicznych.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 16283
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Post autor: Adler »

Tyle, że dla 3 osób linii nie otworzą i nie utrzymają. Pytanie: co spowodowało takie pustki przy przystankach na wsi?
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 9971
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Komunikacja publiczna w Beskidzie Niskim

Post autor: gar »

Alan pisze: 13 lis 2019, o 19:10 Tyle, że dla 3 osób linii nie otworzą i nie utrzymają. Pytanie: co spowodowało takie pustki przy przystankach na wsi?
Na to pytanie jest co najmniej kilka odpowiedzi. W wielu wypadkach wyglądało to w następujący sposób. Coraz gorsza komunikacja publiczna (czytaj coraz mniej kursów) wymusiła kupno samochodów. Coraz większa ilość samochodów to mniej pasażerów w komunikacji publicznej, co oznaczało kolejną redukcję kursów i tak w kółko. Są wioski w których młodsi mieszkańcy zostali zmuszeni do kupna samochodów, a starsi są uziemieni lub zdani na miłosierdzie sąsiedzkie.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty:<