Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Beskid Wyspowy: Skrzętla/Rojówka-Jaworz (3.10.2021)

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Beskid Wyspowy: Skrzętla/Rojówka-Jaworz (3.10.2021)

Post autor: Adler » 3 paź 2021, o 18:55

Pogoda tego dnia miała być słoneczna (22 st. C). I tak było, tyle, że z mocnym wiatrem.
Ruszamy z rodziną spod kaplicy niebieskim pod wieżę. Odcinek ok. 3km. Leniwi podjeżdżają pod koniec asfaltu, by mieć ok. 1 km na wieżę. Gdyby była taka możliwość, to autem wjechaliby z pewnością na samą wieżę. (L) Musieli w autach poczuć lekkie zdziwienie/zaciekawienie, gdy zobaczyli młodszą córkę (prawie 3 lata) wędrującą w stronę wieży. Trochę się obawiałem, czy da radę (odcinkowe noszenie na rękach). Dała radę. (Y) Piknik rodzinny robimy sobie przy wieży, we wiacie. Ludzi tego dnia sporo. Rejestracje samochodowe nawet z Wrocławia i Górnego Śląska. Na wieży wieje niemiłosiernie. Na spacer w stronę szczytu Jaworz czy Hubertówki tego dnia (ze zrozumiałych względów) nie było już szans. W dwie strony pieszo w sumie: ponad 6 km.

Przyjemna niedzielna wycieczka i "łapanie" ostatnich chwil ze słońcem.

IMG_7591.JPG
IMG_7592.JPG
IMG_7595.JPG
IMG_7597.JPG
IMG_7598.JPG
IMG_7622.JPG
IMG_7623.JPG
IMG_7625.JPG
IMG_7656.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Beskid Wyspowy: Skrzętla/Rojówka-Jaworz (3.10.2021)

Post autor: Comen » 3 paź 2021, o 19:15

Pogoda dziś się udała. Nie wchodziłem na Jaworz od tamtej strony. Szybko obrociliscie. My wracamy z Ciężkowic. Niestety na autostradzie koło Bochni jakiś megakorek. Na bocznych drogach niestety też się stoi.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Beskid Wyspowy: Skrzętla/Rojówka-Jaworz (3.10.2021)

Post autor: tadeks » 3 paź 2021, o 22:00

Niby dużo łaziłem po Wyspowym, ale
Adler pisze:
3 paź 2021, o 18:55
.Ruszamy z rodziną spod kaplicy niebieskim pod wieżę. Odcinek ok. 3km. Leniwi podjeżdżają pod koniec asfaltu, by mieć ok. 1 km na wieżę. ...
Wyspowy był w moim "górskim życiorysie" pierwszym beskidzkim pasmem, bywam tam co jakiś czas, ale lokalizacji początku tej wędrówki nie mogłem bez pomocy mapy zlokalizować. Pomogłem sobie mapami i skojarzyłem, że tym grzbietem chodziłem, tylko innymi wariantami.
Kaplica (?), wieża(?) , gdzie to? Ok. w tytule, ale jakoś mało precyzyjnie, zwłaszcza dla nie znających tych rejonów.
Ale relacja wciągająca. Lubię śledzić takie wędrówki przedstawiane w różnych relacjach. Wspomagając się mapą często wędruję z autorem relacji.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Beskid Wyspowy: Skrzętla/Rojówka-Jaworz (3.10.2021)

Post autor: Adler » 3 paź 2021, o 22:11

I kolejna Babia Góra była po drodze. ;)
Wracając do wieży. Niby stabilna, drewniana, ale wąskie stopnie idą mocno do góry. Ma się wrażenie, że prawie do nieba. Głowę chciało urwać. Wiatrzysko niczym na Grzywackiej Górze w Niskim. Na drzewach pojawiły się oznaczenia Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego. Też trochę chodziłem po tym Beskidzie, ale jest to dla mnie nowość. Wracając do samochodu ocieramy się o tłumy przy wspomnianej kaplicy dojazdowej NMP Częstochowskiej w Skrzętli (msza św.).
tadeks pisze:
3 paź 2021, o 22:00
Ale relacja wciągająca. Lubię śledzić takie wędrówki przedstawiane w różnych relacjach. Wspomagając się mapą często wędruję z autorem relacji.
(D)

ODPOWIEDZ