Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Covidowe zaskoczenia w turystyce

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 14 mar 2021, o 13:13

Mimo tego co się dzieje wokół sporo z nas stara się podróżować i zapewne spotyka się z sytuacjami, które tłumaczone pandemią mimo wszystko go zaskakują. Zapewne dlatego, że sensu większego we wprowadzanych obostrzeniach nie widać. Proponuję wpisać takie zaskoczenia, z którymi spotkaliście się w ostatnich czasach i są one tłumaczone covidem.
Zaczynam:
schronisko PTSM w Białymstoku - zakaz gotowania w kuchni (można przygotowywać suche posiłki oraz ciepłe napoje), likwidacja wszystkich naczyń porcelanowych i szklanych oraz sztućców (poza nożami) z kuchni, do dyspozycji gości pozostają sztućce, talerzyki i kubki plastikowe bądź papierowe (podobno zarządzenie sanepidu)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Comen » 14 mar 2021, o 15:31

Dla mnie zaskoczeniem był zakaz korzystania z suszarek w pokoju hotelowym albo w szaletach publicznych.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Yoana » 14 mar 2021, o 19:43

Szwedzki stół podczas śniadań w Czorsztynie (sierpień 2020). (W)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 15 mar 2021, o 09:12

Skansen w Jurowcach: zamknięte wnętrza wszystkich obiektów na jego terenie. Zwiedzanie możliwe tylko z zewnątrz na podstawie tzw. biletu spacerowego. Ale większym hitem był ustalony limit osób na jego terenie: 150. Muszę sprawdzić ile hektarów ma skansen, ale takie limity mają duże kościoły i markety, których powierzchni nie liczy się w hektarach. Jak oni wyliczyli taki limit - tego nie ogarniam.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Comen » 15 mar 2021, o 15:29

Liczyli wąskie gardło przy wejściu na teren skansenu - tam jest tylko jedna droga a przy ptaszkach może spotkać się większa część zwiedzających :-D
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 15 mar 2021, o 20:54

Przy wejściu do skansenu poza kartką żywego ducha, więc i tak nikt nie liczy osób zwiedzających. Bilet spacerowy kupuje się na drugim krańcu skansenu, więc zwiedzanie odbywa się praktycznie bez posaidanie przy sobie biletu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8836
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Comen » 22 mar 2021, o 16:47

Taki paradoksik zobaczyłem obserwując blog podróżniczy. Gość chciał lecieć z Brazylii do Panamy, ale ze względu na Covid obowiązywała go kwarantanna. Wykombinował że poleci z Brazylii do Ekwadoru via Panama a po kilku dniach w Ekwadorze wrócił do Panamy już bez potrzeby kwarantanny bo przybysze z tamtego kierunku nie są jak widać uważani za potencjalnych nosicieli. Ciekawe czy w Europie też są podobne absurdy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 22 mar 2021, o 17:03

Comen pisze:
22 mar 2021, o 16:47
Taki paradoksik zobaczyłem obserwując blog podróżniczy. Gość chciał lecieć z Brazylii do Panamy, ale ze względu na Covid obowiązywała go kwarantanna. Wykombinował że poleci z Brazylii do Ekwadoru via Panama a po kilku dniach w Ekwadorze wrócił do Panamy już bez potrzeby kwarantanny bo przybysze z tamtego kierunku nie są jak widać uważani za potencjalnych nosicieli. Ciekawe czy w Europie też są podobne absurdy.
Choćby Polska miała takie przepisy. Powrót z Niemiec był bez kwarantanny, ale z Hiszpanii - a szczególnie z jej wysp już obowiązywała, więc wracano z przesiadką na terenie Niemiec. I już było po problemie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13448
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: Adler » 24 mar 2021, o 20:23

Dziś z dziećmi w parku zobaczyłem ludzi niemalże w amoku. Wszyscy w maseczkach. :-0
Mało kto jednak doczytał, że
Maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.
źródło: pacjent.gov.pl

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8162
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: gar » 25 mar 2021, o 12:05

Adler pisze:
24 mar 2021, o 20:23
Dziś z dziećmi w parku zobaczyłem ludzi niemalże w amoku. Wszyscy w maseczkach. :-0
Mało kto jednak doczytał, że
Maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.
źródło: pacjent.gov.pl
Tak działa oglądanie telewizji w nadmiarze

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1025
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Covidowe zaskoczenia w turystyce

Post autor: petruss1990 » 25 mar 2021, o 19:11

Też tak miałem, a jakie spojrzenia atakowały jak "bezczelnie zdjąłem maseczkę"...

ODPOWIEDZ