Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Ciekawe miejsca w Małopolsce.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 22 kwie 2019, o 10:22

Cytuję wyrywkowo i odpowiadam
salewiak pisze:
21 kwie 2019, o 10:49
"e-podroznik.pl",
Dojazd MPK nr 213 z Tarnowa do Pleśnej i wędrówka asfaltem lub okazją 3,6 km do Dąbrówki.
Autobus nr 239 jedzie z Tarnowa do Szczepanowic, stamtąd 4,6 km pieszo lub okazją do Dąbrówki.
Z Dąbrówki w stronę Janowic, czy Lubinki tylko okazją.
Do Janowic można się dostać od drugiej strony, z Zakliczyna ("Marpol"). W okolicy jest kilka agro.W przypadku noclegu
Kiedy dokładnie ta wycieczka?
W e-podróżniku też trafiałem błędy lub nie wszystkich przewoźników. Może na którymś z przystanków byłby wywieszony rozkład.
Autobus do Pleśnej odpada, mam pociąg. Te linie autobusowe oglądałem na stronie it.tarnow.
Lubinkę i to co na zachód od Lubinki mam poznane (cmentarze).
Noclegi w bliskiej okolicy Dunajca odpadają. Myślę o dojściu na wschód do Doliny Białej. Pociągi we wszystkie dni kursują, więc noclegi planuję gdzieś w Grybowie, Gromniku, Tuchowie, może Bobowej, w Gorlicach...
Termin, pierwszy dzień. Pytając o prywatnego przewoźnika myślałem z rańca 30 kwietnia (dojechałbym pociągiem), bo w kolejne 5 dni jest lipa. Nie wiem, czy z powodów rodzinnych nie będę musiał wyjazd przesunąć o dzień. 1 maja musiałbym zmienić plany, co nie było by dla mnie problemem. Mam alternatywne. Czytając jednak
ale w weekendy mogę pomóc w transporcie
pytam, czy nie interesują Ciebie te dwa cmentarze w Janowicach i Dąbrówce? Do wieży w innym wątku też się przymierzałeś. Byłeś już? Może z żoną i córką?
Kolejne dni do 4 maja mam z grubsza po planowane, ale bez spinki, jestem elastyczny.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 22 kwie 2019, o 10:28

tadeks pisze:
22 kwie 2019, o 10:22
Cytuję wyrywkowo i odpowiadam
salewiak pisze:
21 kwie 2019, o 10:49
"e-podroznik.pl",
Dojazd MPK nr 213 z Tarnowa do Pleśnej i wędrówka asfaltem lub okazją 3,6 km do Dąbrówki.
Autobus nr 239 jedzie z Tarnowa do Szczepanowic, stamtąd 4,6 km pieszo lub okazją do Dąbrówki.
Z Dąbrówki w stronę Janowic, czy Lubinki tylko okazją.
Do Janowic można się dostać od drugiej strony, z Zakliczyna ("Marpol"). W okolicy jest kilka agro.W przypadku noclegu
Kiedy dokładnie ta wycieczka?
W e-podróżniku też trafiałem błędy lub nie wszystkich przewoźników. Może na którymś z przystanków byłby wywieszony rozkład.
Autobus do Pleśnej odpada, mam pociąg. Te linie autobusowe oglądałem na stronie it.tarnow.
Lubinkę i to co na zachód od Lubinki mam poznane (cmentarze).
Noclegi w bliskiej okolicy Dunajca odpadają. Myślę o dojściu na wschód do Doliny Białej. Pociągi we wszystkie dni kursują, więc noclegi planuję gdzieś w Grybowie, Gromniku, Tuchowie, może Bobowej, w Gorlicach...
Termin, pierwszy dzień. Pytając o prywatnego przewoźnika myślałem z rańca 30 kwietnia (dojechałbym pociągiem), bo w kolejne 5 dni jest lipa. Nie wiem, czy z powodów rodzinnych nie będę musiał wyjazd przesunąć o dzień. 1 maja musiałbym zmienić plany, co nie było by dla mnie problemem. Mam alternatywne. Czytając jednak
ale w weekendy mogę pomóc w transporcie
pytam, czy nie interesują Ciebie te dwa cmentarze w Janowicach i Dąbrówce? Do wieży w innym wątku też się przymierzałeś. Byłeś już? Może z żoną i córką?
Kolejne dni do 4 maja mam z grubsza po planowane, ale bez spinki, jestem elastyczny.
PS. Interesuje mnie również w Tarnowie cmentarz 199 Zbylitowska Góra. Tam miałbym problem z dojazdem. W razie czego już w terenie w maju bedę pisał na PW, mam też Twój telefon- aktualny jest?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 22 kwie 2019, o 13:36

tadeks pisze:
22 kwie 2019, o 10:22
Termin, pierwszy dzień. Pytając o prywatnego przewoźnika myślałem z rańca 30 kwietnia (dojechałbym pociągiem), bo w kolejne 5 dni jest lipa. Nie wiem, czy z powodów rodzinnych nie będę musiał wyjazd przesunąć o dzień. 1 maja musiałbym zmienić plany, co nie było by dla mnie problemem. Mam alternatywne. Czytając jednak
ale w weekendy mogę pomóc w transporcie
pytam, czy nie interesują Ciebie te dwa cmentarze w Janowicach i Dąbrówce? Do wieży w innym wątku też się przymierzałeś. Byłeś już? Może z żoną i córką?
Kolejne dni do 4 maja mam z grubsza po planowane, ale bez spinki, jestem elastyczny.
W środę, 1.05 do ok. godz. 16-17 mam czas, potem jadę do Nowej Dęby i tam zostaję. Chętnie wybiorę się w te miejsca, bo też jeszcze nie byłem. Możemy umówić się na rano 1-ego maja telefonicznie. Numer bez zmian.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 22 kwie 2019, o 16:14

salewiak pisze:
22 kwie 2019, o 13:36
Chętnie wybiorę się w te miejsca, bo też jeszcze nie byłem.
Możemy umówić się na rano 1-ego maja telefonicznie. Numer bez zmian.
Jeżeli mój wyjazd dojdzie do skutku, to z małą korektą swoich planów (bez żalu), realnie to widzę. Termin i miejsce obu nam pasuje.
Piszę "jeżeli" ponieważ już na początku kwietnia miałem jechać w BN, ale bardziej pd.wsch. rewiry, miałem już wykupione bilety. Niestety, pewne smutne wydarzenie w rodzinie spowodowało, że wyjazd nie doszedł do skutku.
Tym razem, mam nadzieję nic niespodziewanego nie wydarzy się.
Jesteśmy wstępnie umówieni.

PS. Pisałem "Lubinkę i to co na zachód od Lubinki mam poznane (cmentarze)."
Miało być na wschód. Robiłem kilka lat temu pętlę Łowczów - zawracałem za Lubinką przy pięknym cm.w. 192, w., a kończyłem w w Gromniku. W sumie tego dnia pieszo 11 cmentarzy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 22 kwie 2019, o 21:24

Które cmentarze masz jeszcze w planie?
Zakliczyn?

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 22 kwie 2019, o 22:00

Pisząc post z zapytaniem komunikacyjnym zależało mi na dojeździe w okolice cm.w. 193. Dalej poszedłbym na nogach. Kolejnym byłby 190 w Janowicach.
Resztą można ustalić. Jeżeli zechcesz odwiedzić, to można podjechać pod niedaleką Lubinkę. Polecam w lesie 192 i przy drodze 191. Na obu byłem i warto je obejrzeć.
Zakliczyn? nie byłem i jestem otwarty na takie sugestie.
Jeszcze jeden na tym Pogórzu nie daje mi spokoju. Otóż kręcąc się tam na nogach w okolicach Wału jednego nie odnalazłem. To 186. Próbowałem od zachodu, próbowałem od zielonego szlaku, czyli od północy, ale miałem niedokładne namiary, współrzędnych i GPSa, a tablic lub czegoś innego nie było. Czas mnie naglił, bo musiałem zdążyć najpierw na pociąg do Gromnika, a docelowo tego dnia z dwoma przesiadkami na zarezerwowany nocleg w Wysowej. Odpuściłem więc ten cm. 186.
Na najbardziej znanych i najczęściej słusznie odwiedzanych w okolicy, czyli 171 i Głowie Cukru (185) chyba byłeś?
Na wszystkie sugestie jestem otwarty. Zależy mi głównie na dostanie się do Dąbrówki i zakończenie dniówki gdzieś nad Białą.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 22 kwie 2019, o 22:20

Jak coś, to "po znajomości" podjadę do Dąbrówki (193), Janowic (190), okolic Lichwina (186) i Zakliczyna (293, 294). Przy okazji Faściszowa (292) i w drodze powrotnej Roztoka (287). Chętnie zobaczyłbym też wspomnianą wieżę w Dąbrówce.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Comen » 23 kwie 2019, o 09:40

Zainteresował mnie ten cmentarz 185 w Lichwinie. Skad taka dziwna nazwa "Głowa Cukru". Czy wzgórze na którym się znajduje jest aż tak malownicze jak nie przymierzając skała w Rio?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 23 kwie 2019, o 10:40

salewiak pisze:
22 kwie 2019, o 22:20
Jak coś, to "po znajomości" podjadę do Dąbrówki (193), Janowic (190), okolic Lichwina (186)...
Chciałbym ustalić: czy mnie rano 1 V bierzesz z pod dworca PKP w Tarnowie, czy masz inny plan?

Jadąc w kierunku Wału (186) grzechem było by nie być w Lubince na wspomnianych 191, a zwłaszcza na 192, są po drodze . Zakliczyn i okolice, to już okręg brzeski i o tym nie myślałem. Jednak korzystając z Twojego transportu chętnie tam będę. W sumie szczegóły (trasa, kolejność) można ustalać na bieżąco. Prawie pod wszystkie cmentarze można podjechać solidnymi, asfaltowymi drogami.
Widzę, że Comen zainteresował się też tematem, więc może...
A wspomniany przez Comena 185 leży blisko drogi i kto na nim nie był, to polecam, chociaż widok z tego wzgórza Gródek jest ograniczony. Jednak cała okolica jest bardzo widokowa.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Comen » 23 kwie 2019, o 11:16

W sumie 1 V mam wolny "na przepakowanie". Dzień wcześniej jadę gdzieś w góry - prawdopodobnie na Przehybę, dzień później jadę z żoną i małym do Wrocławia. Trochę mnie kusisz tadeks taką tematyczną wycieczką w miejsca praktycznie jak dla mnie tabula rasa. W każdym razie już widzę że jakąś dajmy na to marcową porą jest do zrobienia Pleśna - Łowczówek, wspomniany Lichwin i wzgórze Wał.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 23 kwie 2019, o 12:56

tadeks pisze:
23 kwie 2019, o 10:40
Chciałbym ustalić: czy mnie rano 1 V bierzesz z pod dworca PKP w Tarnowie, czy masz inny plan?
Możemy się umówić pod dworcem PKP rano. Godzinę przed zbiórką poproszę o sms. ;)
Najpóźniej muszę być z powrotem w Tarnowie o godz. 16.30. Dostosuję się do Twojego planu.

Comen pisze:
23 kwie 2019, o 11:16
Trochę mnie kusisz tadeks taką tematyczną wycieczką w miejsca praktycznie jak dla mnie tabula rasa.
Jak coś, to zapraszam. Objedziemy gminy Pleśna i Zakliczyn wg. pomysłu tadeksa.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Comen » 23 kwie 2019, o 14:43

Raczej jednak nie dojadę do Tarnowa wcześniej niż na 8.30
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Jan M.
Ekspert
Posty: 163
Rejestracja: 10 lut 2017, o 08:37
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Jan M. » 23 kwie 2019, o 17:01

Jak już doturlacie się do Faściszowej, warto ruszyć się też parę kilometrów dalej do Siemiechowa na 183.
Wprawdzie pole grobowe nie ruszone, ale sama płaskorzeźba Św. Jerzego została odnowiona tak jak i żydowski cm. nr 293 w Zakliczynie, który też planujecie odwiedzić.
Ja niestety nie dołączę, pierwszego maja montujemy tabliczki, a może i krzyże na cmentarzach z I WŚ, drugiego zaś jadę na tydzień do Włoch.
Gdybyście szukali 186-tki i był z tym problem dzwoń, pomogę z lokalizacją.
Tadek nasz odwołany kwietniowy wypad w późniejszym terminie dalej aktualny.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 24 kwie 2019, o 09:04

A może ktoś ma jakieś namiary na nocleg w samym Tuchowie? Kiedyś były przy klasztorze, ale w internecie jakoś to mętnie przedstawiają.
Jan M. pisze:
23 kwie 2019, o 17:01
Jak już doturlacie się do Faściszowej, warto ruszyć się też parę kilometrów dalej do Siemiechowa na 183.
...
Gdybyście szukali 186-tki i był z tym problem dzwoń, pomogę z lokalizacją.
Tadek nasz odwołany kwietniowy wypad w późniejszym terminie dalej aktualny.
1. Też na ten dzień robiłem namiary na 183, nawet robiąc całą dniówkę pieszo uwzględniałem ten cmentarz.
2. Już mi wytłumaczyłeś podczas ostatniego naszego spotkania i powtórzyłeś telefonicznie dojście do 186, że musiałbym być kompletną fujarą, aby nie trafić. Podpowiedz tylko gdzie zostawić auto: poniżej tej chałupy, czy wcześniej?
3. Dzięki za pamięć, nie wyszło, ale wciąż chcę to zrealizować. Myślę, że można będzie cały V okręg odwiedzić w jeden dzień. Mam już nawet przygotowanie teoretyczne i zrobioną rozpiskę na Pilzno i tego okręgu cmentarze. Kwestia terminu jest jednak niewiadomą.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 24 kwie 2019, o 17:55

tadeks pisze:
24 kwie 2019, o 09:04
A może ktoś ma jakieś namiary na nocleg w samym Tuchowie? Kiedyś były przy klasztorze, ale w internecie jakoś to mętnie przedstawiają.
Dom Pielgrzyma i Dom Rekolekcyjny przy Sanktuarium NNMP - Tuchów ul. Wysoka 1, tel. 14 632 72 00
W samym Tuchowie ogólnie lipa. W okolicach owszem są agro.

Jan M.
Ekspert
Posty: 163
Rejestracja: 10 lut 2017, o 08:37
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Jan M. » 24 kwie 2019, o 22:11

...2. Już mi wytłumaczyłeś podczas ostatniego naszego spotkania i powtórzyłeś telefonicznie dojście do 186, że musiałbym być kompletną fujarą, aby nie trafić. Podpowiedz tylko gdzie zostawić auto: poniżej tej chałupy, czy wcześniej?
Zdecydowanie na łące poniżej domu, a potem już jak po sznurku :-D .
Sprawdziłem na geoportalu, wszystkie szczegóły fajnie widać.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 28 kwie 2019, o 21:26

salewiak pisze:
23 kwie 2019, o 12:56
tadeks pisze:
23 kwie 2019, o 10:40
Chciałbym ustalić: czy mnie rano 1 V bierzesz z pod dworca PKP w Tarnowie, czy masz inny plan?
Dostosuję się do Twojego planu.
Jak coś, to zapraszam. Objedziemy gminy Pleśna i Zakliczyn wg. pomysłu tadeksa.
Wstępnie:
199,
198,
193 +wieża,
192, 191, 190.
Dalej chciałbym podjechać pod Wał do 186 po drodze zatrzymując się pod 188 i 187.
Kolejne 292, 183.
Zakliczyn 293 i 294.
Następnie podjechałbym, chociaż to nie po drodze, pod najładniejszy w brzeskim okręgu 290, dwa małe, bliskie 289 i 288 odpuścimy,
dalej 287, 286.
W zależności od godziny po drodze do Tarnowa jest jeszcze Wojnicz.
Wszystko do ew. modyfikacji, otwarty jestem na sugestie, z ew. korektami z powodu pogody i upływającego czasu.
Może to wygląda zbyt obszernie, ale z mojego doświadczenia wiem, że jest to realne do zrealizowania do godz 15, najpóźniej przyjazd do Tarnowa o 16.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 29 kwie 2019, o 13:26

Nie wiem, czy damy radę wszystko „obskoczyć”. Trzeba zaplanować jakiś obiad np. w Melsztynie pod ruinami. Miejsce ze sprawdzoną, smaczną kuchnią. Ale o pilotaż jestem spokojny. Prognoza pogody dla Zakliczyna całkiem, całkiem.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 3 maja 2019, o 14:05

Radio Kraków informuje, że od tego tygodnia by podziwiać Skamieniałe Miasto, trzeba będzie kupić bilet. To tej pory ta atrakcja był dostępna bezpłatnie, ale jak tłumaczy burmistrz Ciężkowic, przy tak dużym, zainteresowaniu ciężkowicką atrakcją - konieczne są prace konserwacyjne zarówno samej ścieżki jak i skał. Ceny za wstęp nie są zbyt wygórowane. Bilet normalny kosztuje 3 złote, o złotówkę tańszy jest bilet ulgowy.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Comen » 3 maja 2019, o 14:38

Kasa będzie na dole i na górze?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 11 lis 2019, o 21:39

Jesienne Pogórze (okolice Łowczówka):

IMG_3967.JPG
IMG_3980.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 6 wrz 2020, o 14:03

Pamiętam czasy, gdy na parkingu pod Skamieniałym Miastem nie było samochodów i żadnych punktów gastronomicznych. Wczoraj byliśmy z dziećmi. Na parkingu jakieś 60 samochodów !! i pięć punktów gastronomicznych z lodami, burgerami i obiadami domowymi. Opłaty za wstęp nie zmieniły się. 3 zł - dorośli, 2 zł - ulgowe (dzieci do lat 7 gratis). Nowością, przynajmniej dla mnie, jest wprowadzenie opłaty za parking (5zł/auto). W lesie różne postaci, od zaopatrzonych w górski ubiór i obuwie, po adidasowiczów w białych skarpetach i krótkich spodenkach. Rejestracje samochodowe poza lokalnymi, ze Świętokrzyskiego, Mazowieckiego, Śląskiego i Podkarpackiego. Można tu spędzić cały dzień.

IMG_5822.JPG
IMG_5831.JPG
IMG_5837.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Comen » 6 wrz 2020, o 14:50

Ja tam sobie w ogóle nie przypominam opłat za wstęp. Czy one są tylko w wysokim sezonie albo czy pobierane są tylko jeśli wyrusza się na szlak z parkingu na dole?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: Adler » 6 wrz 2020, o 15:44

O opłatach pisałem wcześniej, w maju 2019r.
Na kładkę można wejść bez opłaty. Do lasu nad parkingiem już za opłatą. Nie wiem, czy opłaty pobierane są przez cały rok. W zimie pewnie nie.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ciężkowice i Pogórze Rożnowskie

Post autor: tadeks » 2 lis 2020, o 11:55

Info z przed 5 miesięcy, ale chyba aktualne:
Ciężkowice będą starały się o status Uzdrowiska! Pierwszym krokiem ma być wybudowanie parku zdrojowego w okolicach Skamieniałego Miasta z mnóstwem atrakcji, będą m.in. baseny wykorzystujące źródła siarczkowe.
Więcej znalazłem na stronie jasielskiej:
https://jaslo.naszemiasto.pl/buduja-par ... c7-7746677

ODPOWIEDZ