Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nadmorskie kurorty

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nadmorskie kurorty

Post autor: Comen » 7 lip 2015, o 22:27

Ciekawe zestawienie, aczkolwiek plaża plaży nierówna. W Ustce czy Kołobrzegu są przynajmniej 2 odcinki plaż po zachodniej i wschodniej stronie rzeki. W Jastarni też można się zastanawiać czy chodzi o plażę od strony pełnego morza czy od zatoki. A gdzie są słynne Chałupy? Czyżby podciągnięto pod Jastarnię albo Władysławowo?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Nicole

Nadmorskie kurorty

Post autor: Nicole » 8 lip 2015, o 12:12

Rewal... W tym roku po raz kolejny się wybieramy. A fajne oferty zawsze nam znajdą Nie reklamujemy portali komercyjnych - Regulamin Forum

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Nadmorskie kurorty

Post autor: Adler » 19 sie 2015, o 12:27

tadeks pisze:Raport Onetu: najlepsze plaże w Polsce 2015
4. Darłowo
Jak donosi Głos Koszaliński na plaży w Darłowie wprowadzono całkowity zakaz kąpieli.
Powód? Lodowata woda - morze ma zaledwie 10 stopni Celsjusza. :|
Na wszystkich kąpieliskach powiewa czerwona flaga.

Eksperci tłumaczą, że to wina wschodniego wiatru, który powoduje odpływ rozgrzanej powierzchniowej wody.
W jej miejsce pojawia się zimna woda z głębin morza. Zjawisko to nazywa się upwellingiem.

Taka temperatura ma się utrzymać jeszcze przez kilka dni.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Nadmorskie kurorty

Post autor: tadeks » 1 kwie 2016, o 09:59

Rekordowy wzrost rezerwacji nad Bałtykiem. Turyści boją się zamachów.

Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg – wszystkie te miasta rejestrują znacznie większą liczbę rezerwacji w ośrodkach wypoczynkowych niż chociażby rok temu. Już teraz można mieć spory problem ze znalezieniem wolnego miejsca, bez względu na standard.
Na początku marca pokoje były już wyprzedane, mimo ryzykownej pogody nad Bałtykiem - mówi Agnieszka Sielecka z działu marketingu i sprzedaży Uzdrowiska Świnoujścia S.A.
Choć właściciele hoteli podnieśli ceny nawet o 20 proc. i tak nie zniechęca to turystów. Ci przyznają, że decydują się na wypoczynek nad polskim morzem, bo boją się zamachów w dotychczas wybieranych krajach turystycznych.
Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia podkreśla, że nad polskim morzem bezpieczeństwo na pewno jest wyższe niż np. nad Morzem Śródziemnym w Afryce. - Nie spodziewamy się tutaj ataków terrorystycznych.

(Źródło: TVN24)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Nadmorskie kurorty

Post autor: Gollum » 7 kwie 2016, o 18:50

Alan pisze:
tadeks pisze:Zjawisko to nazywa się upwellingiem.
W Darłowie to dosyć częste zjawisko. Też mi się udało na nie trafić. Dwa tygodnie nie dało się wejść do wody

Wejherowo1
User
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:57

Nadmorskie kurorty

Post autor: Wejherowo1 » 26 kwie 2016, o 12:36

A może zamiast nadmorskie kurortu niedalekie Wejherowo? Bezpośrednio nad morzem jest bardzo drogo, problem ten całkowicie znika w Wejherowie. Poza tym to świetne miejsce na rodzinny wypad. W Wejherowie jest też bardzo dużo atrakcji turystycznych. Polecam wszystkim. Więcej szczegółów przeczytacie na stronie www.wejherowo.pl

Leja91

Nadmorskie kurorty

Post autor: Leja91 » 24 maja 2016, o 13:02

Na pewno bez wątpienia najlepszym jak dla mnie miejscem na odpoczynek jest Łeba. Trójmiasta np już nie ponieważ jest za głośne jak dla mnie

apartament1

Nadmorskie kurorty

Post autor: apartament1 » 26 maja 2016, o 15:46

Witajcie,
to pierwszy mój post na tym forum więc zaczynam w temacie, który o tej porze roku jest zapewne atrakcyjny dla wielu.
Dziś przeczytałem w sieci, że takie kąpieliska zostały wyróżnione Błękitną Flagą:
Zachodnio-pomorskim:
Plaża Miejska w Moryniu
Kąpielisko OSiR w Lubczynie
Kąpielisko Międzyzdroje
Plaża Międzywodzie
Plaża Dziwnów
Plaża Dziwnówek
Kąpielisko Pobierowo
Kąpielisko Pustkowo
Rewal
Kąpielisko Niechorze
Pogorzelica
Kąpielisko Mrzeżyno
Kąpielisko Grzybowo
Plaża Wschodnia w Kołobrzegu
Kąpielisko Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim
oraz w
Pomorskim:
Kąpielisko Koliba w Sopocie
Ustka Plaża Wschodnia (ja wolę plażę zachodnią)
Kąpielisko Jelitkowo
Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno
Kąpielisko Jastrzębia Góra
Kąpielisko Władysławowo
Dla mnie Ustka była i zawsze pozostanie najciekawszym miejscem nad polskim morzem.
Przy okazji, warto popatrzeć na efekty procesu rewitalizacji, który od dobrych kilku lat toczy się w Ustce. Powoli staje się nadmorską perełką.
Oby tak dalej

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nadmorskie kurorty

Post autor: Comen » 27 maja 2016, o 20:51

Warto zauważyć, że pierwsze 2 pozycje na liście tą kąpieliska śródlądowe nad jeziorami. Swoją drogą ciekawe ile takich błękitnych flag jest w takim razie w innych województwach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Nadmorskie kurorty

Post autor: Adler » 28 maja 2016, o 09:11

Dziwi mnie brak Świnoujścia.
Przez dziesięć lat z rzędu otrzymywało przecież Błękitną Flagę.
Nie zauważyłem tam (a spacerowałem w tym tygodniu całym brzegiem) żadnych drastycznych zanieczyszczeń, szkód czy przeciwwskazań. <mysli>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Nadmorskie kurorty

Post autor: tadeks » 29 maja 2016, o 21:36

apartament1 pisze: Dla mnie Ustka była i zawsze pozostanie najciekawszym miejscem nad polskim morzem.
Przy okazji, warto popatrzeć na efekty procesu rewitalizacji, który od dobrych kilku lat toczy się w Ustce. Powoli staje się nadmorską perełką.
Kładka na kanałem łącząca zach. ze wsch. brzegiem, która była atrakcją Ustki jest nieczynna i będzie nieczynna do października.
Naprawa ma kosztować ok. 2 mln. Jakieś przepychanki, oskarżenia, szukanie winnych awarii.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Nadmorskie kurorty

Post autor: Adler » 17 lip 2016, o 11:23

Świnoujście - mój numer 1!
Międzyzdroje też fajne, ale za dużo ludzi i wszędzie tylko kasa i kasa...:(
Jarosławiec na miejscu trzecim.

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Nadmorskie kurorty

Post autor: eDom » 18 lip 2016, o 13:58

Nadmorskie kurorty zwykle są okupowane przez turystów, trudno o spokojne miejsce zwłaszcza w sezonie letnim, jeśli się postawi na nieduże miejscowości, np Lukęcin i nieco bardziej oddalone od plaży można naprawdę dobrze wypocząć na urlopie nad morzem.

kabanosik
User
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 11:36
Lokalizacja: Kraków

Nadmorskie kurorty

Post autor: kabanosik » 21 lip 2016, o 16:13

jeżeli chodzi o mnie i o ulubione miejsce nad Bałtykiem to bezwątpienia jest to miejscowość Gąski. Sam nie wiem czy ze względu na urok tego miejsca czy na hotel w którym nocuje tam czyli ... Plaża piekna, od hotelu 20 metrów do plaży, zakochany w tym miejscy od pierwszego wejrzenia jestem :) Do tego w ośrodku SPA czyli raj dla mojej żony i chwila spokoju dla mnie :P

Wejherowo1
User
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:57

Nadmorskie kurorty

Post autor: Wejherowo1 » 17 sie 2016, o 10:37

Świetną alternatywą dla nadmorskich, zatłoczonych kurortów jest Wejherowo! Na prawdę świetne miejsce. Oddalone od morza o 25 km. Można poczuć nadmorski klimat i genialnie wypocząć. Wejherowo oferuje moc atrakcji - plaża, zabytki, piękny park miejski i wiele innych. Ceny są dużo niższe niż nad Bałtykiem. Polecam odwiedzić stronę turystyka.wejherowo.pl

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 2 mar 2017, o 19:55

Po 6 latach od wstrzymania sezonowych połączeń kolejowych pomiędzy Sławnem a Darłowem, szykuje się wielki come back połączenia. Reaktywacja możliwa jest dzięki porozumieniu lokalnych samorządów.
Według wstępnych informacji, pociągiem ze Sławna do Darłowa będzie można pojechać od 25 czerwca do 3 września. Na razie nie wiadomo, jak wiele par połączy miejscowości.
Mam być w tym roku w Darłówku, więc będzie szansa przejechać się tym pociągiem. Oby ...

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Nadmorskie kurorty

Post autor: tadeks » 2 mar 2017, o 20:36

gar pisze:
2 mar 2017, o 19:55
Po 6 latach od wstrzymania sezonowych połączeń kolejowych pomiędzy Sławnem a Darłowem, szykuje się wielki come back połączenia. Reaktywacja możliwa jest dzięki porozumieniu lokalnych samorządów... Oby ...
Dawno, dawno temu jeździło na tym 19 kilometrowym odcinku linii 8 par pociągów na dobę. Busy przebiły kolej, bo pociągi jeździły 20 km/h. Jakiś czas temu tory wyremontowano, prędkość zwiększono do 80 km/h i uruchamiano w sezonie pociągi obsługiwane przez zakład Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu. Frekwencja była, głownie jeździli przybysze z odległych zakątków Polski, którzy przybywali do Sławna pociągami dalekobieżnymi.
Gdy powróciły pociągi, to Busiarze obniżyli ceny biletów. Gdy pociągi przestały jeździć, ceny w busach wzrosły.
Szykuje się podobna akcja.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 2 mar 2017, o 21:11

Wniosek: jest szansa, że przynajmniej przez 2 miesiące będzie taniej.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 23 sie 2019, o 12:43

W nadmorskich kurortach tłoczno (na ostatni weekend wakacji zapowiadana jest wspaniała, słoneczna pogoda, więc turystów zapewne będzie jeszcze więcej) i miejscami niezbyt tanio. 40-minutowy rejs po Bałtyku kosztuje 40 zł (ulgowe bilety po 35). Chętnych nie brakuje.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: Adler » 23 sie 2019, o 12:49

gar pisze:
23 sie 2019, o 12:43
40-minutowy rejs po Bałtyku kosztuje 40 zł (ulgowe bilety po 35). Chętnych nie brakuje.
Skąd start?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 23 sie 2019, o 13:41

Ustka oraz Darłowo.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: Comen » 23 sie 2019, o 17:11

A jak wygląda kwestia rejsów na Bornholm?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 23 sie 2019, o 17:24

Nie sprawdzałem póki co, bo nie mam tego w programie. Może jeszcze zdążę się czegoś w tym temacie dowiedzieć przed powrotem na Śląsk.

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: sleepwalker » 25 sie 2019, o 20:35

Ja już jestem po tegorocznych wakacjach nad Bałtykiem (przełom lipca i sierpnia). Byliśmy w Ustroniu Morskim (pierwszy raz). Nie spodziewałem się po tej miejscowości za wiele, a tymczasem miło się zaskoczyłem. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, po prostu mi się tam podobało, dobrze się tam czułem. Może wpływ na to miała lokalizacja naszej miejscówki, bowiem dochodząc "naszą" uliczką do centrum do wyboru mieliśmy opcję w lewo bądź w prawo, porównywalnie długą i zasobną w atrakcje dziecięce oraz gastronomię. Dzięki temu nie byliśmy skazani na ciągle tę samą trasę, co często ma miejsce w mniejszych bałtyckich kurortach.
Największy plus: chyba promenada prowadząca do samego Kołobrzegu, co jest nie lada ułatwieniem dla rowerzystów. Trasa jest bardzo łatwa (kostka na całej długości), mój 6,5-letni syn na swoim 16-calowym rowerku przejechał ją całą (w jedną stronę, z powrotem wziąłem go już na hol).
Największy minus: wąska plaża.
Jeśli do wszystkiego dodać przyjemną pogodę przez wszystkie 12 dni pobytu, to wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nadmorskie kurorty

Post autor: gar » 26 sie 2019, o 14:04

Jakieś wypady po okolicy były ?

ODPOWIEDZ