Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Myczkowce

Ciekawe miejsca na Podkarpaciu.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Myczkowce

Post autor: Comen » 25 paź 2012, o 10:17

Myczkowce leżą poniżej Soliny i oczywiście najbardziej znane są z zapory na Sanie. Ciekawą atrakcją w Myczkowcach jest także Centrum Kultury Ekumenicznej w ośrodku Caritas. Prowadzi do niego chyba najdłuższa w Polsce droga z "kocimi łbami". A wewnątrz kilka atrakcji.
1. Makiety drewnianych kościołów i cerkwi Małopolski, Podkarpacia a także Ukrainy i Wschodniej Słowacji. Ponad setka modeli jest zgrupowana na kilku "górkach" otaczających pomnik Jana Pawła II. Można pooglądać sobie większe i mniejsze świątynie które spotkać można w wersji oryginalnej na szlakach regionu.
2. Ciekawy ogród biblijny z różnymi działkami prezentującymi poszczególne wydarzenia z Pisma Świętego. Jest np. model świątyni Salomona, miniaturowa Góra Synaj czy Morze Czerwone
3. Niewielki zwierzyniec z kilkunastoma gatunkami gł. hodowlanymi, z bardziej egzotycznych zwierzaków obejrzeć można lamę. Trochę szkoda, że wszystkie zwierzęta są za kratą i nie można do nich wchodzić
4. Stadnina koni
5. Ekokawiarenka
W pobliżu ośrodka jest ścieżka prowadząca do ściany skalnej nad doliną Sanu, a nieco powyżej dawny bunkier radzieckiej linii Mołotowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Myczkowce

Post autor: amber » 17 gru 2012, o 08:36

Centrum ekumeniczne w Myczkowcach jest częstym punktem wycieczek. Jeśli chodzi o cerkwie i ogród to robią wrażenie.
Jak dla mnie niestety duży minus za coś "ala" zoo. Zwierzęta są na naprawdę niewielkim skrawku ziemi, gdzie nie mają nawet trawy. U większości wycieczek wzbudza to dość negatywne emocje.
Cała reszta jest naprawdę świetnym pomysłem, a ksiądz, który się tym zajmuje ma bardzo fajne pomysły.
Wokół Myczkowiec utworzono kilkanaście ścieżek przyrodniczych, po których można sobie spacerować.
W ośrodku Caritas ksiądz także organizuje śluby, komunie itd

s_spa
User
Posty: 27
Rejestracja: 9 maja 2013, o 08:34
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Re: Myczkowce

Post autor: s_spa » 17 maja 2013, o 08:18

polecam zobaczyć miniatury kościołów i cerkwi w Myczkowcach, naprawdę ciekawe miejsce

Przemowitek

Re: Myczkowce

Post autor: Przemowitek » 24 lut 2014, o 12:18

amber pisze:Jak dla mnie niestety duży minus za coś "ala" zoo. Zwierzęta są na naprawdę niewielkim skrawku ziemi, gdzie nie mają nawet trawy. U większości wycieczek wzbudza to dość negatywne emocje.
Tez mnie to zawsze denerwuje, że te biedne zwierzaki wykorzystuje sie i zarabia na nich kase, nie stwarzając im nawet dobrych warunków :/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Myczkowce

Post autor: Adler » 31 lip 2018, o 14:37

Comen pisze:
25 paź 2012, o 10:17
1. Makiety drewnianych kościołów i cerkwi Małopolski, Podkarpacia a także Ukrainy i Wschodniej Słowacji. Ponad setka modeli jest zgrupowana na kilku "górkach" otaczających pomnik Jana Pawła II. Można pooglądać sobie większe i mniejsze świątynie które spotkać można w wersji oryginalnej na szlakach regionu.
2. Ciekawy ogród biblijny z różnymi działkami prezentującymi poszczególne wydarzenia z Pisma Świętego. Jest np. model świątyni Salomona, miniaturowa Góra Synaj czy Morze Czerwone
3. Niewielki zwierzyniec z kilkunastoma gatunkami gł. hodowlanymi, z bardziej egzotycznych zwierzaków obejrzeć można lamę. Trochę szkoda, że wszystkie zwierzęta są za kratą i nie można do nich wchodzić
4. Stadnina koni
5. Ekokawiarenka
6. Kaplica
7. Boisko+wiata dla dzieci i młodzieży
8. Plac zabaw
9. Parking dla autokarów
10. Nowe, budowane właśnie budynki, ale co w nich będzie, nie wiem? Może baza noclegowa?
W kawiarence ciasta i kawa w bardzo dobrej cenie, w sali obok kawiarenki stała ekspozycja zwierząt leśnych.
Przy budce wejściowej stoi wolontariusz Caritasu i zbiera wolne datki. Po wejściu do Ogrodu Biblijnego kolejny wolontariusz pyta, skąd jesteśmy i zbiera wolne datki.

Kilka zdjęć uzupełniających hasło "Myczkowce":

057.JPG
060.JPG
063.JPG
068.JPG
072.JPG
075.JPG
078.JPG
087.JPG
088.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ