Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Post autor: Comen » 15 sie 2017, o 19:12

6 Herb.jpg
Najpiękniejsza panorama Bystrzycy roztacza się z drogi prowadzącej do miasta od strony południowej, czyli tak właśnie jak dociera się do niej jadąc z Międzygórza. Domy od tej strony układają się tarasami nad doliną rzeki co przypomina południowe klimaty, zwłaszcza w pełnym sierpniowym słońcu.
12 Brama Wodna.jpg
1 Z Wieży Wodnej.jpg
Inny widok na miasto mamy z położonej po tej stronie dawnej Bramy Wodnej. Na pierwszej kondygnacji znajduje się tam podświetlany model miasta - atrakcja akurat dla dziecka. A z wieży ładnie prezentuje się Jagodna w Górach Bystrzyckich.
3 Makieta.jpg
2 Jagodna.jpg
Środek rynku zajmuje ratusz z wysoką wieżą, natomiast w kamienicy pod numerem 4 obejrzeć można sobie stare malowidła.
4 Wieża ratuszowa.jpg
5 Panorama w kamienicy.jpg
Niestety ponieważ klatka schodowa tej posesji jest stale otwarta miejsce to służy jako darmowy szalet dla miejscowych pijaczków, stąd zapach tamtejszy nie wzbudza niestety przyjemnych uczuć. W ogóle Bystrzyca jest trochę zdegradowana, wystarczy zejść trochę z głównego szlaku by zobaczyć zaniedbane podwórka i ledwo trzymające się rudery.
9 Instalacja w muzeum.jpg
Muzeum Filumenistyczne trochę dla pasjonatów zapałczanych opakowań. We wtorki główna ekspozycja za darmo, pozostałe zamknięte, ale utrzymane też w podobnej dość fachowej tematyce. Przed budynkiem muzeum na placu zwanym Małym Rynkiem kamienny pręgierz.
8 Mały Rynek.jpg
7 Słup morowy.jpg
Drugą wieżę sobie darowaliśmy, obok trzeciej przeszliśmy w stronę kościoła parafialnego.
10 Kosciół.jpg
Nawa niestety zamknięta, ale z przedsionka widać dość nietypowy układ filarów dzielący kościół na dwie połówki.
11 Rzut oka do wnetrza.jpg
I to w zasadzie wszystko co ciekawe poza fragmentem muru miejskiego w górnej części. Polecić mogę tani i całkiem przyzwoity bar Kaktus przy wychodzącej z rynku ulicy Stefana Okrzei. Spora miska żurku za 4 zł, drugie dania też w cenach przystępnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Post autor: Adler » 15 sie 2017, o 22:08

Trafiliście na niezłą "lampę".
Przejeżdżaliśmy przez centrum Bystrzycy wracając z Długopola Zdroju, jechaliśmy też od strony DK 33.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Post autor: Comen » 15 sie 2017, o 23:40

Do Bystrzycy wjechaliśmy ponownie jeszcze raz w przedostatnim dniu jadąc do Polanicy a potem z niej wracając. Tym drugim razem podrzędną drogą z zanikającym miejscami asfaltem od strony Gorzanowa (obok miejskich cmentarzy). Co ciekawe na obu odcinkach przy wylocie z miasta nieźle się trzyma stara chyba jeszcze poniemiecka kostka brukowa.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Post autor: evil » 24 sie 2017, o 13:45

Bardzo ładną pogodę tam mieliście.
Szkoda, że nie weszliście na pozostałe baszty.

Widok z Baszty Kłodzkiej.

Obrazek

Widok z Baszty Rycerskiej

Obrazek

Obrazek
"...wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..."

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Bystrzyca Kłodzka 8 sierpnia 2017

Post autor: Comen » 24 sie 2017, o 15:06

Pogoda się wtedy faktycznie udała. W sam raz na zwiedzanie miasteczka o takim południowym klimacie architektonicznym.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ