Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Ciekawe miejsca na świecie.
Hola_Cuba
User
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2017, o 22:47
Lokalizacja: Warsaw

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Post autor: Hola_Cuba » 1 maja 2017, o 22:51

Niespodziewanie Kuba stała się moim drugim domem. W dzień, w niekończących się kolejkach po wszystko, tracę cierpliwość. W nocy, ze szklanką mojito i w salsie, zapominam o tym co złe. Trudne życie pełne absurdów, które skrzętnie chowane jest przed turystami, to właśnie prawdziwa Kuba.

Stoimy w kuchni nad jedynym dostępnym palnikiem. W garnku odgrzewa się czerwona fasola, a ja opowiadam jak działa indukcja. – Płyta wie kiedy ma ogrzewać garnek, a jeśli jej dotkniesz jest zimna. Rolando i Odalys, jego mama, słuchają z szeroko otwartymi oczami. Bo w kubańskiej kuchni brzmi to jak film science fiction. Kilka dni po moim przylocie idziemy na zakupy, by uzupełnić lodówkę. W głowie mam długą listę. Chcę kupić arbuza, ananasy, dynię, paprykę, pomidory, ogórki, banany maduro – do smażenia – i banany verde (zielone) – odpowiednie do gotowania. Nic wielkiego. Nie jem mięsa, więc owoce i warzywa dominują. W sklepie są arbuzy i słodkie ziemniaki. Nic więcej. Powoli zaczynam rozumieć co znaczy często powtarzane „Es Cuba” w kubańskich ustach. Mieszkam tu, więc walka o każde inne jedzenie niż ryż i fasola jest wpisana w mój codzienny plan dnia. Nikt tu nie myśli o indukcji, ale za to o jedzeniu owszem. Każdy. Codziennie...

...jeśli chcecie posłuchać całej historii zapraszam na stronę, bo jest długa, a nie chcę zaśmiecać forum :)
Kuba jest wspaniała, ale odwiedzając ten kraj warto wiedzieć na co należy się przygotować.
Oto moja Kuba: ...

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wypraw to śmiało! Chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Post autor: Comen » 4 maja 2017, o 06:58

No to podróż w głębokie dzieciństwo kiedy w Polsce wyglądało to mniej więcej podobnie poza tym że zamiast salsy i mojito były potańcówki i samogon.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Hola_Cuba
User
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2017, o 22:47
Lokalizacja: Warsaw

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Post autor: Hola_Cuba » 4 maja 2017, o 09:39

Podobno, choć ja takiej Polski nie poznałam. Patrząc jednak na mentalność i sposób życia nasz a Kubańczyków dziś, to myślę, że po drodze wiele nas poróżniło. A może zawsze tak było...?

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Post autor: Palac-Romantyczny » 14 sie 2017, o 15:25

Zdecydowanie wiele nas różni, a raczej wszystko nas różni poza ustrojem politycznym jaki był kiedyś w Polsce i jest obecnie na Kubie. To egzotyczny kraj, aczkolwiek otwarty na turystów, piękne i malownicze widoki, jednak całkowicie odmienna kultura i tradycje.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Post autor: amber » 19 maja 2021, o 09:51

Miałam okazję spędzić miesiąc na Kubie... Może nie długo, ale udało się mi poznać trochę "realnego świata". Nie świat kurortów, ale takie codzienne, proste życie. Prostą kuchnie, skromne mieszkania... Mentalność Kubańczyków. :). Choć z każdej strony próbują Cię oszukać, naciągnąć to czułam się tam bardzo bezpiecznie.

ODPOWIEDZ