Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Woda uzdrowiskowa

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Woda uzdrowiskowa

Post autor: Yoana » 9 kwie 2011, o 21:19

Czy wiecie, że krynicka woda "Zuber" jest unikatowym wyrobem w skali europejskiej?Jest tak przez wzgląd na ilość zawartych w niej składników czynnych mających działanie lecznicze... :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 9 kwie 2011, o 21:28

Osobiście nie jestem miłośnikiem tego produktu...
Ostatnio miałem problemy żołądkowe po wypróbowaniu tego płynu :-P

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 9 kwie 2011, o 21:29

Jak podaje portal Przychodnia.pl, spożywanie większych ilości tejże wody "może przyczynić się do wytworzenia siarczanu wapniowego i nierozpuszczalnych mydeł wapniowych, co może spowodować biegunkę". Ponadto, "znaczna zawartość jonów sodu może przyczynić się do podwyższenia ciśnienia krwi".

Także, jak z wszystkim, prócz piłki nożnej, zalecany jest umiar w dawkowaniu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 9 kwie 2011, o 21:35

Panowie, chciałam dodać, iż aby móc pić tę wodę bez jakichkolwiek wątpliwości co do jej działania zdecydowanie należałoby się skonsultować z lekarzem :-) wielu osobom picie tej wody- pomogło. Po za tym trzeba wiedzieć, że nie pije się jej samej, tylko koniecznie rozcieńcza z wodą. Uważam, że nie powinna ona być dostępna dla wszystkich w zwykłym sklepie,ale to już inna kwestia ;-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Post autor: Donna » 9 kwie 2011, o 21:42

Selene pisze:Uważam, że nie powinna ona być dostępna dla wszystkich w zwykłym sklepie,ale to już inna kwestia
ja ją często widzę w zwykłych sklepach spożywczych, ale nigdy jej nie piłam

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 12 kwie 2011, o 18:25

My mamy swoje źródło takiej wody niedaleko Ciężkowic. Jest jednak tak zaniedbane, że trudno w to uwierzyć. Lokalne władze nie potrafią wykorzystać tego do promocji Królewskiego Miasta.

Pozdrowka

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Woda uzdrowiskowa

Post autor: amber » 2 lip 2014, o 06:40

W Rymanowie Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych TYTUS, KLAUDIA i CELESTYNA, odkryte w 1876 roku.

TYTUS - choroby układu oddechowego, choroby wieku dziecięcego, układu krążenia,przemiany materii, zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego
KLAUDIA - choroby wieku dziecięcego, nieżyty żołądka, choroba skóry, miażdżyca tętnic, zmiany gośćcowe, niedomogi gruczołów dokrewnych
CELESTYNA- choroby wieku dziecięcego, nieżyty żołądka, jelit,wadliwa przemiana materii, choroby skóry, miażdżyca tętnic, zmiany gośćcowe mięśni i nerwów, niedomogi gruczołów dokrewnych

W sumie w smaku nie powalają, ale jakie lekarstwo smakuje :)

Awatar użytkownika
b.b tulipan
User
Posty: 70
Rejestracja: 18 lip 2012, o 20:04
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Woda uzdrowiskowa

Post autor: b.b tulipan » 2 lip 2014, o 08:16

amber pisze:W Rymanowie Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych TYTUS, KLAUDIA i CELESTYNA, odkryte w 1876 roku.



W sumie w smaku nie powalają, ale jakie lekarstwo smakuje :)
Czysty krystaliczny Bols lub Finlandia. :[

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda uzdrowiskowa

Post autor: creamcheese » 2 lip 2014, o 08:30

b.b tulipan pisze:
amber pisze:W Rymanowie Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych TYTUS, KLAUDIA i CELESTYNA, odkryte w 1876 roku.



W sumie w smaku nie powalają, ale jakie lekarstwo smakuje :)
Czysty krystaliczny Bols lub Finlandia. :[
Nie, żebym wybrzydzał, tulipanie...ale koło Bolsa przejeżdżam przynajmniej 2 razy dziennie, więc wolę, zdecydowanie, Finlandię <okok>
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
b.b tulipan
User
Posty: 70
Rejestracja: 18 lip 2012, o 20:04
Lokalizacja: dolnośląskie

Woda uzdrowiskowa

Post autor: b.b tulipan » 2 lip 2014, o 22:11

<ok>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Woda uzdrowiskowa

Post autor: tadeks » 4 sie 2014, o 18:47

Umiarkowanie wierzyłem w skuteczność wód uzdrowiskowych. Od 2006 roku wierzę bardziej.
Otóż w/w roku przebywałem prywatnie z rodziną 2 tygodnie w Szczawnicy. Poczytawszy trochę o tamtejszych wodach zastosowałem sobie z własnej woli wodno- pitną terapię. Na moje dolegliwości żołądkowe pasowało to co pisano o wodzie ze źródła Wanda (dolny park zdrojowy). Miała pomagać na choroby przewodu pokarmowego, nieżyty żołądka, nieżyty jelit, zaparcia itp. Pomyślałem: co mi szkodzi, mam blisko z kwatery, woda za darmo.
Poskutkowało. Osiem lat mam spokój. Skuteczność? Czy samowyleczenie, czego mój organizm dokonywał już w innych schorzeniach. Medycynie, wszelkim kuracjom, trzeba pomagać wiarą w wyleczenie- pomaga.

ODPOWIEDZ