Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Najbrzydsze miasta w Polsce

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: gar » 4 sty 2024, o 15:43

Ciekawe co u nas by było w czołówce najbrzydszych miast w Polsce.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Comen » 4 sty 2024, o 17:24

Kandydatów trochę jest chociaż miasta generalnie wypiękniały. Spodziewam się, że na listę trafiłyby pewnie Łódź, Stalowa Wola, Mielec, Zgorzelec, Lubin, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Kędzierzyn, Konin, Włocławek. Mógłby to być ciekawy plebiscyt, bo nie głosuje się tutaj raczej na swoje miasto, więc nie ma lokalnych lobby i wyniki są przez to bardziej miarodajne.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: gar » 4 sty 2024, o 23:31

Comen pisze:
4 sty 2024, o 17:24
Kandydatów trochę jest chociaż miasta generalnie wypiękniały. Spodziewam się, że na listę trafiłyby pewnie Łódź, Stalowa Wola, Mielec, Zgorzelec, Lubin, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Kędzierzyn, Konin, Włocławek. Mógłby to być ciekawy plebiscyt, bo nie głosuje się tutaj raczej na swoje miasto, więc nie ma lokalnych lobby i wyniki są przez to bardziej miarodajne.
To dyskusja, która powinna odbyć się w innym temacie (chyba możesz to wydzielić). Z Łodzią, Częstochową, Radomiem, Sosnowcem, Koninem i Włocławkiem w żaden sposób zgodzić sie nie mogę. Zgorzelec ma potencjał na taką listę. W Mielcu i Lubinie nie byłem, więc się nie wypowiem. Z Kędzierzynem też bym polemizował, bo nie ma takiego miasta :) A jeśli brać je pod uwagę jako Kędzierzyn-Koźle to jego części składowe takie jak Koźle i Sławięcice zaburzą jego istnienie na takowej liście.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Adler » 5 sty 2024, o 07:19

gar pisze:
4 sty 2024, o 23:31
To dyskusja, która powinna odbyć się w innym temacie (chyba możesz to wydzielić).
Podobnie zresztą jak to pytanie:
gar pisze:
4 sty 2024, o 15:43
Ciekawe co u nas by było w czołówce najbrzydszych miast w Polsce.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Comen » 5 sty 2024, o 08:20

Ja podałem tylko przypuszczalnych kandydatów ale sam jestem ciekawy kto by taki plebiscyt wygrał. To nie jest tak że brzydkie miasto musi być nieciekawe. I w Borlange jest kilka niewątpliwych atrakcji.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: gar » 5 sty 2024, o 12:34

Adler pisze:
5 sty 2024, o 07:19
gar pisze:
4 sty 2024, o 23:31
To dyskusja, która powinna odbyć się w innym temacie (chyba możesz to wydzielić).
Podobnie zresztą jak to pytanie:
gar pisze:
4 sty 2024, o 15:43
Ciekawe co u nas by było w czołówce najbrzydszych miast w Polsce.
O tym właśnie pisałem, ale ja nie umiem tego wydzielić i stworzyć z tego nowego tematu.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Adler » 5 sty 2024, o 14:18

Nie masz uprawnień moderatora. Comen poradzi sobie z tym zadaniem.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: gar » 5 sty 2024, o 22:43

Próbujemy robić taką listę najbrzydszych miast w Polsce ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Comen » 5 sty 2024, o 22:52

Jakie są twoje propozycje?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8164
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: gar » 6 sty 2024, o 09:46

Muszę się nad tym na spokojnie zastanowić. Mielca czy Stalowej Woli nie mogę typować, bo w nich nigdy nie byłem. Zazwyczaj też jeżdżę po miejscach które mają jakiś potencjał turystyczny, więc wędrując po nich oczy specjalnie nie bolą. Z takich moich pewniaków na szybko (zakładając że w ostatnich latach nagle nie wypiękniały) to Małkinia, Buk i Knurów.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Comen » 6 sty 2024, o 11:09

Małkinia chyba nie ma praw miejskich. Knurów to satelita aglomeracji. Tu chyba będzie sporo kandydatów bo zazwyczaj są to takie miasta "do przespania". Chyba kilka warszawskich by się załapało. Mnie specjalnie nie przypadł do gustu ani Pruszków, ani Brwinów, ani Legionowo przez które fakt tylko przejeżdżałem. Jakbym miał szukać brzydkiego miasta w Małopolsce a o to będzie relatywnie dość ciężko to Skawina byłaby jednym z kandydatów. Zastanawia mnie ten Buk. Tak przejechałem uliczkami w Google - na oko nic specjalnego, ale ma nawet ładny rynek, kościół też nietypowo klasycystyczny. Miejsca lepsze i gorsze. Raczej typowe miasteczko wielkopolskie - wydaje mi się że standardem nie odstaje od reszty. Kępno też mi jakoś specjalnie nie przypadło do gustu. Ma ładny nawet wielkomiejski rynek, ale spora część leży odłogiem. Zrujnowany dworzec autobusowy, stacje na bocznej linii kolejowej, zaniedbany park nad rzeką, synagoga w remoncie, póki co raczej szpeciła. Rawicz ma swoje ładne punkty, ale im bliżej murów więzienia tym gorzej. I jednak miałem tam wrażenie takiego bałaganu. Taki np. Krzyż. Nic tam nie ma specjalnego. Podobnie Skaryszew pod Radomiem. Połowa małych miasteczek to z przeproszeniem zad..ia nie wyróżniające się niczym szczególnym. Pytanie czy brzydkie jest to co niespecjalnie ciekawe, czy brzydkie jest to co obskurne, choć może i z potencjałem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13451
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Adler » 6 sty 2024, o 11:32

Chorzów
Ruda Śląska
Siemianowice Śląskie
Bytom
Radom
Koszalin
Stalowa Wola
Tarnobrzeg
Mielec
Dębica

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: tadeks » 6 sty 2024, o 20:37

Dla mnie Nowa Ruda.
To pozostałość z wrażeń z przed kilkudziesięciu lat, z kilku spotkań z tym miastem.
Ostatnio, w 2020 roku oglądałem to miasto z pociągu i krótkiego przejścia od południa z Góry św. Anny do dworca PKP.
Na tej podstawie nie zmieniam swojej opinii.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8841
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Comen » 15 sty 2024, o 11:06

Chyba jeszcze Gorzów Wielkopolski. Mocno zaniedbany park na wzgórzu (Siemiradzkiego) a jak byłem to całe centrum mieli rozkopane łącznie z dworcem i obiema liniami tramwajowymi. Trochę obciachowych pomniczków i spalona katedra. Sporo ruder w śródmieściu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Witek040
User
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2022, o 00:21
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: Witek040 » 29 lut 2024, o 16:21

Comen pisze:
4 sty 2024, o 17:24
Kandydatów trochę jest chociaż miasta generalnie wypiękniały. Spodziewam się, że na listę trafiłyby pewnie Łódź, Stalowa Wola, Mielec, Zgorzelec, Lubin, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Kędzierzyn, Konin, Włocławek. Mógłby to być ciekawy plebiscyt, bo nie głosuje się tutaj raczej na swoje miasto, więc nie ma lokalnych lobby i wyniki są przez to bardziej miarodajne.
Zgorzelec ma dość ładną część przygraniczną (nad Nysą), samo centrum jest rzeczywiście brzydkie.
Kędzierzyn... dla mnie bardziej taki "nijaki", niż brzydki. Rynek w Koźlu względnie ładny, natomiast sam Kędzierzyn to głównie osiedla.
Nowa Ruda (ktoś wymienił) - faktycznie. Aczkolwiek jeszcze brzydsza jest Bystrzyca Kłodzka - wygląda pięknie tylko z daleka, przez kilka sekund - jak się do niej wjeżdża od południa (baszty, wieżyczki, mury miejskie, piętrowy układ). A im bliżej, tym bardziej urok pryska. Kamienice bardzo zaniedbane, brak zieleni, ciasno, zimą duży smog, a dodatkowo pochmurna pogoda nad Kotliną też robi swoje (podobnie w Nowej Rudzie).
Na pewno muszę się zgodzić, ze ranking najbrzydszych miast (pokrywający się z rankingiem najbardziej niebezpiecznych miast) byłby w połowie zapełniony przez miasta Górnego Śląska i zapewne Wałbrzych, bo te dwa zjawiska często idą w parze.

anna496
User
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2022, o 00:56
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Najbrzydsze miasta w Polsce

Post autor: anna496 » 29 lut 2024, o 20:44

Jeśliby to był ranking miast podkarpackich, głosowałbym za Dębica i Mielcem. Chociaż w Mielcu organizowane są przynajmniej Podkarpackie Pokazy Lotnicze, a Dębica jakoś tak prawie nie żyje. Zaniedbane parki, dziurawe chodniki. Mam wrażenie że o nic tam się nie dba...

ODPOWIEDZ